Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale kritiek na 'barbaarse' aanval op kinderziekenhuis

Internationale kritiek na 'barbaarse' aanval op kinderziekenhuis

ROME (ANP/RTR/AFP) - De nieuwe Russische raketaanvallen op Oekraïne hebben geleid tot internationale kritiek. Er wordt geschokt gereageerd op de schade aan een kinderziekenhuis in Kyiv. De Verenigde Naties en Europese bondgenoten van Oekraïne hebben felle kritiek geuit.

Italiaans minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani sprak over "oorlogsmisdrijven die door de hele wereld veroordeeld moeten worden." "Ik ben geraakt door de beelden van de bombardementen op Kyiv, waarbij ook een kinderziekenhuis is geraakt", zei Tajani op X.

Zijn Britse ambtgenoot David Lammy zei dat sprake is van een "walgelijke aanval op Oekraïense burgers" en zei dat zijn land Oekraïne blijft steunen. Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken sprak over een "barbaarse aanval" op een kinderziekenhuis en zei dat Rusland verantwoording moet afleggen voor oorlogsmisdrijven.

De humanitaire VN-coördinator in Oekraïne reageerde ook geschokt. "Het is gewetenloos dat kinderen worden gedood en gewond raken tijdens deze oorlog." EU-buitenlandchef Josep Borrell verwijt Rusland in een bericht op X "op meedogenloze wijze" Oekraïense burgers aan te vallen. "Oekraïne heeft nu luchtverdediging nodig."

Meer uit Buitenland

Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

4 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

6 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

8 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

8 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

11 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

11 uur geleden
Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

12 uur geleden