Internazionale houdt kans op titel na zege bij Juventus
TURIJN (ANP) - Internazionale blijft door een overwinning bij Juventus in de race voor titelprolongatie in de Serie A. De landskampioen uit Milaan won de topper in Turijn met 1-0 en blijft in het spoor van koploper AC Milan en Napoli. Inter heeft 63 punten, 3 minder dan die twee clubs, maar het heeft een wedstrijd minder gespeeld dan Napoli. Milan speelt maandag nog thuis tegen Bologna. Juventus, dat vierde staat, lijkt met 59 punten te zijn afgehaakt in de titelrace.
Inter speelde met Denzel Dumfries in de basis, maar hield Stefan de Vrij op de bank. De landskampioen kwam in de lange blessuretijd van de eerste helft tegen de verhouding in op voorsprong. Juventus, met Matthijs de Ligt, had de betere kansen door onder anderen Giorgio Chiellini en Álvaro Morata, maar wist niet scoren. Vlak voor het einde van de officiële speeltijd werd Dumfries aan de rand van het strafschopgebied op zijn voet getrapt en dat leverde de bezoekers een strafschop op, na ingrijpen van de VAR.
Doelman Wojciech Szczesny stopte de zwakke inzet van Hakan Çalhanoglu echter, al ging de bal er in tweede instantie alsnog in. Scheidsrechter Massimiliano Irrati had echter gefloten en het doelpunt ging niet door. Te vroeg inlopen van Juventus-spelers, zo oordeelde de arbiter, waarop de strafschop over moest. In de tweede poging faalde Çalhanoglu niet.
Na de rust zocht Juventus naar de gelijkmaker en hield Inter tegen. Invaller Denis Zakaria zag na een goede opmars zijn schot op de paal belanden. Arturo Vidal kon aan de andere kant een counter niet succesvol afronden.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
1 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
2 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
2 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
3 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
4 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
5 uur geleden