International Kherrazi verlaat Nederlandse basketbalcompetitie
MECHELEN (ANP) - Mohamed Kherrazi is de tweede Nederlandse international deze week die de Dutch Basketball League verlaat. In navolging van Shane Hammink, die dinsdag van Yoast United naar Charleroi verhuisde, gaat ook Kherrazi naar de Belgische competitie. De 30-jarige forward maakt het seizoen af bij Kangoeroes Mechelen. Daar gaat de international op zoek naar wedstrijdritme, iets wat hij in Nederland mist na het stilleggen van de basketbalcompetitie als gevolg van de coronapandemie.
Kherrazi speelde eind november met Oranje de kwalificatiewedstrijden tegen Zweden (76-73-zege) en Turkije (73-71-nederlaag). In februari volgen de laatste EK-kwalificatieduels. "Ik moet op het veld staan", zegt Kherrazi op de website van de bond. "In de eerste wedstrijd tegen Zweden had ik totaal geen ritme, ik liep als een kip zonder kop over het veld. Fysiek was ik goed. Maar je zag echt het verschil met de internationals uit het buitenland die wel competitie spelen, in tegenstelling tot de Nederlandse jongens. Ik kan niet blijven wachten op de hervatting van de Dutch Basketball League."
Bij de club uit Mechelen treft Kherrazi collega-international Jito Kok. Zondag kan hij al debuteren tegen Phoenix Brussels.
Meer uit Sport
ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 dag geleden