Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Internationaal Arbitrageforum voor Luchtvaart komt in Den Haag

Internationaal Arbitrageforum voor Luchtvaart komt in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Den Haag wordt de zetel van het nieuwe Internationaal Arbitrageforum voor Luchtvaart. Dat is bekendgemaakt tijdens de internationale luchtvaartshow van Farnborough in Engeland. Het is de bedoeling dat het forum vanaf augustus een belangrijke rol gaat spelen bij arbitrage of bemiddeling in geschillen tussen commerciële en private luchtvaartpartijen.

Wethouder Saskia Bruines van Den Haag is verheugd over de komst van The Hague Court of Arbitration for Aviation, zoals het forum internationaal gaat heten. Dat ziet ze als waardevolle toevoeging aan het toch al grote netwerk van organisaties in de hofstad op het gebied van recht en arbitrage. Bijvoorbeeld ook het Internationaal Strafhof is hier gevestigd.

De precieze locatie van het forum is nog niet bekend. Er zijn nog verschillende locaties voor in de race. Binnenkort zal hierover meer duidelijk worden. Het Nederlands Arbitrage Instituut (NAI), dat al bestaat sinds 1949, regelt straks de administratie voor de arbitrage- en bemiddelingsprocessen.

Hoeveel werkgelegenheid de nieuwe aanwinst de stad oplevert, kan een woordvoerder van de gemeente Den Haag niet direct aangeven. Dat cijfer zal sowieso wisselend zijn, afhankelijk van de luchtvaartzaken die er behandeld gaan worden. Het forum gaat daarnaast ook arbitrage- en mediationopleidingen verzorgen voor bijvoorbeeld luchtvaartadvocaten. Verder zal de organisatie een jaarlijkse luchtvaartconferentie in Den Haag organiseren.

Tot nu toe was er nog geen vergelijkbare organisatie die zich bezighield met wereldwijde arbitrage in luchtvaartgeschillen. In Den Haag leeft niet alleen trots dat het forum naar Nederland komt, maar wordt ook al gedacht aan verdere mogelijkheden. De ambitie is om op een gegeven moment het werkveld uit te breiden naar bijvoorbeeld de ruimtevaart.

Meer uit Financieel

Nederlanders geven meer uit aan eten en drinken buiten de deur

EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.

4 uur geleden
Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

11 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

12 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

13 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

13 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

14 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

15 uur geleden