Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale atletiekbond verandert transgender-regel niet

Internationale atletiekbond verandert transgender-regel niet

MONTE CARLO (ANP/DPA) - De internationale atletiekfederatie zal ondanks de nieuwe richtlijnen van het IOC de regelgeving ten aanzien van atleten met een afwijkende geslachtsontwikkeling niet veranderen. Voorzitter Sebastian Coe zei donderdag na het onlinecongres van World Athletics dat alles bij het oude blijft. "We onderschrijven echter de noodzaak dat alle regels binnen het kader van de mensenrechten moeten zijn".

Het IOC hanteert ten aanzien van transgender sporters geen algemeen geldende regels meer. Daardoor kunnen de internationale sportfederaties zelf een besluit nemen over de voorwaarden van deelname mits de toegangsregeling eerlijk is. Een uniforme testosteronspiegel, die voor een evenement wordt vastgelegd, schrijft het IOC niet meer voor.

Volgens de regels van World Athletics moeten hyperandrogene atletes, die van nature erg veel mannelijk hormoon aanmaken, hun testosteronspiegel met medicijnen omlaag brengen om bij de vrouwen te mogen starten op afstanden tussen de 400 meter en de mijl. De Zuid-Afrikaanse loopster Caster Semenya heeft de mondiale bond daarvoor aangeklaagd bij het internationaal gerechtshof (CAS) maar geen gelijk gekregen. De olympisch kampioene op de 800 meter in 2012 en 2016 heeft zich nu gewend tot het Europees hof voor de mensenrechten.

Meer uit Sport

Selectiecommissie schaatsbond is aan zet over ploeg voor Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.

7 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

8 uur geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

8 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

10 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

10 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

11 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

12 uur geleden