Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Interim-Schipholbaas waarschuwt voor nog meer krimp

Interim-Schipholbaas waarschuwt voor nog meer krimp

HILVERSUM (ANP) - Interim-topman Ruud Sondag van Schiphol vreest dat het besluit om de krimp van de luchthaven op te schorten uiteindelijk zal leiden tot nog minder vluchten dan in het krimpplan was voorgesteld, onder meer door juridisch getouwtrek. "Er zijn partijen die zeggen: onder de 400.000", zo reageert hij in Nieuwsuur voor het eerst op het besluit van minister Mark Harbers (Infrastructuur) om het plan voorlopig in de ijskast te zetten. "Daar wil ik voor waarschuwen."

Het plan van Harbers hield in dat het aantal vliegbewegingen op Schiphol volgend zomerseizoen zou moeten worden beperkt tot 460.000. De demissionaire minister maakte afgelopen week bekend dat hij dat plan opschort, omdat het op te grote juridische bezwaren stuitte vanuit de Verenigde Staten en Europa.

Schiphol had in een eerste reactie al laten weten teleurgesteld te zijn over het besluit van Harbers. Interim-topman Sondag herhaalde in Nieuwsuur het standpunt van de luchthaven dat hij teleurgesteld is dat de omwonenden van Schiphol wederom aan het kortste eind trekken. Tegelijkertijd vreest hij dus juridische stappen doordat mensen "bozer en bozer" worden. "Dan kan het nog wel eens veel slechter aflopen voor Schiphol en nog wel eens eindigen met veel minder vluchten."

"Er zijn andere plekken in Nederland waar de belangen van de buren te lang zijn veronachtzaamd", zei hij, verwijzend naar de gaswinning in Groningen. "Uiteindelijk wordt er geen gas meer geboord. Ik ben bang, en dat is echt een ernstig signaal, dat als dit verder escaleert, dat Schiphol dan risico loopt op nog meer krimp."

Sondag verwacht dat er dit jaar ongeveer 435.000 vluchten via Schiphol gaan. Nu het krimpplan is opgeschort, mag het maximale aantal vliegbewegingen per jaar weer naar 500.000. Maar dat gaat de luchthaven door capaciteitsproblemen niet redden, verwacht de interim-topman. "Ik denk dat 460.000 al echt wat vroeg van de mensen", aldus Sondag, die verwacht over drie weken meer duidelijkheid te hebben over wat de luchthaven volgend jaar aan kan.

Meer uit Financieel

Betaalbedrijf Adyen wint op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.

15 minuten geleden
Chinese cryptofraudeur moet bijna 12 jaar de cel in

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna 12 jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.

41 minuten geleden
Google doet recordinvestering van 5,5 miljard euro in Duitsland

BERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.

51 minuten geleden
China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

1 uur geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

5 uur geleden
Chinese exportdump komt volgens ECB niet door handelsoorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).

5 uur geleden
Hof tikt EU op vingers over deel richtlijn minimumloon

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de EU op de vingers getikt over een deel van de richtlijn van het minimumloon. Niet de EU, maar de lidstaten stellen de lonen vast, ook het minimumloon. Enkele criteria die de EU in de richtlijn had vastgesteld, zijn in strijd met die bevoegdheid van lidstaten, stelt het hof.

6 uur geleden