Internationale kritiek na 'barbaarse' aanval op kinderziekenhuis
ROME (ANP/RTR/AFP) - De nieuwe Russische raketaanvallen op Oekraïne hebben geleid tot internationale kritiek. Er wordt geschokt gereageerd op de schade aan een kinderziekenhuis in Kyiv. De Verenigde Naties en Europese bondgenoten van Oekraïne hebben felle kritiek geuit.
Italiaans minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani sprak over "oorlogsmisdrijven die door de hele wereld veroordeeld moeten worden." "Ik ben geraakt door de beelden van de bombardementen op Kyiv, waarbij ook een kinderziekenhuis is geraakt", zei Tajani op X.
Zijn Britse ambtgenoot David Lammy zei dat sprake is van een "walgelijke aanval op Oekraïense burgers" en zei dat zijn land Oekraïne blijft steunen. Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken sprak over een "barbaarse aanval" op een kinderziekenhuis en zei dat Rusland verantwoording moet afleggen voor oorlogsmisdrijven.
De humanitaire VN-coördinator in Oekraïne reageerde ook geschokt. "Het is gewetenloos dat kinderen worden gedood en gewond raken tijdens deze oorlog." EU-buitenlandchef Josep Borrell verwijt Rusland in een bericht op X "op meedogenloze wijze" Oekraïense burgers aan te vallen. "Oekraïne heeft nu luchtverdediging nodig."
Meer uit Buitenland
JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
8 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
8 uur geleden