Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

De vaststelling komt van de IPC-monitor, de 'geïntegreerde classificatie van voedselzekerheidsfasen'. Die zijn ruim twintig jaar geleden opgesteld voor de VN om de toenmalige hongersnood in Somalië in kaart te brengen. De IPC is een beoordeling waarbij verschillende internationale organisaties betrokken zijn en die vooral wordt gefinancierd door hulporganisaties, de VN, de EU, Groot-Brittannië, Duitsland en Canada. Eerdere conclusies van de IPC dat er honger was in de Gazastrook zijn tegengesproken door Israël.

De IPC-kwalificatie dat er geen hongersnood is, betekent niet dat er geen extreme voedseltekorten zijn. De hulporganisatie Save the Children beklemtoont dat vier op de vijf kinderen in de Gazastrook het nieuwe jaar ingaan met ernstige honger.

Israël laat volgens de IPC niet voldoende voedsel toe en bovendien weinig soorten voedsel. Zuivel, eieren, vlees, vis en verse groenten en fruit zijn amper verkrijgbaar. Over de afgelopen weken is onregelmatig hulp toegelaten en minder dan was afgesproken. Ernstige en langdurige ondervoeding bij kinderen neemt alleen maar toe, waarschuwt de organisatie Save the Children. Dat heeft voor de gezondheid van de kinderen vaak blijvende gevolgen. Ook de hulporganisatie CARE ziet geen duidelijke verbetering in de situatie. Veel gezinnen halen nauwelijks twee maaltijden per dag, aldus de organisatie.

Meer uit Buitenland

Kyiv meldt opnieuw aanvallen op Zee van Azov

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft opnieuw Russische schepen aangevallen in de Zee van Azov. Het gaat om elf vaartuigen, meldt dronecommandant Robert Brovdi. Vijf tankers, vijf vrachtschepen en een sleepboot werden aangevallen, aldus Brovdi op Telegram. Het totale aantal aangevallen vaartuigen in het aan de Krim grenzende water komt daarmee op meer dan honderd te liggen, de afgelopen negen dagen.

26 minuten geleden
Weer raketaanval gemeld op tanker bij Oman

DUBAI (ANP) - Voor de kust van Oman is een nieuwe raketaanval gemeld op een tanker. Die zou ten zuidoosten van Limah onder vuur zijn genomen, meldt scheepvaartmonitor UKMTO.

42 minuten geleden
EU en Oekraïne openen volgend hoofdstuk toetredingsproces

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne en de EU gaan tijdens het toetredingsproces van dat land praten over buitenlandse betrekkingen, waaronder buitenlands beleid, handel, veiligheid en ontwikkelingssamenwerking. Daartoe is een zogeheten onderhandelingscluster geopend voor Oekraïne over toetreding tot de EU. Dat meldt een woordvoerder van Ierland, de tijdelijke voorzitter van de EU. Daarmee zijn voor Oekraïne nu twee van de zes onderhandelingsclusters geopend, elk met een eigen thema.

53 minuten geleden
Ook in Liaoning grote evacuatie door storm Bavi

SHENYANG (ANP/RTR) - De zware storm Bavi heeft in China opnieuw geleid tot grootschalige evacuaties. Meer dan 260.000 mensen in de noordoostelijke provincie Liaoning moesten hun huizen verlaten.

1 uur geleden
Iran valt VS-doelen in Jordanië en Bahrein aan

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran zegt ballistische raketten te hebben afgevuurd op een Amerikaanse basis in Jordanië. Dat meldt de Iraanse Revolutionaire Garde in een verklaring die rondgaat bij Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om een "belangrijke faciliteit" op de basis die werd gebruikt om Iran aan te vallen. Jordanië meldde eerder vier Iraanse raketten te hebben neergehaald.

2 uur geleden
Natuurbranden bij Parijs hebben al ruim 1900 hectare verwoest

PARIJS (ANP) - De natuurbranden ten zuiden van Parijs hebben inmiddels meer dan 1900 hectare in de as gelegd. Dat meldt BFMTV. Zo'n zeshonderd brandweerlieden zijn nog altijd bezig het vuur te bedwingen.

3 uur geleden
Verschillende zaken mis bij afgebrande bar in Bangkok

BANGKOK (ANP/DPA) - Rechercheurs hebben in de zondagnacht afgebrande bar in de Thaise hoofdstad Bangkok verschillende misstanden geconstateerd. Vluchtwegen die waren geblokkeerd, brandbeveiliging die niet werkte, en mogelijk verbouwingen waarvoor geen vergunning was.

4 uur geleden