Internationale kritiek na 'barbaarse' aanval op kinderziekenhuis
ROME (ANP/RTR/AFP) - De nieuwe Russische raketaanvallen op Oekraïne hebben geleid tot internationale kritiek. Er wordt geschokt gereageerd op de schade aan een kinderziekenhuis in Kyiv. De Verenigde Naties en Europese bondgenoten van Oekraïne hebben felle kritiek geuit.
Italiaans minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani sprak over "oorlogsmisdrijven die door de hele wereld veroordeeld moeten worden." "Ik ben geraakt door de beelden van de bombardementen op Kyiv, waarbij ook een kinderziekenhuis is geraakt", zei Tajani op X.
Zijn Britse ambtgenoot David Lammy zei dat sprake is van een "walgelijke aanval op Oekraïense burgers" en zei dat zijn land Oekraïne blijft steunen. Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken sprak over een "barbaarse aanval" op een kinderziekenhuis en zei dat Rusland verantwoording moet afleggen voor oorlogsmisdrijven.
De humanitaire VN-coördinator in Oekraïne reageerde ook geschokt. "Het is gewetenloos dat kinderen worden gedood en gewond raken tijdens deze oorlog." EU-buitenlandchef Josep Borrell verwijt Rusland in een bericht op X "op meedogenloze wijze" Oekraïense burgers aan te vallen. "Oekraïne heeft nu luchtverdediging nodig."
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
2 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
3 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.
8 uur geledenADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
13 uur geleden