Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internazionale wacht halve finale tegen Milan na 3-3 tegen Benfica

Internazionale wacht halve finale tegen Milan na 3-3 tegen Benfica

MILAAN (ANP) - Internazionale kan zich gaan opmaken voor de halve finale van de Champions League tegen stadgenoot en rivaal AC Milan. De Italiaanse ploeg van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij had in Milaan aan een 3-3-gelijkspel tegen Benfica genoeg om de laatste vier te halen. Inter had vorige week al met 2-0 gewonnen in Lissabon.

De Italianen hadden een comfortabele voorsprong uit de eerste wedstrijd in Portugal, maar begonnen geconcentreerd en fel in het eigen Stadio Giuseppe Meazza. Dat moest ook wel, want de ploeg van coach Simone Inzaghi had de laatste drie thuiswedstrijden in de competitie met 1-0 verloren. Al in de 14e minuut werd het via Nicolò Barella 1-0 voor Inter, dat begon met Dumfries op de rechterflank en met De Vrij op de bank. De Italiaanse international kreeg de bal aangespeeld door Lautaro Martínez, kapte weg en schoot beheerst in de linkerbovenhoek.

Benfica van voormalig PSV-coach Roger Schmidt moest nog meer aanvallen en dat gaf de thuisploeg nog meer ruimte. Maar Benfica kwam ook gelijk. Uit een voorzet van Rafa Silva kopte Fredrik Aursnes, vorig jaar nog actief bij Feyenoord, hard de gelijkmaker binnen, onhoudbaar voor oud-Ajaxdoelman André Onana.

Knock-outfase

De Portugezen zetten met voormalig Ajacied David Neres als invaller druk in de tweede helft. Benfica maakte aanspraak op een strafschop, maar kreeg die niet en Gonçalo Ramos miste een kans. Aan de andere kant bracht Martínez Inter in de 65e minuut opnieuw op voorsprong uit een voorzet van Federico Dimarco. Invaller Joaquín Correa, net in het veld gebracht, kon met een geplaatst schot de score nog meer opvoeren: 3-1. Neres raakte nog de paal voor Benfica en António Silva scoorde nog en Petar Musa eveneens diep in de extra tijd, maar Inter kwam niet meer in de problemen.

Inter nam het twee keer eerder in de knock-outfase van de Champions League op tegen stadgenoot AC Milan. In 2003 was Milan te sterk in de halve finale om later ook de Cup te pakken. Twee jaar later versperden de 'Rossoneri' Inter de weg naar de halve finale. Inter is van de twee clubs wel de laatste winnaar van de Champions League. Dat deed de club in 2010 met Wesley Sneijder en coach José Mourinho.

Meer uit Voetbal

Fortuna-aanvaller Gladon twee duels geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.

47 minuten geleden
AZ twee jaar langer door met trainer Echteld

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.

2 uur geleden
Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

3 uur geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

4 uur geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

5 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

16 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

19 uur geleden