Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale treinen vallen volgende week uit om Franse staking

Internationale treinen vallen volgende week uit om Franse staking

UTRECHT (ANP) - Mensen die volgende week met de trein naar het buitenland gaan, hebben mogelijk last van de grote landelijke staking in Frankrijk tegen de hervorming van het pensioenstelsel. Die vindt plaats op dinsdag onder treinpersoneel en werknemers in andere sectoren. Veel internationale treinen van en naar Frankrijk, België, Duitsland, Nederland en Engeland rijden daardoor niet op maandag, dinsdag en woensdag, meldt een woordvoerder van NS International.

In elk geval dertien treinen van Eurostar rijden dinsdag niet vanwege de staking. De hogesnelheidstreindienst rijdt doorgaans van en naar Amsterdam, Rotterdam, Londen, Brussel en Parijs. Ook veel treinen van Thalys tussen Nederland, Frankrijk, België en Duitsland rijden volgende week niet vanwege "sociale acties in Frankrijk en België". Van maandagavond tot en met woensdag vallen bijna alle treinen uit of eindigen in Brussel in plaats van door te rijden naar Parijs.

Mensen met een kaartje voor een trein die niet rijdt kunnen hun reis gratis omboeken of annuleren, valt te lezen op de website van NS International. De woordvoerder zegt dat het spoorbedrijf reizigers op tijd informeert via de planner op de website en in de app en raadt reizigers aan om een ander vervoersmiddel te zoeken.

Landelijke stakingsdag

De staking is onderdeel van een landelijke stakingsdag in Frankrijk. De vakbonden hebben in een gezamenlijke verklaring gewaarschuwd "alle sectoren plat te leggen". De Fransen staken tegen de geplande verhoging van de pensioenleeftijd van 62 naar 64 jaar. Eerdere demonstraties zorgden onder meer voor vertraagde en geannuleerde vluchten vanuit het vliegveld van Parijs.

Op vrijdag 3 maart staakt treinpersoneel in Duitsland. Daar hebben Nederlandse reizigers geen last van volgens de woordvoerder van NS International. "Personeel op de langeafstandstreinen van Deutsche Bahn (DB) staakt niet. Wel kunnen mensen te maken krijgen met stakingen van regionale vervoersbedrijven." In meerdere deelstaten leggen mensen het werk neer voor een betere cao.

Meer uit Financieel

Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

5 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

17 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

19 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

21 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

1 dag geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

1 dag geleden