
Internetverbinding in Oekraïne verstoord door Russische invasie
LONDEN (ANP/RTR) - De internetverbinding in Oekraïne ervaart problemen door de Russische invasie, meldt het in Londen gevestigde NetBlocks, een groep die de internetverbinding monitort. Vooral in de zuidelijke en oostelijke delen van het land, waar veel wordt gevochten, zouden veel verstoringen zijn.
De verbinding met GigaTrans, de grootste internetaanbieder in Oekraïne, daalde de afgelopen dagen naar nog maar 20 procent van het normale niveau. Sinds vrijdagochtend stijgt dat percentage. Inmiddels wordt een nationale verbinding van 87 procent van het normale niveau geconstateerd. Volgens NetBlocks duidt dat niveau nog steeds op onderbrekingen in de verbinding. Het kan er echter ook op wijzen dat het internetgebruik sinds donderdag is afgenomen doordat mensen naar het buitenland zijn gevlucht en hun huizen en bedrijven hebben verlaten.
"Hoewel het internet niet op nationaal niveau platligt, horen we weinig uit de zwaarst getroffen regio's. Daarnaast bestaat er onder de rest van de bevolking veel angst dat de verbinding op ieder moment kan afnemen, waardoor mensen mogelijk het contact met vrienden en familie verliezen", aldus een woordvoerder van NetBlocks. "Bovendien kunnen verstoringen in de telecommunicatie er mogelijk voor zorgen dat burgers die zich willen verenigen om hun steden te verdedigen problemen krijgen".
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft evacuatiewaarschuwingen afgegeven voor mensen in drie Jemenitische havens. Het leger zegt dat het deze gebieden zal aanvallen vanwege militaire activiteiten die daar plaatsvinden.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Israëlische leger heeft luchtaanvallen uitgevoerd op gebieden in Libanon. Dat melden Libanese media op basis van ooggetuigen en online circulerende beelden. Het Israëlische leger (IDF) heeft de aanvallen bevestigd op X.
4 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in het midden van de Amerikaanse staat Texas is opgelopen tot zeker 67, onder wie 21 kinderen. Veruit de meeste slachtoffers vielen in de regio Kerr County, waar onder meer een zomerkamp voor meisjes werd weggevaagd door een vloedgolf.
8 uur geledenAURILLAC (ANP) - Een zwerm bijen heeft mensen aangevallen in de Franse plaats Aurillac, in de regio Auvergne-Rhône-Alpes. Vierentwintig mensen werden gestoken en drie van hen verkeren in kritieke toestand. Dat melden Franse media waaronder de krant La Dépêche.
10 uur geledenHOUSTON (ANP) - Van vijf meisjes in een zomerkamp in de Amerikaanse staat Texas dat door een vloedgolf werd getroffen, is inmiddels de dood bevestigd. Nog steeds worden kampeerders vermist na de overstroming van Camp Mystic, een christelijk vakantiekamp voor meisjes in Hunt in Kerr County. Volgens NBC gaat het om elf meisjes en een begeleider.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De drie plekken in de Seine in Parijs waar zaterdag voor het eerst in ruim een eeuw gezwommen mocht worden, zijn een dag later weer tijdelijk gesloten. Net als in de decennia ervoor was het water te vervuild.
13 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Openbaar aanklagers hebben opnieuw een arrestatiebevel uitgevaardigd voor de Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol. Het bevel heeft te maken met zijn rechtszaak rond machtsmisbruik en het belemmeren van overheidswerkzaamheden, heeft aanklager Park Ji-young bekendgemaakt.
16 uur geleden