Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale treinen vallen volgende week uit om Franse staking

Internationale treinen vallen volgende week uit om Franse staking

UTRECHT (ANP) - Mensen die volgende week met de trein naar het buitenland gaan, hebben mogelijk last van de grote landelijke staking in Frankrijk tegen de hervorming van het pensioenstelsel. Die vindt plaats op dinsdag onder treinpersoneel en werknemers in andere sectoren. Veel internationale treinen van en naar Frankrijk, België, Duitsland, Nederland en Engeland rijden daardoor niet op maandag, dinsdag en woensdag, meldt een woordvoerder van NS International.

In elk geval dertien treinen van Eurostar rijden dinsdag niet vanwege de staking. De hogesnelheidstreindienst rijdt doorgaans van en naar Amsterdam, Rotterdam, Londen, Brussel en Parijs. Ook veel treinen van Thalys tussen Nederland, Frankrijk, België en Duitsland rijden volgende week niet vanwege "sociale acties in Frankrijk en België". Van maandagavond tot en met woensdag vallen bijna alle treinen uit of eindigen in Brussel in plaats van door te rijden naar Parijs.

Mensen met een kaartje voor een trein die niet rijdt kunnen hun reis gratis omboeken of annuleren, valt te lezen op de website van NS International. De woordvoerder zegt dat het spoorbedrijf reizigers op tijd informeert via de planner op de website en in de app en raadt reizigers aan om een ander vervoersmiddel te zoeken.

Landelijke stakingsdag

De staking is onderdeel van een landelijke stakingsdag in Frankrijk. De vakbonden hebben in een gezamenlijke verklaring gewaarschuwd "alle sectoren plat te leggen". De Fransen staken tegen de geplande verhoging van de pensioenleeftijd van 62 naar 64 jaar. Eerdere demonstraties zorgden onder meer voor vertraagde en geannuleerde vluchten vanuit het vliegveld van Parijs.

Op vrijdag 3 maart staakt treinpersoneel in Duitsland. Daar hebben Nederlandse reizigers geen last van volgens de woordvoerder van NS International. "Personeel op de langeafstandstreinen van Deutsche Bahn (DB) staakt niet. Wel kunnen mensen te maken krijgen met stakingen van regionale vervoersbedrijven." In meerdere deelstaten leggen mensen het werk neer voor een betere cao.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: huizenprijzen stijgen harder dan verwacht

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen dit jaar volgens ABN AMRO sterker dan verwacht. De bank heeft haar verwachting bijgesteld naar een stijging van 8 procent, ten opzichte van de eerdere 7 procent. "De prijsgroei wordt vooral gedreven door inkomensgroei en aanbodtekort", aldus de economen.

3 uur geleden
Gemengd slot op Wall Street, Tesla daalt

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. De elektrische autofabrikant Tesla eindigde 5,3 procent lager na de opgelaaide ruzie tussen topman Elon Musk en de Amerikaanse president Donald Trump. Trump heeft gedreigd om te bezuinigen op overheidsgeld voor Musks bedrijven.

5 uur geleden
Trump denkt niet na over verlenging pauze op heffingen, zegt hij

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet na te denken over een mogelijke verlenging van de pauze die hij heeft ingesteld op hogere importheffingen voor tientallen handelspartners. Dat zei hij tegen journalisten aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One.

5 uur geleden
Meer nieuwe caravans en campers verkocht, meeste staan in Brabant

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe caravans en campers in Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen. Dat melden brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Van alle caravans en kampeerauto's in ons land staan de meeste geregistreerd in de provincie Noord-Brabant.

6 uur geleden
Luchtvaartautoriteit: schrap kwart vluchten Parijs om staking

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Franse luchtvaartautoriteit DGAC heeft luchtvaartmaatschappijen gevraagd hun vluchten van en naar Parijse luchthavens op donderdag met een kwart te verminderen. Dat is het gevolg van een aangekondigde staking door luchtverkeersleiders. De oproep geldt onder meer voor de drukke Parijse luchthaven Charles de Gaulle.

6 uur geleden
Werkgevers uitzendbranche: slechts kleine groep staakt bij AH

LIJNDEN (ANP) - Slechts een kleine groep uitzendkrachten bij enkele distributiecentra van Albert Heijn heeft het werk neergelegd, stelt de werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU. Volgens de organisatie geldt voor de "overgrote meerderheid van de uitzendkrachten" dat die gewoon werkt of wil werken. Dinsdag heeft vakbond FNV aangekondigd dat de staking van uitzendkrachten is uitgebreid van twee naar vier locaties.

8 uur geleden
Heineken: mensen drinken meer alcoholvrij bier op festivals

LEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.

9 uur geleden