Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internazionale in Amerikaanse handen door niet-afbetaalde lening

Internazionale in Amerikaanse handen door niet-afbetaalde lening

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse kampioen Internazionale is in Amerikaanse handen gekomen nadat de Chinese eigenaar had verzuimd een lening af te betalen. Na het verlopen van de termijn dinsdag stond volgens investeringsfonds Oaktree Capital Management nog een schuld van bijna 400 miljoen euro open, waardoor het fonds nu het recht had de club over te nemen. Dat meldt Oaktree in een verklaring.

Oaktree verstrekte de lening in 2021, toen Inter met forse verliezen kampte door onder meer de beperkingen van de coronapandemie. De Amerikanen stelden geld beschikbaar zodat de club uit Milaan de salarissen van spelers en medewerkers kon blijven betalen. Inter was sinds 2016 in handen van het grote Chinese bedrijf Suning.

Oaktree zegt nauw met de leiding van de club te gaan samenwerken. "Onze eerste focus is operationele en financiële stabiliteit. We hebben groot respect voor het managementteam van Inter", stelt het fonds in de verklaring.

Inter veroverde vorige maand zijn twintigste landstitel, waardoor het nu met een tweede ster op het shirt mag gaan spelen. Vorig seizoen haalden Oranje-internationals Denzel Dumfries en Stefan de Vrij met de club voor het eerst sinds 2010 de finale van de Champions League, maar verloren die van Manchester City.

Meer uit Voetbal

De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

4 uur geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

9 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

14 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

1 dag geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

1 dag geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

1 dag geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

1 dag geleden