Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Interne strijd handboogschutters in kwalificatie op Spelen

Interne strijd handboogschutters in kwalificatie op Spelen

TOKIO (ANP) - De Nederlandse handboogschutters komen vrijdag al voor de openingsceremonie van de Olympische Spelen in actie. Voor Gabriela Schloesser, Sjef van den Berg, Gijs Broeksma en Steve Wijler staat de kwalificatie op het olympische onderdeel recurve op het programma. De resultaten zijn ook van belang voor de gemengde landenwedstrijd, die zaterdag wordt gehouden.

De Nederlandse man die de meeste punten bij elkaar schiet in de kwalificatie, mag met Schloesser meedoen aan de landenwedstrijd voor gemixte teams. "We kijken naar de vorm van de dag", zegt bondscoach Ron van der Hoff. "Wie het hoogste schiet in de voorronde, mag de gemengde wedstrijd doen. Dat is wel zo eerlijk."

Van den Berg lijkt de voornaamste kandidaat. De 26-jarige Brabander pakte dit jaar met Schloesser goud op de wereldbeker in Lausanne. Enkele weken geleden haalden ze ook bij de wereldbeker van Parijs de finale.

Afscheidstoernooi Van den Berg

Voor Van den Berg, die op de Spelen van Rio 2016 in het individuele toernooi net naast een medaille greep, vormt het mondiale sportevenement in Tokio zijn afscheidstoernooi. De Brabander heeft al jarenlang geregeld last van clusterhoofdpijn. Van den Berg hoopt dat die soms helse pijnen verdwijnen als hij stopt met topsport. De handboogschutter wil wel graag afscheid nemen met een olympische medaille. Zowel individueel als met het team (mannen en gemengd) behoort Van den Berg tot de medaillekandidaten.

Gabriela Schloesser-Bayardo, de geboren Mexicaanse die een relatie heeft met compoundschutter Mike Schloesser en nu voor Nederland uitkomt, kan Oranje aan een medaille helpen in de gemixte landenwedstrijd. Wietse van Alten staat nog altijd in de boeken als de laatste Nederlandse medaillewinnaar in het handboogschieten. Hij veroverde brons in Sydney (2000). Rick van der Ven (Londen 2012) en Van den Berg (Rio 2016) waren daarna ook dicht bij een medaille, maar ze eindigden beiden als vierde in het individuele toernooi.

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

18 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

20 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

20 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

23 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden