Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale Kindervredesprijs uitgereikt in Amsterdam

Internationale Kindervredesprijs uitgereikt in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de Nieuwe Kerk in Amsterdam wordt dinsdag de Internationale Kindervredesprijs 2024 uitgereikt. Sinds 2005 wordt de onderscheiding ieder jaar toegekend aan een kind dat opkomt voor kinderrechten en bijdraagt aan het verbeteren van de situatie van kwetsbare kinderen.

Van de in totaal 165 genomineerde kinderen zijn er nog drie finalisten over. De Indiase Adhi Daiv (18) probeert om waterschaarste voor kinderen in zijn thuisland aan te pakken. Nila Ibrahimi (17) uit Afghanistan komt op voor de rechten van meisjes en de Amerikaanse Sarah Shelke (16) richtte een non-profitorganisatie op om de toegang tot mentale gezondheidszorg voor jongeren te verbeteren.

Vorig jaar wonnen drie Oekraïense jongeren de Kindervredesprijs voor een app die ze bouwden ter ondersteuning van Oekraïense alleenstaande gevluchte kinderen. Eerdere winnaars zijn onder meer de Pakistaanse Malala Yousafzai, die later ook de Nobelprijs voor de Vrede kreeg en de Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg.

Wie de Kindervredesprijs wint, krijgt financiële steun voor zijn of haar projecten. KidsRights werd in 2003 opgericht door de Nederlander Marc Dullaert, die van 2011 tot 2016 Kinderombudsman was.

Meer uit Binnenland

Celstraf en boete voor geweld tijdens jaarwisseling in Eindhoven

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.

4 uur geleden
Ook donderdag rijden minder treinen door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.

4 uur geleden
Meer mensen verdacht van misdrijf bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.

5 uur geleden
Zuid-Holland en Zeeland terug naar code geel

DE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.

5 uur geleden
Twee keer zoveel mensen vroegen afgelopen dagen geld terug van NS

UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.

6 uur geleden
NS rijdt na 12.00 uur nog met uitgeklede winterdienstregeling

UTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.

7 uur geleden
KLM: vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen weer geleverd

SCHIPHOL (ANP) - De vloeistof waarmee vliegtuigen ijsvrij worden gemaakt is weer geleverd, meldt KLM op haar website. De voorraad van de de-icingvloeistof dreigde dinsdag op te raken. KLM besloot vervolgens het spul met trucks uit Duitsland te halen om de voorraden aan te vullen.

8 uur geleden