Internet in Myanmar hersteld na tijdelijke blokkade door leger
MYITKYINA (ANP/AFP/RTR) - Het leger in Myanmar heeft in de nacht van zondag op maandag het internet in het land platgelegd vanwege protesten tegen de staatsgreep die twee weken geleden plaatsvond. Ook zijn troepen ingezet. Maandagochtend (lokale tijd) is de internetverbinding in het land weer hersteld.
Volgens NetBlocks, een groep die de internetverbinding monitort, was vrijwel heel Myanmar offline door de "blackout van informatie" die zondag door de staat werd afgekondigd.
Begin deze maand werd in het Zuidoost-Aziatische land een coupe gepleegd door militairen. Daarbij werd onder anderen de omstreden regeringsleider Aung San Suu Kyi opgepakt. De staatsgreep heeft tot grote protesten in het land geleid. Al zeker vierhonderd mensen zijn opgepakt.
Traangas
Zondag gingen opnieuw duizenden mensen de straat op. Het was de negende achtereenvolgende dag met protesten.
Het leger van Myanmar probeerde tevergeefs een protest in de noordelijke stad Myitkyina te onderdrukken door op demonstranten te schieten. Betogers die zich verzetten tegen de internetblokkade werden uiteen gedreven met traangas. Ook werden vijf journalisten die verslag deden van de demonstratie voor een elektriciteitsbedrijf opgepakt. Op beelden op sociale media is te zien hoe militaire voertuigen en soldaten zich inmiddels door delen van het land verspreiden.
Yangon
Maandag zijn er nieuwe protesten uitgebroken in Yangon, de grootste stad van Myanmar. Volgens een fotograaf van persbureau AFP verzamelden zich honderden studenten van technische studies in het noorden van de stad om tegen de internetblokkade en de inzet van troepen te protesteren.
Ook vorig weekend werd het internet in Myanmar tijdelijk platgelegd in een poging de protesten te onderdrukken.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
12 minuten geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky zijn in Davos in gesprek gegaan over het einde van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Oekraïense presidentiële kantoor.
14 minuten geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
1 uur geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag zijn veelbesproken Raad voor Vrede gepresenteerd. De ceremonie vond plaats in Davos, waar het jaarlijkse World Economic Forum plaatsvindt.
2 uur geleden