Internationale spelersvakbond wil dat dopingregels veranderen
HOOFDDORP (ANP) - De internationale spelersvakbond FIFPRO heeft er nogmaals op aangedrongen dat de antidopingregels worden herzien. Dat deed de vakbond voor voetballers als reactie op de schorsing van Ajax-doelman André Onana.
"FIFPRO accepteert niet de regelgeving waarbij voetballers waarvan is aangetoond dat ze niet van plan zijn vals te spelen langdurig wordt verboden hun beroep uit te oefenen", aldus de internationale vakbond. "Dergelijke sancties hebben niet alleen invloed op hun carrière, maar ook op hun welzijn."
Net als de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt FIFPRO de schorsing van Onana "buitensporig". Volgens FIFPRO is het "volkomen onbegrijpelijk" dat Onana niet eens meer mag meetrainen. "De regels moeten dit extra onrecht dringend voorkomen. Het heeft geen enkele meerwaarde en leidt tot het onnodige isolement van een jonge profvoetballer."
Bij Onana werden op 30 oktober, bij een controle buiten de wedstrijden om, sporen aangetroffen van het verboden middel furosemide. Volgens de doelman had hij in plaats van een pijnstiller per ongeluk een pilletje gepakt dat zijn vrouw na de zwangerschap gebruikte om vocht te verliezen. Dat verweer werd aanvaard, waardoor hij niet voor vier jaar maar voor twaalf maanden werd geschorst. Ajax gaat tegen de straf in beroep bij het internationaal sporttribunaal CAS.
Meer uit Voetbal
N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
6 uur geledenPORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.
8 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.
8 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Denzel Dumfries begint zondag tegen Servië aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal. De 30-jarige vleugelverdediger van Real Madrid passeert daarmee Patrick Kluivert, Dennis Bergkamp, Mark van Bommel en Stefan de Vrij, die allemaal op 79 interlands bleven steken.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Virgil van Dijk ontvangt zondag na de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League een gouden schaal van Marianne van Leeuwen, directeur betaald voetbal van de KNVB. De 35-jarige aanvoerder begint om 20.45 uur aan zijn honderdste interland.
11 uur geleden