Internazionale in Amerikaanse handen door niet-afbetaalde lening
MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse kampioen Internazionale is in Amerikaanse handen gekomen nadat de Chinese eigenaar had verzuimd een lening af te betalen. Na het verlopen van de termijn dinsdag stond volgens investeringsfonds Oaktree Capital Management nog een schuld van bijna 400 miljoen euro open, waardoor het fonds nu het recht had de club over te nemen. Dat meldt Oaktree in een verklaring.
Oaktree verstrekte de lening in 2021, toen Inter met forse verliezen kampte door onder meer de beperkingen van de coronapandemie. De Amerikanen stelden geld beschikbaar zodat de club uit Milaan de salarissen van spelers en medewerkers kon blijven betalen. Inter was sinds 2016 in handen van het grote Chinese bedrijf Suning.
Oaktree zegt nauw met de leiding van de club te gaan samenwerken. "Onze eerste focus is operationele en financiƫle stabiliteit. We hebben groot respect voor het managementteam van Inter", stelt het fonds in de verklaring.
Inter veroverde vorige maand zijn twintigste landstitel, waardoor het nu met een tweede ster op het shirt mag gaan spelen. Vorig seizoen haalden Oranje-internationals Denzel Dumfries en Stefan de Vrij met de club voor het eerst sinds 2010 de finale van de Champions League, maar verloren die van Manchester City.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
10 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
16 uur geleden