Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Intermarché met wielrenner Kreder naar Ronde van Spanje

Intermarché met wielrenner Kreder naar Ronde van Spanje

BURGOS (ANP) - Wielerploeg Intermarché-Wanty-Gobert start met Wesley Kreder in de Ronde van Spanje. De Belgische ploeg meldt met een ervaren ploeg te beginnen aan het eerste optreden in de Vuelta.

Behalve Kreder zijn dat de Italianen Riccardo Minali en Simone Petilli, de Est Rein Taaramäe, de Belg Kévin Van Melsen, de Noor Odd Christian Eiking, de Tsjech Jan Hirt en de Zuid-Afrikaan Louis Meintjes, die vorige maand als veertiende eindigde in de Tour de France.

"Meintjes heeft bewust de Olympische Spelen links laten liggen om goed van de Ronde van Frankrijk te kunnen herstellen", zegt ploegleider Valerio Piva. "Op papier is hij onze man voor het klassement, met de steun van Hirt, Petilli en Taaramäe." Kreder zal vooral worden ingezet in de sprinttrein van Minali.

"Alle renners hebben minstens één grote ronde uitgereden en weten wat hen te wachten staat", zegt Piva. "Ik verwacht van onze selectie net als in de Giro aanvallend koersgedrag, want het is onze grootste kans om een ritoverwinning te behalen. In de Ronde van Italië verwezenlijkten we een droomscenario door de derde rit te winnen en enkele weken op een wolk van euforie te zweven." Taco van der Hoorn bezorgde de ploeg toen de verrassende etappezege.

Meer uit Sport

Tennisser Djokovic onvoldoende fit voor toernooi in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.

5 uur geleden
Verdediger Gvardiol van City heeft gebroken scheenbeen

MANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.

5 uur geleden
Darter Van Veen staat voor debuut in Premier League

LONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.

8 uur geleden
Daviscupteam zonder Griekspoor en Van de Zandschulp naar India

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers treden in februari aan zonder Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp voor de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup in India. Dat maakte captain Paul Haarhuis bekend.

10 uur geleden
NOC*NSF presenteert olympisch team voor Spelen Milaan en Cortina

HEERENVEEN (ANP) - Het Nederlands team voor de Olympische Spelen en Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo is in Heerenveen overgedragen aan chefs de mission Carl Verheijen en Esther Vergeer. NOC*NSF presenteerde op het middenterrein in schaatstempel Thialf een team van 33 atleten die al zeker zijn van deelname aan de Winterspelen. Drie olympiërs ontbraken in Thialf.

11 uur geleden
Schulting vooralsnog niet naar Spelen als shorttrackster

UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting is vooralsnog niet geselecteerd als shorttrackster voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De KNSB maakte maandag acht van de tien namen bekend die door de selectiecommissie shorttrack (SCST) zijn voorgedragen bij NOC*NSF.

12 uur geleden
Keniaanse topatlete Chebet neemt pauze vanwege zwangerschap

NAIROBI (ANP/AFP) - De Keniaanse topatlete Beatrice Chebet neemt dit jaar een pauze vanwege haar zwangerschap. Dat meldde de manager van de tweevoudig olympisch kampioene op sociale media.

13 uur geleden