Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationaal verbond vakbonden: Trump geeft weinig om werkenden

Internationaal verbond vakbonden: Trump geeft weinig om werkenden

DAVOS (ANP/AFP) - Donald Trump zal weinig doen om het lot van werkenden te verbeteren, verwacht het hoofd van een internationale federatie van vakbonden. Net als tijdens zijn eerste termijn wil de Amerikaanse president importheffingen invoeren voor goederen uit tal van landen, en dat maakt het dagelijks leven voor veel mensen duurder. Daarvan zijn vooral arbeiders de dupe, zegt secretaris-generaal Luc Triangle van het Internationaal Vakverbond.

"Ik denk niet dat hij zich bewust was van wat hij tijdens zijn eerste vier jaar heeft gedaan. Hij is geen president van de arbeiders geweest", zei Triangle in de marge van het World Economic Forum in Davos.

Veel economen waarschuwen dat importheffingen en handelsoorlogen de inflatie opjagen, omdat de extra belastingen aan de grens vaak worden doorberekend aan consumenten. Triangle vreest de effecten op de portemonnee van arbeiders. "Inflatie is altijd een aanval op de koopkracht van werkenden, want in bijna geen enkel land worden ze gecompenseerd voor de inflatie", zegt hij tegen persbureau AFP.

Rijksten der aarde

Trump werd maandag geïnaugureerd in het bijzijn van eigenaren en bazen van grote Amerikaanse bedrijven, zoals Elon Musk (Tesla, SpaceX, X), Jeff Bezos (Amazon) en Mark Zuckerberg (Meta). Onlangs meldde hulporganisatie Oxfam Novib dat het vermogen van de rijksten op aarde in een jaar met 2000 miljard dollar is gestegen. Volgens Triangle zorgt de groeiende concentratie van rijkdom in handen van een kleine groep voor toenemende spanningen.

"Arbeiders krijgen geen eerlijk deel van de welvaart waaraan ze hebben bijgedragen, dat is niet houdbaar. Dat maakt het onmogelijk om een stabiele maatschappij op te bouwen. We riskeren wereldwijd een explosie van ongenoegen", zegt Triangle.

Meer uit Financieel

Luchtvaartmaatschappij IndiGo door het stof voor chaos in India

MUMBAI (ANP) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.

24 minuten geleden
Philips toont herstel op afwachtend Damrak na forse koersdaling

AMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.

27 minuten geleden
TikTok gaat zich houden aan socialemediaverbod jongeren Australië

CANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australië voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.

1 uur geleden
Bloomberg: Netflix serieuze kandidaat voor overname Warner Bros.

BURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

2 uur geleden
Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden

DEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.

3 uur geleden
Speelgoed goedkoper, mogelijk door productie China en heffingen

DEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.

3 uur geleden
Kleine koersuitslagen op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.

11 uur geleden