Interim-voorzitter Van der Linden: nacht slapen over rol bij FVD
DEN HAAG (ANP) - Tijdelijk Forum voor Democratie-voorzitter Lennart van der Linden wil even een "nachtje slapen" voordat hij een besluit neemt over zijn rol bij de partij. Hij weet nog niet of hij voor Forum politiek actief blijft. Daarover zal hij op korte termijn een knoop doorhakken, zegt de interim-voorzitter na het omstreden referendum over boegbeeld Thierry Baudet.
Hoewel hij stopt als bestuurslid, denkt Van der Linden in de Eerste Kamer te blijven. Of dat voor Forum zal zijn, wil hij nog niet zeggen. Een groot deel van de Senaatsfractie splitste zich al af. "Over vervolgstappen wordt binnenkort wel meer duidelijk", zegt hij.
"Het waren echt hectische weken. Het is goed dat er nu duidelijkheid is voor de partij", zegt Van der Linden. Het referendum ging om de vraag of Baudet partijleider moest blijven. De leden hebben in groten getale voor gestemd, wat betekent dat hij de leiding krijgt over het voordragen van een nieuw bestuur. Van der Linden nam het voorzitterschap over nadat Baudet dit had neergelegd.
Forum implodeerde de afgelopen weken, met het vertrek van een groep prominente leden en vele afsplitsingen tot gevolg. Ook ontstond er een breuk in het bestuur, tussen Van der Linden en medebestuurder Rob Rooken enerzijds en Baudet en bestuurslid Olaf Ephraim anderzijds. Om de patstelling te doorbreken, besloot het bestuur een referendum te houden, waarin leden wordt gevraagd of ze Baudet als partijleider willen houden.
"Ik ben blij met hoe het referendum is gelopen", zegt Van der Linden. "Het is snel gegaan, en vrij betrouwbaar. Er is nu een duidelijke uitslag."
Meer uit Binnenland
DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
7 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
1 dag geleden