Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Interne strijd handboogschutters in kwalificatie op Spelen

Interne strijd handboogschutters in kwalificatie op Spelen

TOKIO (ANP) - De Nederlandse handboogschutters komen vrijdag al voor de openingsceremonie van de Olympische Spelen in actie. Voor Gabriela Schloesser, Sjef van den Berg, Gijs Broeksma en Steve Wijler staat de kwalificatie op het olympische onderdeel recurve op het programma. De resultaten zijn ook van belang voor de gemengde landenwedstrijd, die zaterdag wordt gehouden.

De Nederlandse man die de meeste punten bij elkaar schiet in de kwalificatie, mag met Schloesser meedoen aan de landenwedstrijd voor gemixte teams. "We kijken naar de vorm van de dag", zegt bondscoach Ron van der Hoff. "Wie het hoogste schiet in de voorronde, mag de gemengde wedstrijd doen. Dat is wel zo eerlijk."

Van den Berg lijkt de voornaamste kandidaat. De 26-jarige Brabander pakte dit jaar met Schloesser goud op de wereldbeker in Lausanne. Enkele weken geleden haalden ze ook bij de wereldbeker van Parijs de finale.

Afscheidstoernooi Van den Berg

Voor Van den Berg, die op de Spelen van Rio 2016 in het individuele toernooi net naast een medaille greep, vormt het mondiale sportevenement in Tokio zijn afscheidstoernooi. De Brabander heeft al jarenlang geregeld last van clusterhoofdpijn. Van den Berg hoopt dat die soms helse pijnen verdwijnen als hij stopt met topsport. De handboogschutter wil wel graag afscheid nemen met een olympische medaille. Zowel individueel als met het team (mannen en gemengd) behoort Van den Berg tot de medaillekandidaten.

Gabriela Schloesser-Bayardo, de geboren Mexicaanse die een relatie heeft met compoundschutter Mike Schloesser en nu voor Nederland uitkomt, kan Oranje aan een medaille helpen in de gemixte landenwedstrijd. Wietse van Alten staat nog altijd in de boeken als de laatste Nederlandse medaillewinnaar in het handboogschieten. Hij veroverde brons in Sydney (2000). Rick van der Ven (Londen 2012) en Van den Berg (Rio 2016) waren daarna ook dicht bij een medaille, maar ze eindigden beiden als vierde in het individuele toernooi.

Meer uit Sport

Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

10 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

12 uur geleden
Schaatsers op EK buiten podium op 5000 meter, zege Semirunniy

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.

13 uur geleden
Bobsleeër Wesselink kwalificeert zich voor Spelen van Milaan

ST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.

13 uur geleden
Tennisteams Polen en Zwitserland naar finale United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.

14 uur geleden
Veenings en Kessler winnen in vrieskou strandrace Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.

14 uur geleden
Skiester Vonn tekent in Zauchensee voor 84e wereldbekerzege

ZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.

16 uur geleden