Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationaal verbond vakbonden: Trump geeft weinig om werkenden

Internationaal verbond vakbonden: Trump geeft weinig om werkenden

DAVOS (ANP/AFP) - Donald Trump zal weinig doen om het lot van werkenden te verbeteren, verwacht het hoofd van een internationale federatie van vakbonden. Net als tijdens zijn eerste termijn wil de Amerikaanse president importheffingen invoeren voor goederen uit tal van landen, en dat maakt het dagelijks leven voor veel mensen duurder. Daarvan zijn vooral arbeiders de dupe, zegt secretaris-generaal Luc Triangle van het Internationaal Vakverbond.

"Ik denk niet dat hij zich bewust was van wat hij tijdens zijn eerste vier jaar heeft gedaan. Hij is geen president van de arbeiders geweest", zei Triangle in de marge van het World Economic Forum in Davos.

Veel economen waarschuwen dat importheffingen en handelsoorlogen de inflatie opjagen, omdat de extra belastingen aan de grens vaak worden doorberekend aan consumenten. Triangle vreest de effecten op de portemonnee van arbeiders. "Inflatie is altijd een aanval op de koopkracht van werkenden, want in bijna geen enkel land worden ze gecompenseerd voor de inflatie", zegt hij tegen persbureau AFP.

Rijksten der aarde

Trump werd maandag geïnaugureerd in het bijzijn van eigenaren en bazen van grote Amerikaanse bedrijven, zoals Elon Musk (Tesla, SpaceX, X), Jeff Bezos (Amazon) en Mark Zuckerberg (Meta). Onlangs meldde hulporganisatie Oxfam Novib dat het vermogen van de rijksten op aarde in een jaar met 2000 miljard dollar is gestegen. Volgens Triangle zorgt de groeiende concentratie van rijkdom in handen van een kleine groep voor toenemende spanningen.

"Arbeiders krijgen geen eerlijk deel van de welvaart waaraan ze hebben bijgedragen, dat is niet houdbaar. Dat maakt het onmogelijk om een stabiele maatschappij op te bouwen. We riskeren wereldwijd een explosie van ongenoegen", zegt Triangle.

Meer uit Financieel

Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

8 minuten geleden
Or Tata Steel Nederland dreigt naar ondernemingskamer te stappen

VELSEN-NOORD (ANP) - De centrale ondernemingsraad van Tata Steel Nederland dreigt naar de ondernemingskamer te stappen vanwege een reorganisatieplan van de staalproducent op een van de afdelingen. Dit meldt voorzitter Cinta Groos van de ondernemingsraad. Volgens haar is de advocaat momenteel bezig met een verzoek aan de ondernemingskamer.

8 minuten geleden
WEF onderzoekt topman Brende om contacten met Epstein

DAVOS (ANP/AFP) - De organisatie achter het World Economic Forum (WEF) dat jaarlijks in het Zwitserse Davos wordt gehouden, gaat onderzoek doen naar het contact tussen WEF-topman Børge Brende en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Brende zou namelijk drie keer hebben deelgenomen aan zakelijke diners waarbij Epstein aanwezig was en ook contact met hem hebben gehad via e-mail en sms.

10 minuten geleden
Mestafvoerkosten stijgen door vervallen EU-uitzondering

LELYSTAD (ANP) - De prijs die Nederlandse boeren betalen om hun mest te laten afhalen, is in de afgelopen twintig jaar niet zo hoog geweest. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. Veehouderijen mogen in de winter geen mest uitrijden en moeten hun mestoverschot afzetten. Daar moeten zij voor betalen.

1 uur geleden
Lagarde: ECB nog steeds in goede positie met rentebeleid

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verkeert nog steeds in een "goede positie" met het rentebeleid en de inflatie. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting op het besluit van de centrale bank om de rente in de eurozone voor de vijfde keer op rij onveranderd te laten, zoals was verwacht door kenners.

1 uur geleden
Baas Britse centrale bank verwelkomt nominatie Warsh voor Fed

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse centralebankgouverneur Andrew Bailey verwelkomt de voordracht van Kevin Warsh door president Donald Trump om de nieuwe voorzitter te worden van de Federal Reserve. Dat zei Bailey in een toelichting op het besluit van de Bank of England (BoE) om de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd te laten, na vier verlagingen op rij.

2 uur geleden
Vakbonden hekelen sluiten klantenservicecentrum H&M in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Vakbonden hebben met onbegrip gereageerd op het besluit van H&M om het klantenservicecentrum in Maastricht te sluiten. Het Zweedse kledingconcern sluit de locatie op 1 juni van dit jaar, waardoor 250 banen op de tocht staan.

2 uur geleden