
Internationals Depay en De Jong hebben allebei hamstringblessure
BARCELONA (ANP) - Oranje-internationals Frenkie de Jong en Memphis Depay hebben allebei een hamstringblessure opgelopen in de interland met Polen vorige week. Hun club FC Barcelona meldt dat de spelers maandag zijn onderzocht door de medische staf.
Bij de De Jong is sprake van een verrekking in een van de spieren in zijn linkerdijbeen. Depay heeft ook last van zijn linkerdijbeen, maar van een andere spier. Barcelona zegt niets over hoe lang de middenvelder en de aanvaller zijn uitgeschakeld. "Het verloop van hun herstel bepaalt wanneer ze hun rentree kunnen maken", aldus de Catalaanse club op zijn website.
Het Nederlands elftal won in de Nations League met 2-0 van Polen, maar De Jong en Depay haalden het einde van de wedstrijd niet. De Jong bleef in de rust uit voorzorg in de kleedkamer achter, Depay werd een kwartier voor tijd gewisseld. Ze deden vanwege hun blessure al niet meer mee afgelopen zondag tegen België (1-0).
Bondscoach Louis van Gaal zei een dag voor het duel met België dat de twee internationals in principe zeker zijn van een plek in de selectie voor het WK in Qatar, dat op 20 november begint. "Ze hebben zoveel voor ons betekend in de kwalificatie en ook weer in de Nations League. Ik hoop dat ze fit zijn voor het WK. Want ik heb wel tegen ze gezegd: als je niet fit bent, ga je niet mee. We zijn geen revalidatiecentrum."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Kenny Tete blijft bij Fulham voetballen. De 29-jarige Nederlandse vleugelverdediger heeft zijn aflopende contract met drie jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 verbonden aan de Londense club, die afgelopen seizoen als elfde eindigde in de Premier League.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract met Ro-Zangelo Daal opengebroken en verlengd. De 21-jarige vleugelaanvaller is nu tot de zomer van 2030 aan de Alkmaarders verbonden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louise van Oosten vervolgt haar voetbalcarrière bij Ajax. De 20-jarige verdedigster komt over van ADO Den Haag en ondertekent een contract voor drie jaar. Eerder deze transferperiode maakte Daniëlle Noordermeer ook de overstap van ADO naar Ajax.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Mattijs Branderhorst (31) is ook komend seizoen de doelman van Fortuna Sittard. Hij tekende een contract dat hem tot medio 2029 aan de Limburgse club verbindt. Dat heeft Fortuna Sittard op de website van de club laten weten.
10 uur geledenTHUN (ANP) - Onweer heeft de eerste training van de Oranjevrouwen in Zwitserland verstoord. Na een inloopronde bliksemde het kort op het natte trainingsveld in Thun, waarna direct een groot deel van de spelersgroep de dug-out in rende. Daarop werd besloten het eerste deel van de training in de sportschool af te werken en later terug het veld op te gaan.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft ook de komende jaren in de Johan Cruijff ArenA voetballen. De Amsterdamse club, die de hoofdhuurder van het stadion is, verlengde dinsdag het contract met vijftien jaar, tot 2040.
13 uur geledenOBERENTFELDEN (ANP/RTR) - Aitana Bonmatí heeft zich weer aangesloten bij de Spaanse selectie voor het EK vrouwenvoetbal in Zwitserland. De middenvelder van FC Barcelona werd vorige week met een virale hersenvliesontsteking opgenomen in het ziekenhuis.
13 uur geleden