Interim Van Nistelrooij heeft United 'naar hoger niveau getild'
MANCHESTER (ANP) - Ruud van Nistelrooij heeft in zijn interim-periode als hoofdtrainer van Manchester United het team beter gemaakt. Dat zei hij na afloop van de zege (3-0) op Leicester City in de Premier League. "Ik wilde United naar een hoger niveau tillen. Dat was mijn grote doel, samen met de spelers", zei hij op de website van de club. "Het zijn drie overwinningen en één gelijkspel geworden: met elf doelpunten voor en slechts drie tegen op Old Trafford. Dat is de standaard waar je als club naartoe wil. Het is iets om op voort te bouwen."
De oud-speler van de Engelse topclub nam de honneurs waar na het ontslag van Erik ten Hag. Hij begon met een zege van 5-2 op Leicester City in de League Cup, gevolgd door een gelijkspel tegen Chelsea in de competitie (1-1) en een zege van 2-0 op PAOK in de Europa League. Zondag sloot hij af met de 3-0 tegen Leicester, wat hem een serenade van de fans opleverde na het laatste fluitsignaal. Van Nistelrooij draagt maandag de taken over aan de nieuwe hoofdtrainer Rúben Amorim, die met de Nederlandse oud-international zal praten over zijn toekomst.
Het is nog niet helemaal duidelijk of Van Nistelrooij assistent blijft, maar de oud-spits van United gaf aan dat hij had genoten van de afgelopen periode. "De connectie met de club is er. Ik ben daar trots op en ik ben ook de supporters dankbaar."
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
8 uur geleden