Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Interim-topman Sondag moet orde op zaken stellen op Schiphol

Interim-topman Sondag moet orde op zaken stellen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Voormalig Eneco-topman Ruud Sondag begint aan zijn baan als interim-directeur van luchthaven Schiphol. Hij volgt Dick Benschop op, die half september zijn vertrek aankondigde. De druk op Benschop om op te stappen was door de aanhoudende personele problemen op Schiphol groot worden. Sinds de meivakantie stonden daar door tekorten aan met name beveiligers lange rijen. In juli voerde de luchthaven een reizigersplafond in, dat is verlengd tot eind maart.

Sondag wordt aangesteld tot 31 augustus volgend jaar. Schiphol zoekt nog naar een definitieve opvolger van Benschop, maar wilde niet zo lang zonder algemeen directeur zitten. Het is daarom aan Sondag om de operationele processen bij Schiphol "snel en grondig" op het niveau te brengen dat passagiers en luchtvaartmaatschappijen zouden mogen verwachten.

Een van de zaken waar de nieuwe interim-topman mee te maken krijgt is compensatie aan de luchtvaartmaatschappijen. Die zijn daarover in gesprek met de luchthaven en dat zou wel eens een grote kostenpost voor Schiphol kunnen worden. Vorige week werd bijvoorbeeld bekend dat KLM in het derde kwartaal 175 miljoen euro kwijt was aan gemiste inkomsten en compensatie aan reizigers. Dochter Transavia was ook nog eens 55 miljoen euro kwijt.

Meer uit Financieel

Waarde bitcoin op hoogste stand in elf weken

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.

30 minuten geleden
ASML wil met Europese techconcerns lobbyen voor sterkere sector

VELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.

44 minuten geleden
Brussel gaat nauwer toezien op handel en voorraden brandstoffen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.

1 uur geleden
Danse Macabre helpt de Efteling aan iets meer bezoekers

KAATSHEUVEL (ANP) - De Efteling heeft vorig jaar bijna 5 miljoen unieke bezoekers verwelkomd. Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder. Dat meldt de Efteling in het jaarverslag over 2025.

1 uur geleden
Goederenoverslag haven Rotterdam nog amper geraakt door oorlog

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam heeft in het eerste kwartaal van dit jaar nog weinig last gehad van de oorlog in het Midden-Oosten. De goederenoverslag daalde licht, met 0,7 procent tot 103 miljoen ton, maar de overslag van onder meer ruwe olie, minerale olie, lng en containers nam toe.

1 uur geleden
Expert: vol stroomnet raakt komende jaren steeds meer provincies

DEN HAAG (ANP) - Door de overvolle stroomnetten in Nederland kunnen huishoudens en bedrijven in meerdere provincies de komende jaren waarschijnlijk geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. "Als het niet dit jaar is dan ergens in de komende jaren. Nagenoeg heel Nederland staat nu op rood als je kijkt naar de vraag naar stroom en het aanbod", zegt energiedeskundige Hans van Cleef van het bureau EqoLibrium.

2 uur geleden
Wereldwijd meer bankroeten door Iranoorlog, zegt Allianz Trade

DEN BOSCH (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan dit jaar en volgend jaar tot 15.000 extra bedrijfsfaillissementen wereldwijd leiden. Dat verwacht kredietverzekeraar Allianz Trade in nieuwe voorspellingen, waarin ook voor Nederland wordt uitgegaan van meer bankroeten.

3 uur geleden