
Internet en telefoon in Gaza deels hersteld na levering brandstof
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De verbinding van het internet- en telefoonnetwerk in de Gazastrook is deels hersteld, zeggen Palestijnse telecombedrijven in het gebied. Er is weer communicatie mogelijk, doordat er brandstof is geleverd aan de bedrijven.
Israël liet lang geen brandstof toe in Gaza, omdat het bang was dat Hamas daarmee aan de haal zou gaan en het zou gebruiken in de oorlog tegen de Israëliërs. Sinds woensdag komt er weer mondjesmaat brandstof het gebied binnen. Vrijdag ging het volgens de Palestijnen om 17.000 liter, die volledig bedoeld waren voor de communicatienetwerken.
Door het tekort aan brandstof is de verbinding in Gaza al meerdere keren uitgevallen. De huidige uitval begon donderdag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Veiligheidsonderzoekers die de botsing in de lucht in januari tussen een passagiersvliegtuig van American Airlines en een Black Hawk van het Amerikaanse leger nabij Washington onderzochten, hebben ontdekt dat de hoogtemeter van de helikopter niet goed werkte.
16 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische soldaten hebben minstens dertig mensen gedood toen ze woensdag het vuur openden op een menigte die wachtte op humanitaire hulp in het noorden van de Gazastrook. Dat meldt de burgerbescherming van het Palestijnse gebied. Er zouden ook ongeveer driehonderd gewonden zijn gevallen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De speciale rapporteur voor marteling van de Verenigde Naties maakt zich grote zorgen over de honger in Gaza. Er moet zo snel mogelijk hulp worden toegelaten tot het gebied, want de huidige situatie is onnodig en onmenselijk, zegt Alice Jill Edwards in een verklaring.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De speciale Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist af naar Israël, melden Amerikaanse en Israëlische functionarissen aan nieuwssite Axios en persbureau AFP. Hij gaat daar volgens de bronnen in gesprek over de nijpende toestand in de Gazastrook.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat een luchtdropping met hulpgoederen uitvoeren boven Gaza, hebben de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot en minister van Defensie Theo Francken woensdag aangekondigd. Het gaat om een defensievliegtuig met voor 600.000 euro aan voedsel en medisch materiaal.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tienduizenden fans hebben woensdag in Birmingham afscheid genomen van Ozzy Osbourne. De rouwstoet die door het centrum van de stad reed werd begroet met luid gejuich van de aanwezige menigte. Ook gooiden fans bloemen naar de auto's in de rouwstoet.
15 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China en Rusland gaan in augustus weer samen militaire oefeningen houden, in onder meer de buurt van Vladivostok dat aan de Japanse Zee ligt. Er wordt daarna ook samen gepatrouilleerd op de Stille Oceaan. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Defensie zei dat de oefeningen en marinepatrouilles tegen niemand zijn gericht.
18 uur geleden