Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale zwembond FINA gaat World Aquatics heten

Internationale zwembond FINA gaat World Aquatics heten

MELBOURNE (ANP/RTR) - De internationale zwembond FINA gaat voortaan door het leven als World Aquatics. Dat is maandag (plaatselijke tijd) besloten op een buitengewoon congres in Melbourne. De organisatie droeg de naam FINA (Fédération Internationale de Natation) sinds 1908.

Volgens FINA-voorzitter Husain Al-Musallam betekent de stap dat voor het eerst alle zwematleten nu "onder één merknaam" zijn verenigd. "We hebben een naam die de hele FINA-familie vertegenwoordigt, een naam die onze kunstzwemmers, schoonspringers, openwaterzwemmers en onze waterpolo-atleten met trots gebruiken."

De afgevaardigden op het congres in Australië namen ook een aantal hervormingen aan, zoals de instelling van een onafhankelijke integriteitscommissie. Begin november schorste de internationale zwembond de Italiaanse bestuurder Paolo Barelli voor twee jaar wegens onterechte declaraties en mogelijke fraude met contracten tussen de Italiaanse zwembond en de Europese zwembond.

Meer uit Sport

Sinner en Alcaraz winnen eerste tennispartij op gras

HALLE/LONDEN (ANP) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben een succesvolle omschakeling van gravel naar gras gemaakt. Beide tennissers wonnen hun eerste partij op gras. De laatste partij van de twee was de finale van Roland Garros op gravel, waar Alcaraz Sinner na vijfenhalf uur versloeg.

3 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Halle

HALLE (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het grastoernooi van Halle te bereiken. De nummer 93 van de wereldranglijst verloor in Duitsland met 5-7 6-3 3-6 van de als zevende geplaatste Tsjech Tomas Machac.

8 uur geleden
Mercedes-baas Wolff laakt 'kinderachtig' protest Red Bull

NEW YORK (ANP) - Teambaas Toto Wolff van het Formule 1-team Mercedes heeft de protestactie van Red Bull tegen George Russell na de Grote Prijs van Canada bekritiseerd. De Oostenrijker noemde ze bij Sky Sports "pietluttig en onbeduidend".

8 uur geleden
Tennisser Djokovic richt zich op prolongatie van olympische titel

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Novak Djokovic richt zich de komende jaren voornamelijk op prolongatie van zijn olympische titel. De 38-jarige Serviër hecht minder waarde aan het veroveren van meer grandslamtitels. Dat zei de 24-voudig grandslamkampioen in een interview met Olympics.com.

9 uur geleden
Bangkok biedt 1 miljard euro voor Formule 1-race vanaf 2028

BANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise regering is akkoord met een bod van omgerekend 1 miljard euro om vanaf 2028 vijf jaar lang een grand prix in de Formule 1 te organiseren. In dat budget is de aanleg van een stratencircuit in de hoofdstad Bangkok meegenomen. Volgens een regeringswoordvoerder moet dat circuit komen in de buurt van Chatuchakmarkt, een populaire toeristische plek.

10 uur geleden
Atletiekploeg in sterkst mogelijke bezetting naar EK landenteams

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg doet in de sterkste denkbare opstelling mee aan de Europese kampioenschappen voor landenteams in Madrid, van 27 tot en met 29 juni. Het houdt in dat onder anderen Femke Bol meedoet, de wereldkampioene op de 400 meter horden. Ook Europees kampioene kogelstoten Jessica Schilder is opgenomen in de ploeg, evenals de Europees indoorkampioenen Lieke Klaver (400 meter), Menno Vloon (polsstokhoogspringen) en Samuel Chapple (800 meter).

10 uur geleden
Basketballers Thunder hebben nog één zege nodig voor NBA-titel

OKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben een 3-2-voorsprong genomen in de finale van de NBA. De ploeg was in het vijfde duel met 120-109 te sterk voor Indiana Pacers. Oklahoma City heeft nog één zege nodig voor de titel.

13 uur geleden