International Wieffer maakt eerste doelpunt in Premier League
LONDEN (ANP) - Mats Wieffer heeft zijn eerste doelpunt in de Premier League gemaakt. De middenvelder van Brighton & Hove Albion opende in de uitwedstrijd tegen West Ham United kort na rust de score. Oud-Ajacied Mohammed Kudus zorgde voor de gelijkmaker (1-1).
Ex-Feyenoorder Wieffer kreeg de bal in de 51e minuut voor zijn voeten, nadat West Ham-doelman Lukasz Fabianski in de lucht werd afgetroefd door Brighton-aanvoerder Lewis Dunk.
Naast Wieffer, die kort na zijn doelpunt werd vervangen, hadden ook zijn landgenoten Bart Verbruggen, Joël Veltman en Jan Paul van Hecke een basisplaats bij Brighton. Bij West Ham viel Crysencio Summerville na een klein uur spelen in.
Doelman Mark Flekken ging met Brentford onderuit tegen Nottingham Forest, dat verrassend op de derde plaats staat: 0-2. Newcastle United won ruim bij Ipswich Town (0-4). De Zweed Alexander Isak, voormalig speler van Willem II, scoorde driemaal.
Brentford is nu de nummer 12 van de Premier League en Brighton de nummer 9.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
6 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
9 uur geleden