Internationale spelersvakbond wil dat dopingregels veranderen
HOOFDDORP (ANP) - De internationale spelersvakbond FIFPRO heeft er nogmaals op aangedrongen dat de antidopingregels worden herzien. Dat deed de vakbond voor voetballers als reactie op de schorsing van Ajax-doelman André Onana.
"FIFPRO accepteert niet de regelgeving waarbij voetballers waarvan is aangetoond dat ze niet van plan zijn vals te spelen langdurig wordt verboden hun beroep uit te oefenen", aldus de internationale vakbond. "Dergelijke sancties hebben niet alleen invloed op hun carrière, maar ook op hun welzijn."
Net als de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt FIFPRO de schorsing van Onana "buitensporig". Volgens FIFPRO is het "volkomen onbegrijpelijk" dat Onana niet eens meer mag meetrainen. "De regels moeten dit extra onrecht dringend voorkomen. Het heeft geen enkele meerwaarde en leidt tot het onnodige isolement van een jonge profvoetballer."
Bij Onana werden op 30 oktober, bij een controle buiten de wedstrijden om, sporen aangetroffen van het verboden middel furosemide. Volgens de doelman had hij in plaats van een pijnstiller per ongeluk een pilletje gepakt dat zijn vrouw na de zwangerschap gebruikte om vocht te verliezen. Dat verweer werd aanvaard, waardoor hij niet voor vier jaar maar voor twaalf maanden werd geschorst. Ajax gaat tegen de straf in beroep bij het internationaal sporttribunaal CAS.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP) - Het Nederlands elftal heeft nu in totaal honderd keer gescoord in de geschiedenis van het wereldkampioenschap voetbal. Brian Brobbey zorgde zaterdag voor die mijlpaal, door in de groepswedstrijd tegen Zweden in Houston twee doelpunten te maken.
52 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Brian Brobbey heeft in zijn veertiende interland voor het Nederlands elftal zijn tweede en derde doelpunt als international gemaakt. De spits van Sunderland opende in de groepswedstrijd tegen Zweden op het wereldkampioenschap in de vijfde minuut de score op aangeven van Cody Gakpo. In de zeventiende minuut verdubbelde hij de voorsprong. Dit keer gaf Denzel Dumfries de assist.
55 minuten geledenHOUSTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman geeft Brian Brobbey in de groepswedstrijd tegen Zweden een basisplaats, omdat hij verwacht dat de ruimtes net als zondag tegen Japan klein zullen zijn. "We moeten aanvallend meer brengen en de ruimtes zullen weer klein zijn. Aan hem heb je dan meer als aanspeelpunt dan Donyell Malen. Donyell zal nu vanaf de rechterflank naar binnen komen, waardoor Denzel Dumfries ook weer hogerop kan spelen", legde Koeman uit aan de NOS.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Zweden begint de tweede groepswedstrijd op het wereldkampioenschap voetbal tegen Nederland met een ongewijzigd basiselftal. Bondscoach Graham Potter kiest in het Houston Stadium voor dezelfde elf spelers als in het eerste duel met Tunesië, dat Zweden met 5-1 won.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Ronald Koeman zit tijdens de tweede wedstrijd op het WK tegen Zweden voor de 62e keer op de bank als bondscoach van het Nederlands elftal. Hij komt op gelijke hoogte met Dick Advocaat, de huidige bondscoach van Curaçao op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Frenkie de Jong en Brian Brobbey beginnen met het Nederlands elftal aan de tweede groepswedstrijd op het WK tegen Zweden. De middenvelder van FC Barcelona kwam donderdag op de training hard in botsing met Quinten Timber, die een lichte hersenschudding opliep en ontbreekt in Houston. De Jong had vrijdag ook nog last en trainde niet volledig mee.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Buitenspeler Arda Güler baalt ervan dat hij met Turkije al na twee wedstrijden is uitgeschakeld op het WK. Turkije verloor in de nacht van vrijdag op zaterdag met 1-0 van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella verloor eerder al van Australië (0-2) en is daardoor met nog één wedstrijd te gaan al uitgeschakeld in groep D.
9 uur geleden