Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationaal hof: levenslang voor moordenaar Libanese premier

Internationaal hof: levenslang voor moordenaar Libanese premier

LEIDSCHENDAM (ANP/AFP) - Het door de VN gesteunde Libanon-Tribunaal (TSL) in Leidschendam heeft een nog steeds voortvluchtige Libanees tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld wegens de moord op de Libanese ex-premier en miljardair Rafik Hariri. Volgens de rechter van het tribunaal, David Re, verdient de veroordeelde Salim Ayyash vijf keer levenslang.

Ayyash is een van de vier mensen die het in 2007 opgerichte hof heeft vervolgd en berecht. De hoofdverdachte in de moordzaak waar het TSL uitsluitend mee bezig is geweest, Moustafa Badreddin, is al lang overleden. De andere drie beklaagden zijn vrijgesproken. Alleen Ayyash werd in augustus schuldig bevonden.

Ayyash zou net als de andere beklaagden lid zijn van de Libanese sjiitische beweging Hezbollah en medeverantwoordelijk voor de moord op Hariri. Die kwam in februari 2005 samen met 21 anderen in het centrum van Beiroet om het leven door een aanslag met een autobom.

Hezbollah, de belangrijkste spreekbuis van de grootste bevolkingsgroep, de sjiieten, ontkent iets te maken te hebben met de aanslag. Ze stelt dat het tribunaal een politieke farce is. Mede daarom zijn de vier beklaagden nooit opgepakt. De moord op Hariri leidde destijds tot grote verontwaardiging en protesten in Libanon en leidde na dertig jaar tot terugtrekking van de Syrische troepen uit het land. Het TSL is ook in Libanon omstreden door de kosten die het maakt.

Meer uit Buitenland

Doden en tientallen gewonden door zwaar busongeluk in Turkije

BURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.

53 minuten geleden
Paus ondergaat 'in komende dagen' operatie om knobbeltje in long

VATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.

1 uur geleden
Zelensky: aanvalsstop raffinaderijen mogelijk als Rusland inbindt

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.

1 uur geleden
Meer dan honderd doden gemeld na kapseizen boot bij Djibouti

DJIBOUTI (ANP) - Zeker 109 migranten zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde voor de kust van Djibouti. Meer dan 116 mensen worden vermist, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).

2 uur geleden
Migrantenkamp Ceuta ontruimd voor komst koning

CEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.

3 uur geleden
Houthi's na dodelijke aanval: gebruik geen Saudische luchthavens

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.

4 uur geleden
FT: veiligheidsdiensten waarschuwen voor moorden op defensiebazen

LONDEN (ANP) - Westerse inlichtingendiensten hebben kopstukken van de Europese defensiesector gewaarschuwd voor het toenemende risico op liquidatiepogingen door Rusland. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die sprak met bronnen bij vijf Europese inlichtingendiensten.

5 uur geleden