Internazionale houdt kans op titel na zege bij Juventus
TURIJN (ANP) - Internazionale blijft door een overwinning bij Juventus in de race voor titelprolongatie in de Serie A. De landskampioen uit Milaan won de topper in Turijn met 1-0 en blijft in het spoor van koploper AC Milan en Napoli. Inter heeft 63 punten, 3 minder dan die twee clubs, maar het heeft een wedstrijd minder gespeeld dan Napoli. Milan speelt maandag nog thuis tegen Bologna. Juventus, dat vierde staat, lijkt met 59 punten te zijn afgehaakt in de titelrace.
Inter speelde met Denzel Dumfries in de basis, maar hield Stefan de Vrij op de bank. De landskampioen kwam in de lange blessuretijd van de eerste helft tegen de verhouding in op voorsprong. Juventus, met Matthijs de Ligt, had de betere kansen door onder anderen Giorgio Chiellini en Álvaro Morata, maar wist niet scoren. Vlak voor het einde van de officiële speeltijd werd Dumfries aan de rand van het strafschopgebied op zijn voet getrapt en dat leverde de bezoekers een strafschop op, na ingrijpen van de VAR.
Doelman Wojciech Szczesny stopte de zwakke inzet van Hakan Çalhanoglu echter, al ging de bal er in tweede instantie alsnog in. Scheidsrechter Massimiliano Irrati had echter gefloten en het doelpunt ging niet door. Te vroeg inlopen van Juventus-spelers, zo oordeelde de arbiter, waarop de strafschop over moest. In de tweede poging faalde Çalhanoglu niet.
Na de rust zocht Juventus naar de gelijkmaker en hield Inter tegen. Invaller Denis Zakaria zag na een goede opmars zijn schot op de paal belanden. Arturo Vidal kon aan de andere kant een counter niet succesvol afronden.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.
10 uur geleden