Internetconcern Tencent heeft 120 medewerkers ontslagen om fraude
SHENZHEN (ANP/AFP/BELGA) - Internet- en gamebedrijf Tencent heeft vorig jaar meer dan 120 medewerkers ontslagen omdat zij anti-frauderegels hebben overtreden. Het gaat dan bijvoorbeeld om corruptie en verduistering, meldt het Chinese internetconcern in een verklaring.
Tencent heeft gedurende 2023 ruim zeventig overtredingen geconstateerd, staat in de verklaring. Op basis daarvan zijn medewerkers ontslagen, maar er zijn ook bijna twintig mensen aangegeven. Een van die medewerkers is inmiddels veroordeeld voor "verduistering van bedrijfseigendommen". Daarvoor heeft de persoon in kwestie vier jaar cel gekregen en een boete van omgerekend bijna 13.000 euro, aldus de verklaring van Tencent.
Het ontslagen personeel werkte op verschillende afdelingen binnen het bedrijf, dat momenteel ruim 100.000 werknemers telt. Tencent-medeoprichter Ma Huateng heeft twee jaar geleden al zijn zorgen geuit over het corruptieniveau binnen het concern dat hij als "schokkend" omschreef. Hij heeft toen maatregelen beloofd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het klachteninstituut Kifid heeft de eisen voor banken aangescherpt bij de beoordeling van bankhelpdeskfraude, waardoor consumenten sneller recht hebben op terugbetaling van hun schade. Dit geldt ook wanneer de klant nalatig is geweest.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties zijn bang dat ze op termijn financieel vastlopen en daardoor minder kunnen investeren in bijvoorbeeld nieuwe woningen. Om jaarlijks tienduizenden sociale huurwoningen te kunnen bouwen, steken ze zich in de schulden. Daardoor komt bij meer corporaties een financiële ondergrens in zicht die ze moeten bewaken om goedkoop te kunnen lenen, meldt brancheorganisatie Aedes.
23 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - Duizenden werknemers van het grote Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics hebben donderdag gedemonstreerd om een hoger loon en hogere bonussen te eisen. Als Samsung niet instemt met de eisen, dreigen vakbonden met een langdurige staking bij de producent van onder meer computerchips en elektronica.
27 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Viaplay heeft in de eerste maanden van dit jaar meer verdiend aan zijn streamingdienst. Klanten sloten duurdere abonnementen af om bijvoorbeeld Formule 1 te kijken, waardoor de omzet van de dienst met 8 procent groeide. De inkomsten van het gehele bedrijf bleven echter nagenoeg gelijk, omdat de televisiekanalen slecht bleven presteren.
41 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het vermogen van Russische miljardairs is vorig jaar gegroeid tot 697 miljard dollar, zo'n 595 miljard euro. Ondanks de oorlog in Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland groeide het vermogen van de rijkste Russen met 11 procent. Dat meldt de Russische tak van zakentijdschrift Forbes.
56 minuten geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft de verkopen in het afgelopen kwartaal verhoogd, werd donderdag bekend. Dit gebeurde ondanks een grootschalige terugroepactie van babyvoeding omdat die mogelijk een giftige stof zou bevatten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Besi ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalcijfers. De chiptoeleverancier blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en zag de orders met meer dan 100 procent groeien op jaarbasis. Topman Richard Blickman sprak van sterke prestaties voor de onderneming uit Duiven. Het aandeel was met een winst van bijna 2 procent de sterkste stijger in de AEX-index.
2 uur geleden