Internationaal Olympisch Comité erkent boksbond IBA niet langer
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) erkent de internationale boksfederatie IBA niet langer. Tijdens een vergadering in Lausanne stemden 69 IOC-leden voor het besluit en slechts één tegen.
Het IOC liet eerder al weten dat het deze maatregel wilde nemen, omdat de boksfederatie niet heeft voldaan aan de eis om vergaande hervormingen door te voeren. Het comité schorste de IBA al in 2019, vanwege bestuurlijke, financiële, scheidsrechterlijke en ethische chaos. De federatie was daarom ook niet betrokken bij de organisatie van de Olympische Spelen van Tokio in 2021, dat deed het IOC zelf.
De voorgenomen beslissing leidde al tot veel boosheid bij de IBA. De bond weerlegde dat de bond de reputatie van de olympische beweging in gevaar heeft gebracht.
Reactie Van der Vorst
Onder leiding van Boris van der Vorst, erevoorzitter van de Nederlandse bond, is met World Boxing al een nieuwe mondiale boksfederatie opgezet. Hij reageerde zeer verheugd op de beslissing van het IOC. "Het besluit in Lausanne betekent voor ons een enorme opluchting", zei de bestuurder. "Er is nu ruimte voor een nieuwe geloofwaardige federatie die het boksen en de boksers voorop stelt, en waarbij geen sprake is van corruptie en andere ellende. We willen staan voor financiële transparantie."
Volgens Van der Vorst kan er nu eindelijk een einde komen aan een moeilijke periode voor de bokssport. "Zes jaar lang ging het alleen maar bergafwaarts. We kunnen nu met een aantal goedwillende landen keihard werken aan een nieuwe organisatie die de olympische status van het boksen kan waarborgen. Dit is enige weg die we kunnen bewandelen om vooruit te komen. Nu het IOC de IBA niet meer erkent, kunnen wij de erkenning aanvragen voor onze nieuwe bond World Boxing."
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.
6 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
20 uur geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.
22 uur geleden