Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale treinen vallen volgende week uit om Franse staking

Internationale treinen vallen volgende week uit om Franse staking

UTRECHT (ANP) - Mensen die volgende week met de trein naar het buitenland gaan, hebben mogelijk last van de grote landelijke staking in Frankrijk tegen de hervorming van het pensioenstelsel. Die vindt plaats op dinsdag onder treinpersoneel en werknemers in andere sectoren. Veel internationale treinen van en naar Frankrijk, België, Duitsland, Nederland en Engeland rijden daardoor niet op maandag, dinsdag en woensdag, meldt een woordvoerder van NS International.

In elk geval dertien treinen van Eurostar rijden dinsdag niet vanwege de staking. De hogesnelheidstreindienst rijdt doorgaans van en naar Amsterdam, Rotterdam, Londen, Brussel en Parijs. Ook veel treinen van Thalys tussen Nederland, Frankrijk, België en Duitsland rijden volgende week niet vanwege "sociale acties in Frankrijk en België". Van maandagavond tot en met woensdag vallen bijna alle treinen uit of eindigen in Brussel in plaats van door te rijden naar Parijs.

Mensen met een kaartje voor een trein die niet rijdt kunnen hun reis gratis omboeken of annuleren, valt te lezen op de website van NS International. De woordvoerder zegt dat het spoorbedrijf reizigers op tijd informeert via de planner op de website en in de app en raadt reizigers aan om een ander vervoersmiddel te zoeken.

Landelijke stakingsdag

De staking is onderdeel van een landelijke stakingsdag in Frankrijk. De vakbonden hebben in een gezamenlijke verklaring gewaarschuwd "alle sectoren plat te leggen". De Fransen staken tegen de geplande verhoging van de pensioenleeftijd van 62 naar 64 jaar. Eerdere demonstraties zorgden onder meer voor vertraagde en geannuleerde vluchten vanuit het vliegveld van Parijs.

Op vrijdag 3 maart staakt treinpersoneel in Duitsland. Daar hebben Nederlandse reizigers geen last van volgens de woordvoerder van NS International. "Personeel op de langeafstandstreinen van Deutsche Bahn (DB) staakt niet. Wel kunnen mensen te maken krijgen met stakingen van regionale vervoersbedrijven." In meerdere deelstaten leggen mensen het werk neer voor een betere cao.

Meer uit Financieel

Wall Street begint afwachtend na sterk herstel in chipsector

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na het stevige herstel op vrijdag, waarbij de Dow-Jonesindex een nieuw recordniveau wist te bereiken. Ook wordt uitgekeken naar het Amerikaanse banenrapport. De publicatie daarvan werd vorige week uitgesteld door de kortstondige sluiting van de Amerikaanse overheid. Het rapport komt nu woensdag. Aan het einde van de week komen ook nieuwe inflatiegegevens naar buiten. Beide cijfers spelen een belangrijk rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.

2 minuten geleden
Novo Nordisk start rechtszaak om namaakversie afslankpil

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse bedrijf Hims & Hers Health omdat die een namaakversie van de nieuwe afslankpil van het obesitasmiddel Wegovy van de Deense farmaceut heeft gemaakt. Volgens Novo Nordisk overtreedt Hims & Hers de Amerikaanse patentwetten met de namaakpil die dezelfde werkzame stof bevat als Wegovy.

1 uur geleden
EU zet stap richting verdubbeling eigen chipproductie

LEUVEN (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft een belangrijke stap gezet om haar positie in de productie van chips te versterken. In het Belgische onderzoeksinstituut Imec is een testlijn geopend voor de productie van halfgeleiders. Daarin is 2,5 miljard euro geïnvesteerd door onder meer de EU, nationale overheden en de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML.

1 uur geleden
Novo Nordisk start rechtszaak om namaakversie afslankpil

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse bedrijf Hims & Hers Health omdat die een namaakversie van de nieuwe afslankpil van het obesitasmiddel Wegovy van de Deense farmaceut heeft gemaakt. Volgens Novo Nordisk overtreedt Hims & Hers de Amerikaanse patentwetten met de namaakpil die dezelfde werkzame stof bevat als Wegovy.

1 uur geleden
Ambassadeur: Nederland aan zet bij oplossen conflict Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is aan zet om het conflict bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia op te lossen, heeft de nieuwe Chinese ambassadeur in Nederland Shen Bo gezegd in gesprek met het ANP. De Nederlandse regering greep eind september in en verbood de Chinese eigenaar grote veranderingen door te voeren. Ook werd de Chinese topman aan de zijlijn gezet door de ondernemingskamer van het gerechtshof Amsterdam. Woensdag beslist de ondernemingskamer of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij het bedrijf.

2 uur geleden
Meta krijgt EU-waarschuwing om blokkeren concurrentie op WhatsApp

BRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meta Platforms, het moederbedrijf van onder meer WhatsApp, heeft een waarschuwing van de Europese Commissie gekregen. Dit deed Brussel vanwege nieuw beleid dat het gebruik van concurrerende AI-hulpmiddelen op het berichtenplatform zou blokkeren.

3 uur geleden
Liander mocht aanvraag aansluiting zonnepark niet zomaar weigeren

DEN HAAG (ANP) - Liander moest beter onderzoek doen voordat de netbeheerder een verzoek om transportcapaciteit van energiecoöperatie ValleiEnergie weigerde. Dit heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) geoordeeld, na een klacht van de coöperatie.

3 uur geleden