Internazionale neemt koppositie weer over na zege op Fiorentina
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft de eerste plaats in de Serie A weer overgenomen van Juventus. De ploeg van Simone Inzaghi was in Florence met 1-0 te sterk voor Fiorentina.
Met de zege komt Internazionale op 54 punten, 1 punt meer dan Juventus. De nieuwe koploper, die vorige week in Riyad de Italiaanse Supercup veroverde, heeft een wedstrijd minder gespeeld dan de concurrent uit Turijn. Volgende week treffen de twee ploegen elkaar in Milaan.
De wedstrijd kende een spectaculaire openingsfase met een afgekeurde treffer voor Fiorentina en kansen voor Internazionale, voordat Lautaro Martínez de bezoekers op voorsprong zette. De topscorer van de Serie A kopte in de 14e minuut een corner van Kristjan Asllani binnen. Fiorentina had vervolgens voor rust pech dat het geen strafschop kreeg.
De thuisploeg kreeg in de 76e minuut alsnog een penalty, nadat Inter-keeper Yann Sommer bij het uitkomen M'Bala Nzola hard in het gezicht had geraakt. Sommer had echter geen problemen met de zwak ingeschoten penalty van Nicolás González. Bij Internazionale speelde Stefan de Vrij de gehele wedstrijd, terwijl Denzel Dumfries na een uur inviel. Davy Klaassen bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
7 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
20 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
23 uur geleden