Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Interim-voorzitter schrok van situatie rechtbank Noord-Nederland

Interim-voorzitter schrok van situatie rechtbank Noord-Nederland

LEEUWARDEN (ANP) - De waarnemend president van de rechtbank Noord-Nederland is geschrokken van hoe weinig er met de signalen van sociale onveiligheid is gedaan. Dat zegt Herman van der Meer in een interview met NRC.

In het rapport over de situatie bij de rechtbank dat eerder deze week verscheen, staat dat er veel signalen waren dat er sprake was van onder meer pesten en intimidatie. Er heerst een diepgeworteld wantrouwen bij de medewerkers. "Historisch gezien is er in de hele rechterlijke organisatie spanning tussen de autonomie van rechters en de ondersteunende rollen zoals de bedrijfsvoering, administratie en juristen. In de meeste gerechten is die tegenstelling behoorlijk verdwenen. Maar hier is dat in mindere mate, de professionele organisatieontwikkeling van de rechtbank Noord-Nederland heeft nog een weg te gaan", aldus Van der Meer.

De waarnemend president denkt dat de slechte werksituatie onder meer is veroorzaakt door "tikken van buitenaf". "Een gedwongen fusie, de dreigende sluiting van de rechtbank in Assen, een mogelijke halvering van de administratiebanen. Deze organisatie heeft knauwen gehad, de wonden zijn soms nu nog zichtbaar."

Meer uit Binnenland

Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

6 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

11 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

12 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

12 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

13 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

15 uur geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

19 uur geleden