
Internationale actie tegen geluidsoverlast door motoren
VAALS (ANP) - Meer dan driehonderd bewonersgroepen uit Nederland, Duitsland en België voeren zondag op het Drielandenpunt in Vaals actie tegen geluidsoverlast door motoren. Het gaat volgens de organisatoren om het eerste internationale protest tegen dit lawaai. De deelnemers zijn mensen van actiegroepen die in eigen gemeente tegen lawaai van met name motoren strijden.
De deelnemers eisen het stoppen van onnodige geluidoverlast door motoren. Ook willen ze Europese standaardnormen, waarbij de motorfiets niet meer geluid mag maken dan een auto. Verder eisen zij het afsluiten van wegen voor luidruchtige motorfietsen en een verbod op lawaaierige uitlaten. En ten slotte vragen de actievoerders om handhaving van regels rond geluidsoverlast door de politie.
De overlast begint volgens de Nederlandse Federatie Omgevingslawaai Motorvoertuigen (NEFOM) in april en houdt aan tot oktober. Mensen die op mooie plekken wonen, kunnen dan volgens NEFOM niet meer in de eigen tuin of op het eigen balkon zitten. "De geluidsoverlast is dusdanig, dat ze naar binnen vluchten, de ramen sluiten of vluchten naar andere gebieden", aldus voorzitter Tony Hardenberg van NEFOM.
Overigens melden zich zondag in Vaals ook leden van de Motorrijders Actiegroep MAG. Zij willen naar eigen zeggen een tegengeluid laten horen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De N44 is vrijgegeven en daarmee zijn alle rijkswegen die afgesloten waren in verband met de NAVO-top weer open voor verkeer. Dat meldt Rijkswaterstaat donderdagavond.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Halina Reijn is een van de ruim vijfhonderd nieuwe leden van de Academy, de organisatie die elk jaar de Oscars uitreikt. Ook verschillende andere Nederlanders zoals Victoria Warmerdam, Trent, Nina Gantz en Margje de Koning zijn uitverkoren, blijkt uit de lijst die donderdag is gepubliceerd.
9 uur geledenBODEGRAVEN (ANP) - De christelijke zorggroep Sirjon heeft aangifte gedaan van mishandeling en schending van de privacy van kwetsbare mensen. De aangifte komt na het ontslag van zes medewerkers die cliënten op een woongroep in het Zuid-Hollandse Bodegraven hadden vernederd en daarvan beelden hadden gedeeld op Snapchat.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft samen met België mijnenjagers geschonken aan Oekraïne. Het was al bekend dat Oekraïne de schepen zou krijgen, maar vanwege veiligheidsredenen communiceert het ministerie er nu pas over.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De directeur van het Nederlands Fotomuseum in Rotterdam, Birgit Donker, is op non-actief gesteld. Dit is gedaan door de Raad van Toezicht (RvT) van de organisatie, bevestigt een woordvoerder van de raad naar aanleiding van een artikel van de Volkskrant.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De S200-route in Den Haag die is afgesloten door de NAVO-top gaat vrijdag aan het einde van de middag weer open, meldt de gemeente. Dat is later dan verwacht, want aanvankelijk zouden de wegen vrijdagochtend om 06.00 uur weer vrijgegeven worden. Mogelijk gaat de rijbaan de stad in, richting Scheveningen, in de loop van de ochtend al wel open.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag vijf jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 48-jarige Mohamed M. Volgens de officier van justitie heeft de Haarlemmer zich op internet voorgedaan als afvalcoach om contact te leggen met jonge, kwetsbare meisjes, aan wie hij zich vervolgens vergreep. "Een man met een dubbelleven, die was geobsedeerd door seks en gewetenloos te werk ging", aldus de aanklager bij de rechtbank in Amsterdam.
14 uur geleden