Interim-voorzitter Van der Linden: nacht slapen over rol bij FVD
DEN HAAG (ANP) - Tijdelijk Forum voor Democratie-voorzitter Lennart van der Linden wil even een "nachtje slapen" voordat hij een besluit neemt over zijn rol bij de partij. Hij weet nog niet of hij voor Forum politiek actief blijft. Daarover zal hij op korte termijn een knoop doorhakken, zegt de interim-voorzitter na het omstreden referendum over boegbeeld Thierry Baudet.
Hoewel hij stopt als bestuurslid, denkt Van der Linden in de Eerste Kamer te blijven. Of dat voor Forum zal zijn, wil hij nog niet zeggen. Een groot deel van de Senaatsfractie splitste zich al af. "Over vervolgstappen wordt binnenkort wel meer duidelijk", zegt hij.
"Het waren echt hectische weken. Het is goed dat er nu duidelijkheid is voor de partij", zegt Van der Linden. Het referendum ging om de vraag of Baudet partijleider moest blijven. De leden hebben in groten getale voor gestemd, wat betekent dat hij de leiding krijgt over het voordragen van een nieuw bestuur. Van der Linden nam het voorzitterschap over nadat Baudet dit had neergelegd.
Forum implodeerde de afgelopen weken, met het vertrek van een groep prominente leden en vele afsplitsingen tot gevolg. Ook ontstond er een breuk in het bestuur, tussen Van der Linden en medebestuurder Rob Rooken enerzijds en Baudet en bestuurslid Olaf Ephraim anderzijds. Om de patstelling te doorbreken, besloot het bestuur een referendum te houden, waarin leden wordt gevraagd of ze Baudet als partijleider willen houden.
"Ik ben blij met hoe het referendum is gelopen", zegt Van der Linden. "Het is snel gegaan, en vrij betrouwbaar. Er is nu een duidelijke uitslag."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
3 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de Raad van State de verbreding van de snelwegen rond Utrecht heeft geblokkeerd, is teleurstellend, reageert minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) in een verklaring. "Dit is slecht nieuws voor de bereikbaarheid, woningbouw en economie."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen ongeveer veertig gevallen ontdekt van politieke partijen die vermoedelijk de regels voor gerichte onlineadvertenties hebben overtreden.
5 uur geleden