Internationaal Olympisch Comité erkent boksbond IBA niet langer
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) erkent de internationale boksfederatie IBA niet langer. Tijdens een vergadering in Lausanne stemden 69 IOC-leden voor het besluit en slechts één tegen.
Het IOC liet eerder al weten dat het deze maatregel wilde nemen, omdat de boksfederatie niet heeft voldaan aan de eis om vergaande hervormingen door te voeren. Het comité schorste de IBA al in 2019, vanwege bestuurlijke, financiële, scheidsrechterlijke en ethische chaos. De federatie was daarom ook niet betrokken bij de organisatie van de Olympische Spelen van Tokio in 2021, dat deed het IOC zelf.
De voorgenomen beslissing leidde al tot veel boosheid bij de IBA. De bond weerlegde dat de bond de reputatie van de olympische beweging in gevaar heeft gebracht.
Reactie Van der Vorst
Onder leiding van Boris van der Vorst, erevoorzitter van de Nederlandse bond, is met World Boxing al een nieuwe mondiale boksfederatie opgezet. Hij reageerde zeer verheugd op de beslissing van het IOC. "Het besluit in Lausanne betekent voor ons een enorme opluchting", zei de bestuurder. "Er is nu ruimte voor een nieuwe geloofwaardige federatie die het boksen en de boksers voorop stelt, en waarbij geen sprake is van corruptie en andere ellende. We willen staan voor financiële transparantie."
Volgens Van der Vorst kan er nu eindelijk een einde komen aan een moeilijke periode voor de bokssport. "Zes jaar lang ging het alleen maar bergafwaarts. We kunnen nu met een aantal goedwillende landen keihard werken aan een nieuwe organisatie die de olympische status van het boksen kan waarborgen. Dit is enige weg die we kunnen bewandelen om vooruit te komen. Nu het IOC de IBA niet meer erkent, kunnen wij de erkenning aanvragen voor onze nieuwe bond World Boxing."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
14 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
16 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
16 uur geleden