Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationals Marokko doneren bloed voor slachtoffers aardbeving

Internationals Marokko doneren bloed voor slachtoffers aardbeving

RABAT (ANP/DPA) - De voetballers van het Marokkaanse elftal en hun bondscoach hebben zaterdag bloed gedoneerd om de slachtoffers te helpen van de aardbeving in het land. Bij de natuurramp in het Atlasgebergte zijn meer dan duizend mensen om het leven gekomen en ook meer dan duizend gewonden gevallen.

Het Instagram-kanaal van het Marokkaanse elftal toont hoe verschillende spelers en bondscoach Walid Regragui bloed doneren.

Vedette Achraf Hakimi betuigde zijn medeleven met de slachtoffers en riep op tot solidariteit. "We beleven een heel lastig moment voor onze landgenoten. Het is nu de tijd om elkaar te helpen om zo veel mogelijk levens te redden", zei de 24-jarige speler van Paris Saint-Germain. "Mijn condoleances gaan naar iedereen die een dierbare heeft verloren."

Uitgesteld

Ook andere internationals riepen op tot steun. Bayern-verdediger en voormalig-Ajacied Noussair Mazraoui deelde foto's en een video van de nasleep van de aardbeving en schreef erbij "bid voor Marokko".

De wedstrijd van de voetballers van Marokko tegen Liberia, die voor zaterdag stond gepland, is uitgesteld. Marokko heeft zich al geplaatst voor de Afrika Cup volgend jaar in Ivoorkust.

Meer uit Voetbal

Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

2 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

2 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

4 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

4 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

5 uur geleden
Advocaat: genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.

6 uur geleden
Congo zonder Ajax-middenvelder Mokio naar WK

KINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.

6 uur geleden