Internationaal Olympisch Comité erkent boksbond IBA niet langer
LAUSANNE (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) erkent de internationale boksfederatie IBA niet langer. Tijdens een vergadering in Lausanne stemden 69 IOC-leden voor het besluit en slechts één tegen.
Het IOC liet eerder al weten dat het deze maatregel wilde nemen, omdat de boksfederatie niet heeft voldaan aan de eis om vergaande hervormingen door te voeren. Het comité schorste de IBA al in 2019, vanwege bestuurlijke, financiële, scheidsrechterlijke en ethische chaos. De federatie was daarom ook niet betrokken bij de organisatie van de Olympische Spelen van Tokio in 2021, dat deed het IOC zelf.
De voorgenomen beslissing leidde al tot veel boosheid bij de IBA. De bond weerlegde dat de bond de reputatie van de olympische beweging in gevaar heeft gebracht.
Reactie Van der Vorst
Onder leiding van Boris van der Vorst, erevoorzitter van de Nederlandse bond, is met World Boxing al een nieuwe mondiale boksfederatie opgezet. Hij reageerde zeer verheugd op de beslissing van het IOC. "Het besluit in Lausanne betekent voor ons een enorme opluchting", zei de bestuurder. "Er is nu ruimte voor een nieuwe geloofwaardige federatie die het boksen en de boksers voorop stelt, en waarbij geen sprake is van corruptie en andere ellende. We willen staan voor financiële transparantie."
Volgens Van der Vorst kan er nu eindelijk een einde komen aan een moeilijke periode voor de bokssport. "Zes jaar lang ging het alleen maar bergafwaarts. We kunnen nu met een aantal goedwillende landen keihard werken aan een nieuwe organisatie die de olympische status van het boksen kan waarborgen. Dit is enige weg die we kunnen bewandelen om vooruit te komen. Nu het IOC de IBA niet meer erkent, kunnen wij de erkenning aanvragen voor onze nieuwe bond World Boxing."
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
4 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
5 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
7 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
10 uur geleden