Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale zoektocht naar man die hete koffie over baby goot

Internationale zoektocht naar man die hete koffie over baby goot

BRISBANE (ANP/AFP) - De Australische politie is een internationale zoektocht gestart naar een man die vorige maand hete koffie over een baby zou hebben gegooid. Het slachtoffer liep ernstige brandwonden op. De verdachte vluchtte het land uit voordat hij was geïdentificeerd.

Het incident vond op 27 augustus plaats in de noordoostelijke stad Brisbane. De negen maanden oude jongen zat met familie in een park toen een onbekende man hem naderde. Die zou vervolgens hete koffie over het gezicht en de ledematen van de jongen hebben gegoten. Het kind raakte ernstig gewond en moest meerdere operaties ondergaan. De jongen is inmiddels ontslagen uit het ziekenhuis.

De man wordt verdacht van het toebrengen van ernstig lichamelijk letsel, wat kan worden bestraft met een levenslange celstraf. Het motief is niet bekend. De politie heeft bekendgemaakt dat de verdachte een 33-jarige man uit het buitenland is, maar meldt niet welke nationaliteit hij heeft en waar hij naartoe is gevlucht. Hij zou sinds 2019 regelmatig Australië in- en uitgereisd zijn.

De man verliet Australië op 31 augustus vanaf de luchthaven van Sydney, melden Australische media. De politie werkt in het onderzoek samen met zowel nationale als internationale partners. "We zullen doorgaan totdat we je vinden", belooft een politierechercheur in de staat Queensland.

Meer uit Buitenland

Israël zegt dat doden van Iraanse kopstukken doorgaat

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt voorlopig niet te stoppen met "de reeks liquidaties" van Iraanse bewindslieden. Israël doodde sinds het begin van de oorlog al meerdere kopstukken, met inlichtingenminister Esmail Khatib als laatste slachtoffer.

30 minuten geleden
België zet vaker enkelband in tegen overbevolking gevangenissen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.

1 uur geleden
EU-leiders zullen Orbán tot orde roepen over veto lening Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.

2 uur geleden
Dodental Libanon door aanvallen Israël opgelopen tot 968

BEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.

3 uur geleden
Vermeende slachtoffers eisen ruim 170.000 euro van Høiby

OSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.

3 uur geleden
Inlichtingenbaas VS: regime Iran nog intact, wil zich herpakken

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse regime is nog "intact" en zal, als het niet wordt uitgeschakeld, zijn militaire vermogens ook weer willen opbouwen. Dat heeft het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, gezegd. De Iraanse regering zou wel verzwakt zijn. Volgens Gabbard lijkt Iran niet bezig te zijn om weer uranium te verrijken, zoals president Donald Trump stelde.

4 uur geleden
Iran bevestigt dood inlichtingenminister Khatib

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.

5 uur geleden