Internet in Myanmar hersteld na tijdelijke blokkade door leger
MYITKYINA (ANP/AFP/RTR) - Het leger in Myanmar heeft in de nacht van zondag op maandag het internet in het land platgelegd vanwege protesten tegen de staatsgreep die twee weken geleden plaatsvond. Ook zijn troepen ingezet. Maandagochtend (lokale tijd) is de internetverbinding in het land weer hersteld.
Volgens NetBlocks, een groep die de internetverbinding monitort, was vrijwel heel Myanmar offline door de "blackout van informatie" die zondag door de staat werd afgekondigd.
Begin deze maand werd in het Zuidoost-Aziatische land een coupe gepleegd door militairen. Daarbij werd onder anderen de omstreden regeringsleider Aung San Suu Kyi opgepakt. De staatsgreep heeft tot grote protesten in het land geleid. Al zeker vierhonderd mensen zijn opgepakt.
Traangas
Zondag gingen opnieuw duizenden mensen de straat op. Het was de negende achtereenvolgende dag met protesten.
Het leger van Myanmar probeerde tevergeefs een protest in de noordelijke stad Myitkyina te onderdrukken door op demonstranten te schieten. Betogers die zich verzetten tegen de internetblokkade werden uiteen gedreven met traangas. Ook werden vijf journalisten die verslag deden van de demonstratie voor een elektriciteitsbedrijf opgepakt. Op beelden op sociale media is te zien hoe militaire voertuigen en soldaten zich inmiddels door delen van het land verspreiden.
Yangon
Maandag zijn er nieuwe protesten uitgebroken in Yangon, de grootste stad van Myanmar. Volgens een fotograaf van persbureau AFP verzamelden zich honderden studenten van technische studies in het noorden van de stad om tegen de internetblokkade en de inzet van troepen te protesteren.
Ook vorig weekend werd het internet in Myanmar tijdelijk platgelegd in een poging de protesten te onderdrukken.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op de Gazastrook hebben volgens de VN-organisatie UNCTAD "alle pijlers onder de Palestijnse economie aanzienlijk ondermijnd". De overlevingskans voor Gaza wordt bedreigd, zegt de VN-Conferentie inzake Handel en Ontwikkeling (UNCTAD) in een rapport.
36 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse president Donald Trump moeten elkaar nog deze week ontmoeten, zegt de Oekraïense veiligheidsadviseur en onderhandelaar Roestem Oemjerov. Hij spreekt van de "laatste stappen" die moeten leiden tot een overeenkomst die een einde maakt aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Polen moet het huwelijk van twee Poolse mannen die met elkaar trouwden in Duitsland erkennen. Dat oordeelde het Hof van Justitie van de Europese Unie (HvJ-EU) dinsdag. Een EU-lidstaat mag het huwelijk tussen twee burgers van hetzelfde geslacht niet weigeren als zij wettig getrouwd zijn in een ander EU-land, aldus het hof.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat er tegenover de dreiging van Rusland geen zwakte mag staan. Hij stelt ook naar aanleiding van het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor vrede in Oekraïne dat er "vrede moet komen, geen capitulatie". Alleen Oekraïne kan beslissen over het eigen grondgebied, aldus de Franse president.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.
4 uur geledenKABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.
7 uur geleden