Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale treinverkeer wordt maandag weer hervat, meldt NS

Internationale treinverkeer wordt maandag weer hervat, meldt NS

UTRECHT (ANP) - Het internationale treinverkeer tussen Nederland en Duitsland wordt maandag weer opgestart, meldt NS. De dienstregeling werd vorige week stilgelegd om een grote landelijke staking op het Duitse spoor. Vakbond GDL kondigde zaterdag aan deze eerder te stoppen, namelijk in de nacht van zondag op maandag in plaats van maandag om 18.00 uur.

Dat betekent volgens NS dat de ICE International-treinen naar Duitsland maandag weer volgens dienstregeling zullen rijden. Wel waarschuwt het spoorbedrijf voor vertragingen en uitval van ritten, die alsnog mogelijk zijn. Hetzelfde geldt voor de intercity richting Berlijn, al gaat de rit die iets voor 08.00 uur uit Amsterdam zou vertrekken niet door. Verder zal ook de Nightjet-trein richting Oostenrijk en Zwitserland volgens NS vanaf maandagavond weer volgens dienstregeling rijden.

Er vonden afgelopen week twee stakingen plaats op het spoor in Duitsland. Personeel in het goederenvervoer legde het werk dinsdag neer, op woensdag volgden medewerkers in het personenvervoer. Vakbondsleden van GDL wilden met de werkonderbreking een hoger loon afdwingen bij spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) om de gestegen inflatie. Ook wilden ze een kortere werkweek van 35 uur tegen hetzelfde loon.

Volgens persbureau dpa wordt de staking eerder beëindigd omdat er gesprekken zijn gevoerd tussen de vakbond en DB.

Meer uit Binnenland

Staat hoeft Corné H. geen voorrang te geven op plek tbs-kliniek

DEN HAAG (ANP) - De Staat hoeft Corné H., die is veroordeeld voor een gijzeling in Ede in 2024 en onlangs medewerkers in de gevangenis in Vught gijzelde, geen voorrang te geven op een plek in een tbs-kliniek. Dit heeft de rechter vrijdag geoordeeld in een zaak die door de advocaten van H. was aangespannen. H. staat op een wachtlijst.

35 minuten geleden
Nieuwe aanhoudingen in zaak doodsteken 16-jarige in Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - Een 17-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige Rijswijker zijn aangehouden in verband met de dood van een 16-jarige jongen in Den Hoorn vorige maand. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie naar aanleiding van berichtgeving op Omroep West.

1 uur geleden
FNV-voorzitter: politiek zet samenleving bij voorbaat in de kou

DEN HAAG (ANP) - FNV vindt de uitkomsten van de doorrekeningen van de coalitieplannen door planbureaus "onbestaanbaar". "Een politiek die mensen zekerheid moet bieden, zet de samenleving bij voorbaat in de kou", stelt Dick Koerselman, de interim-voorzitter van de grootste vakbond van Nederland.

1 uur geleden
Greenpeace: planbureaus maken keuzes coalitie pijnlijk duidelijk

AMSTERDAM (ANP) - "Dit kabinet hallucineert als het denkt dat dit voldoende is voor klimaat en stikstof. Dat maken de planbureaus pijnlijk duidelijk", zegt Marieke Vellekoop, directeur Greenpeace Nederland over de doorrekeningen van het coalitieakkoord.

2 uur geleden
CNV: laagste inkomens betalen hoofdprijs voor coalitieplannen

DEN HAAG (ANP) - Mensen met lage inkomens en uitkeringsgerechtigden "betalen de hoofdprijs voor de plannen van het nieuwe kabinet", vindt CNV. De vakbond reageert daarmee op doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL), die becijferden dat de laagste inkomens de meeste koopkracht verliezen door de plannen van het kabinet-Jetten.

2 uur geleden
OM: verdenkingen in soevereinenzaak toegenomen

LEEUWARDEN (ANP) - In het onderzoek naar de Friese soevereinenzaak stelt het Openbaar Ministerie dat de verdenkingen tegen oud-advocaat Arno van K. (62) zijn toegenomen. Dat zei de officier van justitie vrijdag tijdens een inleidende zitting in de rechtbank in Leeuwarden.

3 uur geleden
Drie aanhoudingen in onderzoek naar fraude met stichtingen

DEN HAAG (ANP) - De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag in Emmen twee mannen (43 en 41) en een vrouw (24) aangehouden in een onderzoek naar fraude door twee stichtingen, zo is vrijdag bekendgemaakt. De verdachten zouden de Staat hebben benadeeld voor minimaal 200.000 euro, volgens de FIOD.

4 uur geleden