Intermarché-Circus-Wanty met Teunissen naar de Tour de France
PARIJS (ANP) - Mike Teunissen gaat met de Belgische wielerploeg Intermarché-Circus-Wanty mee naar de Tour de France. De Nederlander deed twee jaar geleden voor het laatst mee, toen nog als renner van Jumbo-Visma. Teunissen won een rit in de Tour van 2019 en droeg twee dagen de gele leiderstrui.
Louis Meintjes is de kopman van Intermarché. De Zuid-Afrikaan krijgt gezelschap van onder anderen de Eritreeër Biniam Girmay, die op succes hoopt in de sprintetappes. De 23-jarige Girmay deed nog niet eerder mee aan de Ronde van Frankrijk.
Meintjes eindigde al drie keer in de top 10 van de Tour. Vorig jaar werd hij zevende, in 2016 en 2017 achtste. De Duitser Georg Zimmermann moet hem in de zware etappes bijstaan.
Ritzege
Girmay, die vorige week een rit won in de Ronde van Zwitserland, wordt naast Teunissen bijgestaan door de Fransman Adrien Petit. De voormalige Portugese wereldkampioen Rui Costa doet voor de tiende keer mee aan de Tour. Hij won tot dusverre drie etappes in de Tour.
De Fransman Lilian Calmejane en de Nieuw-Zeelander Dion Smith maken de Tourploeg van Intermarché compleet.
"Onze ambitie in deze Ronde van Frankrijk is om een ritzege te behalen en een renner in de top 10 van het klassement te hebben", stelt ploegleider Aike Visbeek.
Meer uit Sport
LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Max Verstappen is door de teambazen uit de Formule 1 voor de vijfde keer op rij verkozen tot beste F1-coureur van het seizoen. Dat bleek na de jaarlijkse stemming. Verstappen won de prijs voor wereldkampioen Lando Norris, die net als vorig jaar als tweede eindigde. Diens teamgenoot bij McLaren, Oscar Piastri, werd derde.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is voor hardlopers niet meer mogelijk om een startnummer voor de marathon van Amsterdam te krijgen. De komende editie van 2026 was volgens de organisatie binnen een week uitverkocht. Voor de klassieke afstand over 42,195 kilometer hebben 32.000 mensen zich ingeschreven. Voor de halve marathon waren dat er nog eens 15.000. Vorig jaar waren er in totaal 45.000 deelnemers op beide afstanden.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
18 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
18 uur geleden