Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Interim-voorzitter Van der Linden: nacht slapen over rol bij FVD

Interim-voorzitter Van der Linden: nacht slapen over rol bij FVD

DEN HAAG (ANP) - Tijdelijk Forum voor Democratie-voorzitter Lennart van der Linden wil even een "nachtje slapen" voordat hij een besluit neemt over zijn rol bij de partij. Hij weet nog niet of hij voor Forum politiek actief blijft. Daarover zal hij op korte termijn een knoop doorhakken, zegt de interim-voorzitter na het omstreden referendum over boegbeeld Thierry Baudet.

Hoewel hij stopt als bestuurslid, denkt Van der Linden in de Eerste Kamer te blijven. Of dat voor Forum zal zijn, wil hij nog niet zeggen. Een groot deel van de Senaatsfractie splitste zich al af. "Over vervolgstappen wordt binnenkort wel meer duidelijk", zegt hij.

"Het waren echt hectische weken. Het is goed dat er nu duidelijkheid is voor de partij", zegt Van der Linden. Het referendum ging om de vraag of Baudet partijleider moest blijven. De leden hebben in groten getale voor gestemd, wat betekent dat hij de leiding krijgt over het voordragen van een nieuw bestuur. Van der Linden nam het voorzitterschap over nadat Baudet dit had neergelegd.

Forum implodeerde de afgelopen weken, met het vertrek van een groep prominente leden en vele afsplitsingen tot gevolg. Ook ontstond er een breuk in het bestuur, tussen Van der Linden en medebestuurder Rob Rooken enerzijds en Baudet en bestuurslid Olaf Ephraim anderzijds. Om de patstelling te doorbreken, besloot het bestuur een referendum te houden, waarin leden wordt gevraagd of ze Baudet als partijleider willen houden.

"Ik ben blij met hoe het referendum is gelopen", zegt Van der Linden. "Het is snel gegaan, en vrij betrouwbaar. Er is nu een duidelijke uitslag."

Meer uit Binnenland

Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

8 minuten geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

2 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

2 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

3 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

3 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen A12 te betreden bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.

4 uur geleden
YouTube-kanaal prankcaller gelinkt aan schietpartij offline

AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.

5 uur geleden