Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale Kindervredesprijs uitgereikt in Amsterdam

Internationale Kindervredesprijs uitgereikt in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de Nieuwe Kerk in Amsterdam wordt dinsdag de Internationale Kindervredesprijs 2024 uitgereikt. Sinds 2005 wordt de onderscheiding ieder jaar toegekend aan een kind dat opkomt voor kinderrechten en bijdraagt aan het verbeteren van de situatie van kwetsbare kinderen.

Van de in totaal 165 genomineerde kinderen zijn er nog drie finalisten over. De Indiase Adhi Daiv (18) probeert om waterschaarste voor kinderen in zijn thuisland aan te pakken. Nila Ibrahimi (17) uit Afghanistan komt op voor de rechten van meisjes en de Amerikaanse Sarah Shelke (16) richtte een non-profitorganisatie op om de toegang tot mentale gezondheidszorg voor jongeren te verbeteren.

Vorig jaar wonnen drie Oekraïense jongeren de Kindervredesprijs voor een app die ze bouwden ter ondersteuning van Oekraïense alleenstaande gevluchte kinderen. Eerdere winnaars zijn onder meer de Pakistaanse Malala Yousafzai, die later ook de Nobelprijs voor de Vrede kreeg en de Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg.

Wie de Kindervredesprijs wint, krijgt financiële steun voor zijn of haar projecten. KidsRights werd in 2003 opgericht door de Nederlander Marc Dullaert, die van 2011 tot 2016 Kinderombudsman was.

Meer uit Binnenland

Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

2 minuten geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

34 minuten geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

40 minuten geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

41 minuten geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

49 minuten geleden
Evacuatievlucht met opvarenden Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.

1 uur geleden
LAKS: op dag twee eindexamens al bijna 95.000 klachten

UTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."

1 uur geleden