Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationale atletiekbond verandert transgender-regel niet

Internationale atletiekbond verandert transgender-regel niet

MONTE CARLO (ANP/DPA) - De internationale atletiekfederatie zal ondanks de nieuwe richtlijnen van het IOC de regelgeving ten aanzien van atleten met een afwijkende geslachtsontwikkeling niet veranderen. Voorzitter Sebastian Coe zei donderdag na het onlinecongres van World Athletics dat alles bij het oude blijft. "We onderschrijven echter de noodzaak dat alle regels binnen het kader van de mensenrechten moeten zijn".

Het IOC hanteert ten aanzien van transgender sporters geen algemeen geldende regels meer. Daardoor kunnen de internationale sportfederaties zelf een besluit nemen over de voorwaarden van deelname mits de toegangsregeling eerlijk is. Een uniforme testosteronspiegel, die voor een evenement wordt vastgelegd, schrijft het IOC niet meer voor.

Volgens de regels van World Athletics moeten hyperandrogene atletes, die van nature erg veel mannelijk hormoon aanmaken, hun testosteronspiegel met medicijnen omlaag brengen om bij de vrouwen te mogen starten op afstanden tussen de 400 meter en de mijl. De Zuid-Afrikaanse loopster Caster Semenya heeft de mondiale bond daarvoor aangeklaagd bij het internationaal gerechtshof (CAS) maar geen gelijk gekregen. De olympisch kampioene op de 800 meter in 2012 en 2016 heeft zich nu gewend tot het Europees hof voor de mensenrechten.

Meer uit Sport

Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

1 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

2 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

21 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 dag geleden