Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internet- en gamesbedrijf Tencent zakt op lagere beurs Hongkong

Internet- en gamesbedrijf Tencent zakt op lagere beurs Hongkong

HONGKONG (ANP) - In Hongkong, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, stond het Chinese internet- en gamesbedrijf Tencent dinsdag onder druk. De markten reageerden nog op de nieuwe regels van de Chinese internettoezichthouder om minderjarigen beter te beschermen bij het spelen van games en het volgen van livestreams op het internet. Ook andere techbedrijven werden van de hand gedaan door de koersval van ruim 4 procent voor de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq.

Tencent verloor 2 procent. Ook webwinkelconcern Alibaba en maaltijdbezorger Meituan behoorden tot de grootste verliezers met minnen tot 5 procent. De zorgen over de hoge inflatie en de vrees voor een recessie hielden de markten in de greep. De Hang Seng-index in Hongkong leverde tussentijds 1,9 procent in. De beurs in Shanghai hield het hoofd boven water met een plus van 1 procent.

De Nikkei in Tokio sloot 0,6 procent lager op 26.167,10 punten, na een koersverlies van 2,5 procent een dag eerder. Techinvesteerder SoftBank moest het opnieuw ontgelden en leverde ruim 1 procent in. Techconcern Sony, dat na de slotbel met resultaten kwam, zakte 3 procent. De All Ordinaries in Sydney daalde 1,2 procent en de Kospi in Seoul verloor 0,4 procent.

In de Filipijnen zakte de hoofdindex 1 procent, na een eerder verlies van ruim 3 procent. Beleggers verwerkten het nieuws dat de zoon van de Filipijnse oud-dictator Ferdinand Marcos aan kop gaat bij de presidentverkiezingen in het land.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

3 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

4 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

5 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

5 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

7 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

10 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

11 uur geleden