Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale prijs voor atletiekcoach Meuwly

Internationale prijs voor atletiekcoach Meuwly

MONACO (ANP) - Atletiektrainer Laurent Meuwly heeft de Coaching Achievement Award gewonnen. De 49-jarige Zwitser is onder meer de coach van Femke Bol en van de 4x400 meter vrouwenestafetteploeg, beide goed voor goud op de WK in Boedapest. De prijs wordt door wereldatletiekbond World Athletics omschreven als een erkenning voor coaches die bijzondere prestaties hebben geleverd en hebben bijgedragen aan de ontwikkeling, aanmoediging en versterking van coaching op alle niveaus in de atletiek.

Meuwly wordt geroemd om het bijna dertig jaar begeleiden van atleten, hij is begonnen op zijn achttiende in Zwitserland. In 2019 trok de Atletiekunie hem aan als bondscoach. Hij werd samen met bondscoach Bart Bennema verantwoordelijk voor het sprint- en hordenprogramma en hoofdcoach voor de estafettes. Sinds 2022 is hij bondscoach sprint en horden.

Bol werd wereldkampioen op de 400 meter horden, terwijl ze met Eveline Saalberg, Lieke Klaver en Cathelijn Peeters in Boedapest ook het goud veroverde op de 4x400 meter.

Vereerd

"Ik voel me echt vereerd om deze speciale prijs te ontvangen en ik draag hem op aan alle mensen die in deze dertig jaar met me hebben samengewerkt, me hebben bijgestaan en me hebben gesteund. En natuurlijk ook aan alle atleten met wie ik heb mogen werken", zei Meuwly in een melding van de wereldatletiekbond. Hij kreeg de prijs uitgereikt uit handen van Bol tijdens een trainingskamp in Zuid-Afrika.

Bol zelf is genomineerd voor de prijs van Wereldatlete van het Jaar. Maandag 11 december is de bekendmaking.

Meer uit Sport

Hobbelig circuit Austin zit Verstappen nog dwars

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft nog problemen met het hobbelige asfalt op het circuit van Austin, maar de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was niet ontevreden over zijn resultaten in de vrije trainingen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull reed de tweede tijd in de eerste training en de derde in de tweede sessie.

3 uur geleden
Martín na crash in MotoGP-sprintrace Australië leiding WK kwijt

PHILLIP ISLAND (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín heeft zijn pols gebroken tijdens de sprintrace bij de Grote Prijs van Australië. De Spaanse wegracer kan zodoende zondag niet meedoen aan de hoofdrace.

4 uur geleden
Honkballers Milwaukee Brewers winnen eerste duel World Series

MILWAUKEE (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag het eerste duel in de World Series gewonnen. De Brewers trokken in het American Family Field van Milwaukee met 3-2 de winst op de Tampa Bay Rays naar zich toe.

5 uur geleden
Verstappen zet in tweede vrije training in Austin derde tijd neer

N i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: meer tijden en stand

11 uur geleden
Turnster Visser elfde in meerkampfinale, goud Blakely

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.

14 uur geleden
Verstappen rijdt tweede tijd in eerste training op circuit Austin

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.

16 uur geleden
Skiester Shiffrin richt zich meer op reuzenslalom en super-G

SÖLDEN (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin wil zich in het komende seizoen niet alleen op de slalom richten, maar ook meer aandacht besteden aan de reuzenslalom en de super-G. Dat zei de 31-jarige Amerikaanse aan de vooravond van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in het Oostenrijkse Sölden. Daar staat dit weekend een reuzenslalom op het programma.

16 uur geleden