Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationaal toerisme bereikt niveau van voor coronacrisis

Internationaal toerisme bereikt niveau van voor coronacrisis

MADRID (ANP/AFP) - Het internationale toerisme heeft afgelopen jaar voor het eerst weer het niveau van voor de coronacrisis aangetikt. In 2024 waren er wereldwijd ongeveer evenveel buitenlandse uitstapjes als in 2019 en 11 procent meer dan een jaar eerder, meldt het toerisme-agentschap van de Verenigde Naties (UNWTO). Onder meer het Midden-Oosten, Afrika en Europa ontvingen meer toeristen dan vijf jaar eerder.

De Amerika's en de regio Azië/Pacific waren nog minder populair dan voor corona. Vooral Azië/Pacific moest door langer geldende coronaregels van ver komen. Een groei van 33 procent ten opzichte van 2023 was nog niet genoeg om in de buurt van het niveau van 2019 te komen (min 13 procent).

Het Midden-Oosten blijft net als een jaar eerder opvallend goed presteren. Het gebied trok 95 miljoen bezoekers, 32 procent meer dan voor corona. Noord-Afrika (plus 22 procent) en Centraal-Amerika (plus 17 procent) zijn ook veel populairder dan voor de crisis.

"De groei zal naar verwachting aanhouden in 2025. De sterke vraag wordt ondersteund door de sociaaleconomische ontwikkeling van zowel bekende als opkomende bestemmingen", verwacht Zurab Pololikashvili, secretaris-generaal van UNWTO.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

30 minuten geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

44 minuten geleden
Lagarde vond speech handelsminister VS op WEF onnodig beledigend

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.

2 uur geleden
Geen concrete toezeggingen in verklaring na AI-top

NEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.

3 uur geleden
Franse president blij met uitspraak hof VS over Trumps heffingen

PARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.

5 uur geleden
India en Brazilië sluiten deal over zeldzame grondstoffen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.

5 uur geleden
Econoom: onzekerheid over handel met VS blijft

DEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.

6 uur geleden