Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale troepen binnen twaalf dagen weg uit Kazachstan

Internationale troepen binnen twaalf dagen weg uit Kazachstan

ALMATY (ANP/RTR/AFP) - De terugtrekking van de internationale troepen in Kazachstan begint binnen twee dagen en zal hooguit tien dagen duren, zo heeft president Kassym-Jomart Tokajev bekendgemaakt. Het door Rusland geleide militaire bondgenootschap CSTO hielp op zijn verzoek bij het beëindigen van de onrust in het land.

Demonstraties tegen de stijging van brandstofprijzen liepen vorige week flink uit de hand. Overheidsgebouwen gingen in vlammen op en het vliegveld werd bezet. Er werd hard ingegrepen. Er zijn tientallen doden gevallen en de autoriteiten zeggen 9900 arrestaties te hebben verricht.

Met behulp van het militaire bondgenootschap is de situatie in Kazachstan onder controle gebracht. Daarom is nu besloten dat de enkele duizenden buitenlandse militairen gefaseerd het land zullen verlaten. "De belangrijkste missie van de CSTO-vredestroepen is met succes voltooid", aldus Tokajev.

Tokajev ontsloeg tijdens de onrust van vorige week het kabinet en benoemde vicepremier Alichan Smajlov tot interim-premier. Smajlov is dinsdag door het lagerhuis van het parlement tot premier benoemd. Dat gebeurde nadat hij door de president was voorgedragen.

Meer uit Buitenland

Iraanse minister waarschuwt voor vergelding na aanval VS op schip

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi waarschuwt voor vergelding na een dodelijke Amerikaanse aanval op een Iraans oorlogsschip. Het fregat werd woensdag dicht bij Sri Lanka tot zinken gebracht.

13 minuten geleden
Eerste Israëliërs sinds begin Iran-oorlog gerepatrieerd

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zijn eerste repatriatievluchten uitgevoerd sinds de uitbraak van de oorlog met Iran. Het Israëlische luchtruim ging zaterdag dicht voor de burgerluchtvaart, waardoor volgens Israëlische media naar schatting zo'n 100.000 Israëliërs vastzaten in het buitenland.

17 minuten geleden
Iran voert luchtaanvallen uit op Israël, explosies in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.

3 uur geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

7 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

7 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

9 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

11 uur geleden