Internationale treinverkeer wordt maandag weer hervat, meldt NS
UTRECHT (ANP) - Het internationale treinverkeer tussen Nederland en Duitsland wordt maandag weer opgestart, meldt NS. De dienstregeling werd vorige week stilgelegd om een grote landelijke staking op het Duitse spoor. Vakbond GDL kondigde zaterdag aan deze eerder te stoppen, namelijk in de nacht van zondag op maandag in plaats van maandag om 18.00 uur.
Dat betekent volgens NS dat de ICE International-treinen naar Duitsland maandag weer volgens dienstregeling zullen rijden. Wel waarschuwt het spoorbedrijf voor vertragingen en uitval van ritten, die alsnog mogelijk zijn. Hetzelfde geldt voor de intercity richting Berlijn, al gaat de rit die iets voor 08.00 uur uit Amsterdam zou vertrekken niet door. Verder zal ook de Nightjet-trein richting Oostenrijk en Zwitserland volgens NS vanaf maandagavond weer volgens dienstregeling rijden.
Er vonden afgelopen week twee stakingen plaats op het spoor in Duitsland. Personeel in het goederenvervoer legde het werk dinsdag neer, op woensdag volgden medewerkers in het personenvervoer. Vakbondsleden van GDL wilden met de werkonderbreking een hoger loon afdwingen bij spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) om de gestegen inflatie. Ook wilden ze een kortere werkweek van 35 uur tegen hetzelfde loon.
Volgens persbureau dpa wordt de staking eerder beëindigd omdat er gesprekken zijn gevoerd tussen de vakbond en DB.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Het cruiseschip Norwegian Epic heeft er woensdag voor gekozen om niet af te meren in Curaçao en door te varen naar Barbados. De kapitein zou hebben gezegd dat hij Curaçao mijdt vanwege marineoefeningen in het gebied, zo melden passagiers op sociale media. Hij zou handelen op verzoek van de leiding van cruisemaatschappij NCL.
47 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Binnen een paar honderd meter van elk huis een speelplek voor kinderen en vanuit elke woning zicht op groen: dit zijn enkele van de 'vuistregels' die het RIVM heeft opgesteld voor de inrichting van de openbare ruimte. Beleidsmakers kunnen de regels gebruiken om de ruimte zo in te richten dat mensen zich prettiger voelen en zich gezonder gaan gedragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor de coronapandemie. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 werden musea bijna 32 miljoen keer bezocht, ongeveer evenveel als een jaar eerder. Daarmee ligt het aantal bezoeken nog 2 miljoen achter op de cijfers van 2019, het jaar voor corona.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wachtwoord of vinger- en gezichtsscan zijn in Nederland de meest gebruikte maatregelen om apparaten te beveiligen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat keek ook naar welke groepen het vaakst digitale veiligheidsmaatregelen treffen. Dat blijken mannen en mensen met een hbo- of universitaire opleiding te zijn.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS heeft dit jaar meer treinen ingezet en mede daardoor meer mensen vervoerd dan vorig jaar, blijkt uit de eindejaarsprognose van de spoorvervoerder. Verder is de kans op een zitplek voor reizigers gelijk gebleven aan 2024 en reden treinen vaker op tijd, maar hadden mensen wel veel last van verstoringen en werkzaamheden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.
10 uur geleden