Internationaal hof: levenslang voor moordenaar Libanese premier
LEIDSCHENDAM (ANP/AFP) - Het door de VN gesteunde Libanon-Tribunaal (TSL) in Leidschendam heeft een nog steeds voortvluchtige Libanees tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens de moord op de Libanese ex-premier en miljardair Rafik Hariri. Volgens de rechter van het tribunaal, David Re, verdient de veroordeelde Salim Ayyash vijf keer levenslang.
Ayyash is een van de vier mensen die het in 2007 opgerichte hof heeft vervolgd en berecht. De hoofdverdachte in de moordzaak waar het TSL uitsluitend mee bezig is geweest, Moustafa Badreddin, is al lang overleden. De andere drie beklaagden zijn vrijgesproken. Alleen Ayyash werd in augustus schuldig bevonden.
Ayyash zou net als de andere beklaagden lid zijn van de Libanese sjiitische beweging Hezbollah en medeverantwoordelijk voor de moord op Hariri. Die kwam in februari 2005 samen met 21 anderen in het centrum van Beiroet om het leven door een aanslag met een autobom.
Hezbollah, de belangrijkste spreekbuis van de grootste bevolkingsgroep, de sjiieten, ontkent iets te maken te hebben met de aanslag. Ze stelt dat het tribunaal een politieke farce is. Mede daarom zijn de vier beklaagden nooit opgepakt. De moord op Hariri leidde destijds tot grote verontwaardiging en protesten in Libanon en leidde na dertig jaar tot terugtrekking van de Syrische troepen uit het land. Het TSL is ook in Libanon omstreden door de kosten die het maakt.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - Een leerling heeft vrijdag op een school in Thailand meerdere mensen neergeschoten. Daarna pleegde de schutter zelfmoord. Zeven mensen kwamen om het leven, inclusief de schutter. Vijftien mensen raakten gewond.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin zou de komende jaren met een beperkte aanval op een NAVO-land kunnen proberen de vastberadenheid van het militaire bondgenootschap te testen. Dat staat in nieuwe rapporten van Amerikaanse inlichtingendiensten, meldt The Wall Street Journal.
4 uur geledenJEDDAH (ANP) - Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan ondertekenen vrijdag een gezamenlijk defensieakkoord. Dat melden bronnen rond het Saudische leger en de regering aan persbureau AFP. De drie landen versterken daarmee hun defensiesamenwerking tegen de achtergrond van de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Bij een aanval van de Houthi's op de Zuid-Saudische grensregio Najran zijn elf burgers gewond geraakt. Dat meldt de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie die de internationaal erkende regering van Jemen steunt.
6 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse regering en de oppositie zijn donderdag in Caracas onder leiding van de Verenigde Staten begonnen aan gesprekken die kunnen leiden tot een politieke overgang en verkiezingen. De onderhandelingen beginnen zeven maanden na de gevangenneming van president Nicolás Maduro door het Amerikaanse leger.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS willen een streep zetten door de uitgifte van paspoorten aan kinderen van wie de ouders doelbewust een kind krijgen in de Verenigde Staten en daarbij de staat misleiden. Daartoe heeft president Donald Trump een presidentieel decreet uitgevaardigd. Op die manier wil Trump wat hij ziet als "geboortetoerisme" tegengaan.
9 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Het dodental als gevolg van de Houthi-aanvallen op Jemenitische militairen is opgelopen tot 58. Dat meldt persbureau AFP op basis van een militaire bron. Eerder op de dag werd nog een dertigtal doden gemeld.
10 uur geleden