Internationale Kindervredesprijs uitgereikt in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - In de Nieuwe Kerk in Amsterdam wordt dinsdag de Internationale Kindervredesprijs 2024 uitgereikt. Sinds 2005 wordt de onderscheiding ieder jaar toegekend aan een kind dat opkomt voor kinderrechten en bijdraagt aan het verbeteren van de situatie van kwetsbare kinderen.
Van de in totaal 165 genomineerde kinderen zijn er nog drie finalisten over. De Indiase Adhi Daiv (18) probeert om waterschaarste voor kinderen in zijn thuisland aan te pakken. Nila Ibrahimi (17) uit Afghanistan komt op voor de rechten van meisjes en de Amerikaanse Sarah Shelke (16) richtte een non-profitorganisatie op om de toegang tot mentale gezondheidszorg voor jongeren te verbeteren.
Vorig jaar wonnen drie Oekraïense jongeren de Kindervredesprijs voor een app die ze bouwden ter ondersteuning van Oekraïense alleenstaande gevluchte kinderen. Eerdere winnaars zijn onder meer de Pakistaanse Malala Yousafzai, die later ook de Nobelprijs voor de Vrede kreeg en de Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg.
Wie de Kindervredesprijs wint, krijgt financiële steun voor zijn of haar projecten. KidsRights werd in 2003 opgericht door de Nederlander Marc Dullaert, die van 2011 tot 2016 Kinderombudsman was.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Dat de Raad van State de verbreding van de snelwegen rond Utrecht heeft geblokkeerd, is teleurstellend, reageert minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) in een verklaring. "Dit is slecht nieuws voor de bereikbaarheid, woningbouw en economie."
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen ongeveer veertig gevallen ontdekt van politieke partijen die vermoedelijk de regels voor gerichte onlineadvertenties hebben overtreden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State vernietigt het besluit van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat om op Schiphol maximaal 478.000 vluchten toe te staan. Daardoor valt de luchthaven terug op de regels uit 2008, waarin geen maximumaantal vluchten is opgenomen. Het ministerie werkt al aan een nieuw besluit. Het maximumaantal nachtvluchten van 27.000 per jaar blijft voorlopig wel in stand.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft het kabinetsplan vernietigd om de A27, A12 en A28 bij Utrecht te verbreden. Vorig jaar kreeg het kabinet de opdracht om de stikstofuitstoot van het project beter uit te leggen, maar dat is niet gelukt. De verbouwing van de snelwegen is daarmee van de baan, schrijft de hoogste bestuursrechter.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Jeroen Kijk in de Vegte en Henry Schut verzorgen dit jaar voor de NPO het Nederlandse commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival in Wenen. Het duo vervangt de vaste commentator Cornald Maas, die zich na de boycot door AVROTROS terugtrok.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Zorgwekkende cijfers", aldus directeur Marjolein Demmers van Natuur & Milieu in reactie op het nieuws dat de uitstoot van broeikasgassen vorig jaar toenam. Ook andere natuurorganisaties zijn bezorgd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het klimaatdoel van 2030 raakt verder uit zicht. Vorig jaar werd er 0,8 procent meer broeikasgassen uitgestoten dan in 2024. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het RIVM/Emissieregistratie. In totaal werd 145,6 megaton CO2 en andere broeikasgassen uitgestoten in 2025.
5 uur geleden