Internationale treinverkeer wordt maandag weer hervat, meldt NS
UTRECHT (ANP) - Het internationale treinverkeer tussen Nederland en Duitsland wordt maandag weer opgestart, meldt NS. De dienstregeling werd vorige week stilgelegd om een grote landelijke staking op het Duitse spoor. Vakbond GDL kondigde zaterdag aan deze eerder te stoppen, namelijk in de nacht van zondag op maandag in plaats van maandag om 18.00 uur.
Dat betekent volgens NS dat de ICE International-treinen naar Duitsland maandag weer volgens dienstregeling zullen rijden. Wel waarschuwt het spoorbedrijf voor vertragingen en uitval van ritten, die alsnog mogelijk zijn. Hetzelfde geldt voor de intercity richting Berlijn, al gaat de rit die iets voor 08.00 uur uit Amsterdam zou vertrekken niet door. Verder zal ook de Nightjet-trein richting Oostenrijk en Zwitserland volgens NS vanaf maandagavond weer volgens dienstregeling rijden.
Er vonden afgelopen week twee stakingen plaats op het spoor in Duitsland. Personeel in het goederenvervoer legde het werk dinsdag neer, op woensdag volgden medewerkers in het personenvervoer. Vakbondsleden van GDL wilden met de werkonderbreking een hoger loon afdwingen bij spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) om de gestegen inflatie. Ook wilden ze een kortere werkweek van 35 uur tegen hetzelfde loon.
Volgens persbureau dpa wordt de staking eerder beëindigd omdat er gesprekken zijn gevoerd tussen de vakbond en DB.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of uitkeringsinstantie UWV paspoortkopieën mocht opvragen bij gemeenten. Het AD schreef eerder al over de kwestie.
1 minuut geledenARNHEM (ANP) - Op de eerste zittingsdag in de strafzaak over de brand in de Arnhemse binnenstad in maart vorig jaar heeft de rechtbank geluisterd naar persoonlijke slachtofferverklaringen. Daaruit bleek dat de gevolgen van de brand groot zijn.
3 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rapper Kempi, wiens echte naam Jerreley Slijger is, is dinsdag door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zeven maanden. Dat is conform de eis van het Openbaar Ministerie. Ook krijgt Kempi een contactverbod en moet hij een schadevergoeding van 2000 euro betalen.
13 minuten geledenLISSE (ANP) - Voor de veertigste keer zijn gezegende bloemen vanuit Nederland vertrokken naar Rome. Zevenduizend bloemen leggen een reis van 1600 kilometer af vanuit Nederland, om vervolgens op paaszondag een kleurrijke bloemenzee te vormen op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad. Voorafgaand zegende bisschop Hans van den Hende de bloemen in de Keukenhof in Lisse.
53 minuten geledenARNHEM (ANP) - Koert H. (58) ontkent dat hij brand heeft gesticht in de binnenstad van Arnhem. H. is van de drie verdachten de enige die daarvoor nog in voorarrest zit. Volgens het Openbaar Ministerie heeft H. met twee medeverdachten in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar een container met papier en karton in brand gestoken, waarna het vuur oversloeg en tien panden verwoestte.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Een van de drie verdachten is dinsdag niet verschenen bij de start van de strafzaak over de grote brand in de binnenstad van Arnhem. Ricky N. (42), die met Koert H. (58) en Mark V. (31) wordt verdacht van brandstichting, vreest volgens zijn advocaat voor stress bij de confrontatie met slachtoffers. Hij stuurde in de nacht een appje naar zijn advocaat dat hij "uit zelfbescherming" ervoor heeft gekozen om thuis te blijven, meldde zijn raadsman bij aanvang van de tweedaagse zitting.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
12 uur geleden