Interim-voorzitter Van der Linden: nacht slapen over rol bij FVD
DEN HAAG (ANP) - Tijdelijk Forum voor Democratie-voorzitter Lennart van der Linden wil even een "nachtje slapen" voordat hij een besluit neemt over zijn rol bij de partij. Hij weet nog niet of hij voor Forum politiek actief blijft. Daarover zal hij op korte termijn een knoop doorhakken, zegt de interim-voorzitter na het omstreden referendum over boegbeeld Thierry Baudet.
Hoewel hij stopt als bestuurslid, denkt Van der Linden in de Eerste Kamer te blijven. Of dat voor Forum zal zijn, wil hij nog niet zeggen. Een groot deel van de Senaatsfractie splitste zich al af. "Over vervolgstappen wordt binnenkort wel meer duidelijk", zegt hij.
"Het waren echt hectische weken. Het is goed dat er nu duidelijkheid is voor de partij", zegt Van der Linden. Het referendum ging om de vraag of Baudet partijleider moest blijven. De leden hebben in groten getale voor gestemd, wat betekent dat hij de leiding krijgt over het voordragen van een nieuw bestuur. Van der Linden nam het voorzitterschap over nadat Baudet dit had neergelegd.
Forum implodeerde de afgelopen weken, met het vertrek van een groep prominente leden en vele afsplitsingen tot gevolg. Ook ontstond er een breuk in het bestuur, tussen Van der Linden en medebestuurder Rob Rooken enerzijds en Baudet en bestuurslid Olaf Ephraim anderzijds. Om de patstelling te doorbreken, besloot het bestuur een referendum te houden, waarin leden wordt gevraagd of ze Baudet als partijleider willen houden.
"Ik ben blij met hoe het referendum is gelopen", zegt Van der Linden. "Het is snel gegaan, en vrij betrouwbaar. Er is nu een duidelijke uitslag."
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland zien mensen maandagavond het noorderlicht. Diverse regionale media en ook Weeronline melden dat het lichtspektakel met het blote oog te zien is. Op foto's zijn felle groene en roze lichtstrepen in de lucht te zien. Ook zuidelijker in Europa is het waar te nemen.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook Nederland is door de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd toe te treden tot zijn vredesraad voor Gaza. Dat bevestigt een woordvoerder van demissionair minister-president Dick Schoof na een bericht van NRC. Of het kabinet op de uitnodiging ingaat, laat hij nog in het midden.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige man uit Zwaag die in oktober werd aangehouden in het onderzoek naar het overlijden van de tweelingbroer van zangeres S10 heeft de rechter verzocht de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. Dat bleek maandag tijdens een pro-formazitting in de rechtbank in Haarlem. Verdachte Signiomar D. zit sinds 19 oktober 2025 vast en wordt verdacht van wederrechtelijke vrijheidsberoving met de dood tot gevolg. Naast D. zitten nog twee mannen uit Hoorn en een uit Rotterdam in hechtenis.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB ziet na de uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die aanspraak maakt op het tot Denemarken behorende Groenland, voorlopig geen aanleiding om actie te ondernemen. "We hebben ons geplaatst voor het eindtoernooi en dan nemen we daaraan deel", stelt de bond, gevraagd naar een standpunt over een mogelijke boycot van het WK in de VS, Mexico en Canada. "Tegelijkertijd zijn wij ons bewust van geopolitieke ontwikkelingen en trekken hierin samen op met de Nederlandse overheid."
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben tot dusver twee slachtoffers geïdentificeerd in het strafrechtelijk onderzoek naar de 23-jarige Mert A., die lid zou zijn geweest van een gewelddadige onlinegroepering. A. zou zijn slachtoffers ertoe hebben aangezet zichzelf te snijden en daarvan beelden te maken. Zij zouden ook een gebruikersnaam van A. in bloed op de vloer of een muur hebben geschreven. A. zou hebben gedreigd naaktbeelden van de slachtoffers te verspreiden.
9 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een voormalige leraar moet vier jaar de gevangenis in omdat hij ontucht heeft gepleegd met leerlingen op middelbare scholen waar hij heeft gewerkt. Ook mag hij negen jaar lang niet als leraar werken. De rechtbank in Utrecht heeft hem maandag veroordeeld.
10 uur geleden