Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Interne strijd om voorzitterschap mondiale rugbybond

Interne strijd om voorzitterschap mondiale rugbybond

DUBLIN (ANP/RTR) - De voorzittersverkiezing bij de mondiale rugbybond leek een formaliteit te worden, maar met Agustin Pichot heeft zich toch een tegenkandidaat aangediend voor de zittende voorzitter Bill Beaumont. Pichot is nu onder Beaumont vicevoorzitter van World Rugby. De Argentijnse oud-international stelde zich zondag kandidaat voor de verkiezing in mei.

"Dit wordt een cruciale verkiezing op een cruciaal moment", zegt Pichot. "De huidige crisis in de wereld is een kans om onze sport wereldwijd neer te zetten. We kunnen die kans niet laten liggen." De Argentijn, die 71 interlands voor zijn land speelde, wil ervoor gaan zorgen dat rugby een mondiale sport wordt.

De 68-jarige Engelsman Beaumont, ook een oud-rugbyer, is sinds 2016 voorzitter van de mondiale federatie. Hij stelde zich onlangs herkiesbaar. Met Pichot wordt zijn plaatsvervanger nu zijn mogelijke vervanger. De Argentijn zou de eerste voorzitter van buiten Europa kunnen worden.

Meer uit Sport

Seizoen atleet Laros door achillespeesblessure ten einde

ARNHEM (ANP) - Atleet Niels Laros komt dit seizoen niet meer in actie. De 21-jarige Oosterhouter heeft opnieuw last gekregen van zijn achillespees, meldt hij op Instagram.

49 minuten geleden
Golfer Fox wint British Open

SOUTHPORT (ANP) - Ryan Fox heeft de 154e editie van de British Open gewonnen. De 39-jarige golfer uit Nieuw-Zeeland verzekerde zich met een birdie op de laatste hole van zijn eerste major-titel.

1 uur geleden
Pogačar: Tour is niet meer hetzelfde na uitvallen Vingegaard

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Tour de France is na het uitvallen van Jonas Vingegaard niet meer hetzelfde volgens Tadej Pogačar. De Sloveense geletruidrager zei dat zondag in een flashinterview na afloop van de vijftiende etappe van de Ronde van Frankrijk.

1 uur geleden
Coureur Antonelli vindt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Mercedes-coureur Kimi Antonelli voelt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft. De 19-jarige Italiaan boekte zijn zesde seizoenszege in de Grote Prijs van België en vergrootte zijn voorsprong in het wereldkampioenschap van de Formule 1.

2 uur geleden
Evenepoel wint vijftiende etappe voor geletruidrager Pogačar

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijftiende etappe in de Tour de France gewonnen. De Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe ging in de rit van Champagnole over 183,9 kilometer naar Plateau de Solaison als eerste over de streep voor geletruidrager Tadej Pogačar.

3 uur geleden
Vingegaard valt in vijftiende etappe en verlaat Tour de France

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike is uitgevallen in de Tour de France. Hij kwam 20 kilometer voor de finish in Plateau de Solaison ten val. Vingegaard stond op de tweede plaats in het algemeen klassement op 4,5 minuut achterstand op geletruidrager Tadej Pogačar.

4 uur geleden
Verstappen noemt podiumplaats in GP van België best goed

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was tevreden na zijn derde plaats in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen moest alleen de Italiaan Kimi Antonelli (Mercedes) en de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) voor zich dulden. "Om op het podium te staan is best goed, de derde plaats is goed", zei Verstappen in het flashinterview.

4 uur geleden