Internationaal politiecentrum monitort veiligheid EK voetbal
NEUSS (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben een speciaal coördinatiecentrum opgetuigd in Neuss om de veiligheidssituatie te monitoren tijdens het EK voetbal van dit jaar. In het zogeheten International Police Cooperation Centre (IPCC) werken dan honderden Duitse en buitenlandse medewerkers.
Minister van Binnenlandse Zaken Herbert Reul van deelstaat Noordrijn-Westfalen zei tijdens een bezoek aan het centrum dat de veiligheidssituatie gespannener is dan tijdens het WK in Duitsland van 2006. Er zijn momenteel meerdere grote conflicten gaande in de wereld, zoals de oorlogen in Oekraïne en Gaza. Reul stelde dat grote evenementen als het internationale kampioenschap de aandacht kunnen trekken van extremisten en terroristen.
Het Euro 2024-toernooi wordt van 14 juni tot 14 juli gehouden in Duitsland. Nederland doet ook mee. Regionaal minister Reul zei dat goede communicatie en snelheid cruciaal zijn als incidenten plaatsvinden. Daarom wordt alle informatie met betrekking op de veiligheid tijdens het toernooi straks verzameld en geëvalueerd in Neuss, een stad ten oosten van Roermond.
Meer uit Buitenland
STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
8 uur geledenKOBLENZ (ANP/DPA/BELGA) - Volgens de politie hebben fragmenten van een meteoriet daken en huizen beschadigd in verschillende delen van de Zuidwest-Duitse deelstaat Rijnland-Palts.
9 uur geleden