Internazionale wint voor de derde keer op rij Italiaanse Supercup
RIYAD (ANP) - Internazionale heeft voor de derde keer op rij de Italiaanse Supercup gewonnen. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de bekerhouder van coach Simone Inzaghi landskampioen Napoli met 1-0 door een late treffer van Lautaro Martínez.
In een wedstrijd waarin beide ploegen elkaar lang in evenwicht hielden was Inter de ploeg die de aanval zocht. De club uit Milaan, waar Stefan de Vrij in de basis begon en Denzel Dumfries en Davy Klaassen op de bank zaten, had via onder anderen Martínez en Marcus Thuram de beste kansen. De Vrij werd in de tweede helft gewisseld.
Napoli kwam in de tweede helft met tien man te staan, toen Giovanni Simeone kort na elkaar twee keer geel kreeg. De landskampioen concentreerde zich vanaf dat moment tot verdedigen en gokte op strafschoppen. Martínez schoot Inter in de extra tijd alsnog op 1-0 en voorkwam daarmee de beslissing vanaf elf meter.
Inter won de Supercup vorig jaar ten koste van AC Milan en het jaar daarvoor werd Juventus verslagen. Het is de achtste keer dat Inter de prijs pakt.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
35 minuten geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
7 uur geleden