Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale treinverkeer wordt maandag weer hervat, meldt NS

Internationale treinverkeer wordt maandag weer hervat, meldt NS

UTRECHT (ANP) - Het internationale treinverkeer tussen Nederland en Duitsland wordt maandag weer opgestart, meldt NS. De dienstregeling werd vorige week stilgelegd om een grote landelijke staking op het Duitse spoor. Vakbond GDL kondigde zaterdag aan deze eerder te stoppen, namelijk in de nacht van zondag op maandag in plaats van maandag om 18.00 uur.

Dat betekent volgens NS dat de ICE International-treinen naar Duitsland maandag weer volgens dienstregeling zullen rijden. Wel waarschuwt het spoorbedrijf voor vertragingen en uitval van ritten, die alsnog mogelijk zijn. Hetzelfde geldt voor de intercity richting Berlijn, al gaat de rit die iets voor 08.00 uur uit Amsterdam zou vertrekken niet door. Verder zal ook de Nightjet-trein richting Oostenrijk en Zwitserland volgens NS vanaf maandagavond weer volgens dienstregeling rijden.

Er vonden afgelopen week twee stakingen plaats op het spoor in Duitsland. Personeel in het goederenvervoer legde het werk dinsdag neer, op woensdag volgden medewerkers in het personenvervoer. Vakbondsleden van GDL wilden met de werkonderbreking een hoger loon afdwingen bij spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) om de gestegen inflatie. Ook wilden ze een kortere werkweek van 35 uur tegen hetzelfde loon.

Volgens persbureau dpa wordt de staking eerder beëindigd omdat er gesprekken zijn gevoerd tussen de vakbond en DB.

Meer uit Binnenland

Hulpverlener Wittenberg, die bootvluchtelingen hielp, overleden

PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.

9 uur geleden
Instituut Mijnbouwschade kreeg 300 schademeldingen na beving

ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.

11 uur geleden
Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.

13 uur geleden
Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

14 uur geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

18 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.

18 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

22 uur geleden