International Kherrazi verlaat Nederlandse basketbalcompetitie
MECHELEN (ANP) - Mohamed Kherrazi is de tweede Nederlandse international deze week die de Dutch Basketball League verlaat. In navolging van Shane Hammink, die dinsdag van Yoast United naar Charleroi verhuisde, gaat ook Kherrazi naar de Belgische competitie. De 30-jarige forward maakt het seizoen af bij Kangoeroes Mechelen. Daar gaat de international op zoek naar wedstrijdritme, iets wat hij in Nederland mist na het stilleggen van de basketbalcompetitie als gevolg van de coronapandemie.
Kherrazi speelde eind november met Oranje de kwalificatiewedstrijden tegen Zweden (76-73-zege) en Turkije (73-71-nederlaag). In februari volgen de laatste EK-kwalificatieduels. "Ik moet op het veld staan", zegt Kherrazi op de website van de bond. "In de eerste wedstrijd tegen Zweden had ik totaal geen ritme, ik liep als een kip zonder kop over het veld. Fysiek was ik goed. Maar je zag echt het verschil met de internationals uit het buitenland die wel competitie spelen, in tegenstelling tot de Nederlandse jongens. Ik kan niet blijven wachten op de hervatting van de Dutch Basketball League."
Bij de club uit Mechelen treft Kherrazi collega-international Jito Kok. Zondag kan hij al debuteren tegen Phoenix Brussels.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
8 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
9 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
10 uur geleden