
Internetverbinding tussen kerncentrale Zaporizja en IAEA hersteld
ZAPORIZJA (ANP/RTR) - De internetverbinding tussen de Oekraïense kerncentrale in Zaporizja en het Internationale Atoomagentschap (IAEA) is hersteld, volgens het Oekraïense staatsbedrijf Energoatom. Daardoor kan de IAEA weer data van de fabriek monitoren en in de gaten houden wat de staat van het nucleaire materiaal is. De fabriek in Zaporizja wordt bezet door Russische troepen.
De verbinding werd volgens Energoatom op 30 mei verbroken en vrijdag weer hersteld.
De fabriek in Zaporizja is de grootste kerncentrale van Europa. Het IAEA zei eerder deze week dat het onderzoekers naar Zaporizja wilde sturen, om de fabriek te onderzoeken. Oekraïne was boos dat het agentschap mensen bezet gebied in wilde sturen, omdat het de bezetters zou legitimeren.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De 57-jarige Vance Boelter die ervan wordt verdacht zaterdag de Democraat Melissa Hortman en haar man te hebben doodgeschoten in de Amerikaanse staat Minnesota is gearresteerd. Dat melden de lokale nieuwszender Alpha News en persbureau Associated Press. Boelter schoot ook de Democratische politicus John Hoffman en zijn vrouw neer in hun woning in de stad Minneapolis. Zij overleefden de aanslag.
2 minuten geledenKANANASKIS (ANP/AFP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft zondag gezegd dat diplomatie op lange termijn de beste aanpak is voor Iran, maar riep Israël niet op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren. In een telefoongesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu benadrukte ze dat "Iran absoluut geen kernwapen mag hebben".
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag te hopen dat Israël en Iran tot een staakt-het-vuren kunnen komen, maar voegde daaraan toe dat landen het soms eerst "moeten uitvechten".
1 uur geledenPALMA (ANP/DPA) - In meerdere Spaanse steden zijn zondag duizenden mensen de straat op gegaan om te protesteren tegen massatoerisme. In Palma op Mallorca, Barcelona, San Sebastián en Granada riepen demonstranten op tot strengere regels voor de toeristenindustrie, melden Spaanse media.
1 uur geledenJERUZALEM/TEHERAN (ANP) - Het Israëlische leger heeft in de nacht van zondag op maandag gemeld dat het raketinstallaties in centraal Iran aanvalt. Het is de vierde dag van het Israëlische offensief tegen het land.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlisch vuur en luchtaanvallen hebben zondag minstens 59 Palestijnen in Gaza gedood, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Zeventien van hen bevonden zich in de buurt van twee hulpposten van de door de VS gesteunde Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Bij de vrijdag begonnen Israëlische aanvallen op Iran zijn in het land minstens 224 mensen gedood en meer dan duizend mensen gewond geraakt. Dat meldt het Iraanse ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden zijn hooggeplaatste militairen en kernwetenschappers, maar vooral veel burgers, aldus Teheran.
5 uur geleden