International De Jong: nog wat last, maar denk dat het goed komt
ZEIST (ANP) - Frenkie de Jong heeft niet zoveel last meer van de tik die hij zondag op zijn scheenbeen kreeg in de uitwedstrijd van FC Barcelona tegen Real Sociedad. "Het is wel oké. Ik heb wel wat last, maar ik denk dat het wel goed komt", zegt de Oranje-international in een interview op de sociale media van de KNVB.
De Jong speelde in september vorig jaar zijn laatste interland en kwam daarna door een enkelblessure niet meer in actie voor Oranje. "Ik ben heel blij om terug te zijn, ik kijk er naar uit. Het is lang geleden. Het is een grote eer om voor het Nederlands elftal te spelen. We gaan het zien", aldus De Jong, die zware tijden beleefde. "Het was wel moeilijk, het was een slepende blessure. Ik heb veel wedstrijden gemist, ook het EK. Kijken naar Oranje was wel dubbel. Je hebt zoiets: hier had ik ook moeten staan, hier had ik bij willen zijn. Aan de andere kant ben je ook blij voor de jongens dat het goed gaat. Je steunt ze."
De 27-jarige oud-speler van Ajax is nog niet op zijn oude niveau. "Het gaat nu steeds beter, qua vorm en fitheid en alles. Ik ben weer aan het toegroeien naar 100 procent en speel steeds meer."
Nationale selectie
Naast De Jong keerde deze week ook Teun Koopmeiners na lang blessureleed terug in de nationale selectie. "Het is een goed gevoel om terug te zijn. Dat ik het EK miste, was de grootste domper. Dat heeft er wel een tijdje ingehakt. Je blijft het volgen, je spreekt met jongens en kijkt iedere wedstrijd. Voor nu gaat het om de Nations League. Voor de lange termijn is het WK een prachtig affiche, dat is waar je als Nederlands elftal en als individu deel van uit wil maken."
Oranje treft zaterdag Hongarije in de Nations League en speelt volgende week dinsdag in hetzelfde toernooi tegen Bosnië en Herzegovina. Nederland strijdt voor een plek in de kwartfinales.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
13 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
17 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
20 uur geleden