Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale druk op Israëlische minister Ben-Gvir neemt toe

Internationale druk op Israëlische minister Ben-Gvir neemt toe

PARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.

Ben-Gvir, minister van Nationale Veiligheid in Benjamin Netanjahu's radicaalrechtse coalitieregering, is al langer omstreden vanwege extreme uitlatingen. Deze week ontstond grote internationale verontwaardiging over een video met vastgebonden flotilla-activisten op een Israëlisch schip, die Ben-Gvir zelf verspreidde en waarin hij zelf acteert. Te zien is hoe de minister met een Israëlische vlag loopt, terwijl ook het Israëlische volkslied klinkt. Nederland, Frankrijk, Italië en Canada hebben de Israëlische ambassadeurs in hun land ontboden om het vernederende karakter van de actie.

In een bericht op X kondigt de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, aan dat Ben-Gvir de toegang tot Frankrijk wordt ontzegd. Ook vraagt hij de EU om maatregelen tegen de minister te nemen, net als Italië dat vrijdag al deed.

In Nederland geldt de Israëlische ultranationalist al meer dan een jaar als ongewenst vreemdeling. Vrijdag nam ook het pro-Israëlische platform CIDI (Centrum Informatie en Documentatie Israël) openlijk afstand van Ben-Gvir. In een verklaring op zijn website refereert CIDI aan de 'vele vijanden die Israël heeft', maar: "Met vrienden als Itamar Ben-Gvir heb je echter geen vijanden nodig. De extremistische minister is weinig competent, maar in één ding zeer bedreven: het verpesten van het imago van Israël. Het is hoog tijd om hem te ontslaan".

Meer uit Buitenland

Toponderhandelaar Iran hamert op rechten van zijn land

TEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.

1 uur geleden
Paus bezoekt dumpplaats van giftig afval in Zuid-Italië

NAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".

1 uur geleden
Oeganda meldt nieuwe ebolagevallen

KAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.

2 uur geleden
Media: Duitsland boekt weer recordaantal naturalisaties

BERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar hebben minstens 309.000 mensen in de Bondsrepubliek de Duitse nationaliteit verkregen. Volgens tellingen van de krant Die Welt is het weer een record. Tot nu toe was het recordjaar 2024, toen waren er 17.000 minder. Die Welt kon de benodigde gegevens van twee van de zestien deelstaten (Saksen-Anhalt en Mecklenburg-Vorpommern) niet vinden, dus het cijfer is voorlopig.

4 uur geleden
Dodental als gevolg van explosie Chinese kolenmijn stijgt verder

CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.

7 uur geleden
Zeker vijftig doden bij explosie in Chinese kolenmijn

CHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.

8 uur geleden
CBS News: regering-Trump bereidt nieuwe aanvallen op Iran voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.

12 uur geleden