Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale treinen vallen volgende week uit om Franse staking

Internationale treinen vallen volgende week uit om Franse staking

UTRECHT (ANP) - Mensen die volgende week met de trein naar het buitenland gaan, hebben mogelijk last van de grote landelijke staking in Frankrijk tegen de hervorming van het pensioenstelsel. Die vindt plaats op dinsdag onder treinpersoneel en werknemers in andere sectoren. Veel internationale treinen van en naar Frankrijk, België, Duitsland, Nederland en Engeland rijden daardoor niet op maandag, dinsdag en woensdag, meldt een woordvoerder van NS International.

In elk geval dertien treinen van Eurostar rijden dinsdag niet vanwege de staking. De hogesnelheidstreindienst rijdt doorgaans van en naar Amsterdam, Rotterdam, Londen, Brussel en Parijs. Ook veel treinen van Thalys tussen Nederland, Frankrijk, België en Duitsland rijden volgende week niet vanwege "sociale acties in Frankrijk en België". Van maandagavond tot en met woensdag vallen bijna alle treinen uit of eindigen in Brussel in plaats van door te rijden naar Parijs.

Mensen met een kaartje voor een trein die niet rijdt kunnen hun reis gratis omboeken of annuleren, valt te lezen op de website van NS International. De woordvoerder zegt dat het spoorbedrijf reizigers op tijd informeert via de planner op de website en in de app en raadt reizigers aan om een ander vervoersmiddel te zoeken.

Landelijke stakingsdag

De staking is onderdeel van een landelijke stakingsdag in Frankrijk. De vakbonden hebben in een gezamenlijke verklaring gewaarschuwd "alle sectoren plat te leggen". De Fransen staken tegen de geplande verhoging van de pensioenleeftijd van 62 naar 64 jaar. Eerdere demonstraties zorgden onder meer voor vertraagde en geannuleerde vluchten vanuit het vliegveld van Parijs.

Op vrijdag 3 maart staakt treinpersoneel in Duitsland. Daar hebben Nederlandse reizigers geen last van volgens de woordvoerder van NS International. "Personeel op de langeafstandstreinen van Deutsche Bahn (DB) staakt niet. Wel kunnen mensen te maken krijgen met stakingen van regionale vervoersbedrijven." In meerdere deelstaten leggen mensen het werk neer voor een betere cao.

Meer uit Financieel

Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

1 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

3 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

19 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

21 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

21 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

1 dag geleden