Internet- en gamesbedrijf Tencent zakt op lagere beurs Hongkong
HONGKONG (ANP) - In Hongkong, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde, stond het Chinese internet- en gamesbedrijf Tencent dinsdag onder druk. De markten reageerden nog op de nieuwe regels van de Chinese internettoezichthouder om minderjarigen beter te beschermen bij het spelen van games en het volgen van livestreams op het internet. Ook andere techbedrijven werden van de hand gedaan door de koersval van ruim 4 procent voor de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq.
Tencent verloor 2 procent. Ook webwinkelconcern Alibaba en maaltijdbezorger Meituan behoorden tot de grootste verliezers met minnen tot 5 procent. De zorgen over de hoge inflatie en de vrees voor een recessie hielden de markten in de greep. De Hang Seng-index in Hongkong leverde tussentijds 1,9 procent in. De beurs in Shanghai hield het hoofd boven water met een plus van 1 procent.
De Nikkei in Tokio sloot 0,6 procent lager op 26.167,10 punten, na een koersverlies van 2,5 procent een dag eerder. Techinvesteerder SoftBank moest het opnieuw ontgelden en leverde ruim 1 procent in. Techconcern Sony, dat na de slotbel met resultaten kwam, zakte 3 procent. De All Ordinaries in Sydney daalde 1,2 procent en de Kospi in Seoul verloor 0,4 procent.
In de Filipijnen zakte de hoofdindex 1 procent, na een eerder verlies van ruim 3 procent. Beleggers verwerkten het nieuws dat de zoon van de Filipijnse oud-dictator Ferdinand Marcos aan kop gaat bij de presidentverkiezingen in het land.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiƫle markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.
5 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.
7 uur geleden