Internationals Marokko doneren bloed voor slachtoffers aardbeving
RABAT (ANP/DPA) - De voetballers van het Marokkaanse elftal en hun bondscoach hebben zaterdag bloed gedoneerd om de slachtoffers te helpen van de aardbeving in het land. Bij de natuurramp in het Atlasgebergte zijn meer dan duizend mensen om het leven gekomen en ook meer dan duizend gewonden gevallen.
Het Instagram-kanaal van het Marokkaanse elftal toont hoe verschillende spelers en bondscoach Walid Regragui bloed doneren.
Vedette Achraf Hakimi betuigde zijn medeleven met de slachtoffers en riep op tot solidariteit. "We beleven een heel lastig moment voor onze landgenoten. Het is nu de tijd om elkaar te helpen om zo veel mogelijk levens te redden", zei de 24-jarige speler van Paris Saint-Germain. "Mijn condoleances gaan naar iedereen die een dierbare heeft verloren."
Uitgesteld
Ook andere internationals riepen op tot steun. Bayern-verdediger en voormalig-Ajacied Noussair Mazraoui deelde foto's en een video van de nasleep van de aardbeving en schreef erbij "bid voor Marokko".
De wedstrijd van de voetballers van Marokko tegen Liberia, die voor zaterdag stond gepland, is uitgesteld. Marokko heeft zich al geplaatst voor de Afrika Cup volgend jaar in Ivoorkust.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
14 uur geleden