Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationaal medeleven na aardbeving in Marokko

Internationaal medeleven na aardbeving in Marokko

MARRAKECH (ANP) - De eerste regeringsleiders hebben hun medeleven betuigd na de aardbeving in Marokko. Door de zware beving van vrijdagavond zijn honderden mensen om het leven zijn gekomen.

De Duitse bondskanselier Olaf Scholz stuurde zaterdagochtend vroeg een bericht via X, voorheen Twitter. "Wat een slecht nieuws uit Marokko. Onze gedachten zijn bij de slachtoffers van deze verwoestende aardbeving. We denken aan iedereen die geraakt wordt door deze natuurramp", aldus de bondskanselier.

De Indiase premier Narendra Modi stond bij de start van de G20-top in New Delhi stil bij Marokko. "Erg aangedaan door het verlies van mensenlevens door een aardbeving in Marokko", liet hij weten op X. "In deze tragische tijden zijn mijn gedachten bij de Marokkanen. Mijn oprechte deelneming voor de mensen die iemand zijn verloren."

Demissionair premier Mark Rutte heeft zijn medeleven overgebracht aan de Marokkaanse minister-president Aziz Akhannouch. "Vreselijke berichten over de zware aardbeving die Marokko heeft getroffen", schrijft Rutte op X. "Mijn gedachten zijn bij de vele slachtoffers van dit natuurgeweld en bij de hulpdiensten ter plaatse."

Meer uit Buitenland

Duitse rechter legt Google beperkingen op bij tonen woningen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtbeelden van woningen in Duitsland mogen niet op Google Earth en Google Maps worden getoond als de eigenaar bezwaar maakt. Dat heeft een Duitse rechtbank besloten nadat een man uit Frankfurt het Amerikaanse techbedrijf had aangeklaagd.

9 minuten geleden
EU-parlement: hybride oorlog niet meer juiste term in Zwarte Zee

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere politieke groepen in het Europees Parlement vinden dat 'een hybride oorlog' niet langer een juiste term is voor de situatie in de Zwarte Zee. Dat zeiden ze in een debat met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, onder meer over vermoedelijke Russische drones die afgelopen weken Bulgaarse schepen geraakt hebben en drones die door Roemenië zijn neergehaald.

1 uur geleden
Amerikaanse gezanten doen mee aan Oekraïne-overleg met Zelensky

OSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist dinsdag naar Oslo om deel te nemen aan gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de leiders van Noorwegen en Finland. De andere Amerikaanse gezant, Jared Kushner, sluit digitaal aan bij het overleg, aldus de Noorse regering.

2 uur geleden
Familie verdachte van aanrijding al lang bevriend met Haines

CANBERRA (ANP) - De familie van de man die ervan wordt verdacht de Australische parlementariër Helen Haines te hebben aangereden, zegt al meer dan twintig jaar bevriend met haar te zijn. In een verklaring waar lokale media over schrijven, omschrijven de vader van de verdachte en diens partner het incident als "verwoestend en onbegrijpelijk".

2 uur geleden
Franse premier: avondklok hielp, dinsdag invoeren waar nodig

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu zegt dat de invoering van de avondklok in verschillende steden heeft bijgedragen aan de rust 's nachts. De avondklok wordt volgens hem dinsdag ingesteld op plekken waar de situatie dat vereist.

3 uur geleden
CBC: Canadezen wijzen referendum over afscheiding Alberta af

OTTAWA (ANP/RTR) - Inwoners van de Canadese provincie Alberta hebben in een referendum gestemd tegen een bindend referendum over afscheiding van Canada, meldt de Canadese publieke omroep CBC op basis van een prognose. De telling van de stemmen vindt nog plaats.

4 uur geleden
Franse media: lege straten na invoering avondklok

PARIJS (ANP) - In Frankrijk is het in de nacht van maandag op dinsdag rustig gebleven, zo meldden diverse Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Op beelden is te zien dat de straten in Parijs leeg zijn, terwijl een helikopter boven de stad rondvliegt om toezicht te houden.

6 uur geleden