Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationaal Olympisch Comité erkent boksbond IBA niet langer

Internationaal Olympisch Comité erkent boksbond IBA niet langer

LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) erkent de internationale boksfederatie IBA niet langer. Tijdens een vergadering in Lausanne stemden 69 IOC-leden voor het besluit en slechts één tegen.

Het IOC liet eerder al weten dat het deze maatregel wilde nemen, omdat de boksfederatie niet heeft voldaan aan de eis om vergaande hervormingen door te voeren. Het comité schorste de IBA al in 2019, vanwege bestuurlijke, financiële, scheidsrechterlijke en ethische chaos. De federatie was daarom ook niet betrokken bij de organisatie van de Olympische Spelen van Tokio in 2021, dat deed het IOC zelf.

De voorgenomen beslissing leidde al tot veel boosheid bij de IBA. De bond weerlegde dat de bond de reputatie van de olympische beweging in gevaar heeft gebracht.

Reactie Van der Vorst

Onder leiding van Boris van der Vorst, erevoorzitter van de Nederlandse bond, is met World Boxing al een nieuwe mondiale boksfederatie opgezet. Hij reageerde zeer verheugd op de beslissing van het IOC. "Het besluit in Lausanne betekent voor ons een enorme opluchting", zei de bestuurder. "Er is nu ruimte voor een nieuwe geloofwaardige federatie die het boksen en de boksers voorop stelt, en waarbij geen sprake is van corruptie en andere ellende. We willen staan voor financiële transparantie."

Volgens Van der Vorst kan er nu eindelijk een einde komen aan een moeilijke periode voor de bokssport. "Zes jaar lang ging het alleen maar bergafwaarts. We kunnen nu met een aantal goedwillende landen keihard werken aan een nieuwe organisatie die de olympische status van het boksen kan waarborgen. Dit is enige weg die we kunnen bewandelen om vooruit te komen. Nu het IOC de IBA niet meer erkent, kunnen wij de erkenning aanvragen voor onze nieuwe bond World Boxing."

Meer uit Sport

Hockeyers gelijk tegen België in Pro League, verliezen shoot-outs

WAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.

9 minuten geleden
Lamens strandt als laatste Nederlandse in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.

7 uur geleden
IOC geeft iedere olympiër voortaan 10.000 dollar

LAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.

7 uur geleden
Verstappen hoopt door upgrade op betere Red Bull in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."

12 uur geleden
Hockeysters met eindzege Pro League geplaatst voor Spelen in LA

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

14 uur geleden
Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

1 dag geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

1 dag geleden