Internazionale houdt kans op titel na zege bij Juventus
TURIJN (ANP) - Internazionale blijft door een overwinning bij Juventus in de race voor titelprolongatie in de Serie A. De landskampioen uit Milaan won de topper in Turijn met 1-0 en blijft in het spoor van koploper AC Milan en Napoli. Inter heeft 63 punten, 3 minder dan die twee clubs, maar het heeft een wedstrijd minder gespeeld dan Napoli. Milan speelt maandag nog thuis tegen Bologna. Juventus, dat vierde staat, lijkt met 59 punten te zijn afgehaakt in de titelrace.
Inter speelde met Denzel Dumfries in de basis, maar hield Stefan de Vrij op de bank. De landskampioen kwam in de lange blessuretijd van de eerste helft tegen de verhouding in op voorsprong. Juventus, met Matthijs de Ligt, had de betere kansen door onder anderen Giorgio Chiellini en Álvaro Morata, maar wist niet scoren. Vlak voor het einde van de officiële speeltijd werd Dumfries aan de rand van het strafschopgebied op zijn voet getrapt en dat leverde de bezoekers een strafschop op, na ingrijpen van de VAR.
Doelman Wojciech Szczesny stopte de zwakke inzet van Hakan Çalhanoglu echter, al ging de bal er in tweede instantie alsnog in. Scheidsrechter Massimiliano Irrati had echter gefloten en het doelpunt ging niet door. Te vroeg inlopen van Juventus-spelers, zo oordeelde de arbiter, waarop de strafschop over moest. In de tweede poging faalde Çalhanoglu niet.
Na de rust zocht Juventus naar de gelijkmaker en hield Inter tegen. Invaller Denis Zakaria zag na een goede opmars zijn schot op de paal belanden. Arturo Vidal kon aan de andere kant een counter niet succesvol afronden.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
14 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
15 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden