Intermarché-Circus-Wanty met Teunissen naar de Tour de France
PARIJS (ANP) - Mike Teunissen gaat met de Belgische wielerploeg Intermarché-Circus-Wanty mee naar de Tour de France. De Nederlander deed twee jaar geleden voor het laatst mee, toen nog als renner van Jumbo-Visma. Teunissen won een rit in de Tour van 2019 en droeg twee dagen de gele leiderstrui.
Louis Meintjes is de kopman van Intermarché. De Zuid-Afrikaan krijgt gezelschap van onder anderen de Eritreeër Biniam Girmay, die op succes hoopt in de sprintetappes. De 23-jarige Girmay deed nog niet eerder mee aan de Ronde van Frankrijk.
Meintjes eindigde al drie keer in de top 10 van de Tour. Vorig jaar werd hij zevende, in 2016 en 2017 achtste. De Duitser Georg Zimmermann moet hem in de zware etappes bijstaan.
Ritzege
Girmay, die vorige week een rit won in de Ronde van Zwitserland, wordt naast Teunissen bijgestaan door de Fransman Adrien Petit. De voormalige Portugese wereldkampioen Rui Costa doet voor de tiende keer mee aan de Tour. Hij won tot dusverre drie etappes in de Tour.
De Fransman Lilian Calmejane en de Nieuw-Zeelander Dion Smith maken de Tourploeg van Intermarché compleet.
"Onze ambitie in deze Ronde van Frankrijk is om een ritzege te behalen en een renner in de top 10 van het klassement te hebben", stelt ploegleider Aike Visbeek.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
10 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
11 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
14 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
15 uur geleden