Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Interim-Schipholbaas waarschuwt voor nog meer krimp

Interim-Schipholbaas waarschuwt voor nog meer krimp

HILVERSUM (ANP) - Interim-topman Ruud Sondag van Schiphol vreest dat het besluit om de krimp van de luchthaven op te schorten uiteindelijk zal leiden tot nog minder vluchten dan in het krimpplan was voorgesteld, onder meer door juridisch getouwtrek. "Er zijn partijen die zeggen: onder de 400.000", zo reageert hij in Nieuwsuur voor het eerst op het besluit van minister Mark Harbers (Infrastructuur) om het plan voorlopig in de ijskast te zetten. "Daar wil ik voor waarschuwen."

Het plan van Harbers hield in dat het aantal vliegbewegingen op Schiphol volgend zomerseizoen zou moeten worden beperkt tot 460.000. De demissionaire minister maakte afgelopen week bekend dat hij dat plan opschort, omdat het op te grote juridische bezwaren stuitte vanuit de Verenigde Staten en Europa.

Schiphol had in een eerste reactie al laten weten teleurgesteld te zijn over het besluit van Harbers. Interim-topman Sondag herhaalde in Nieuwsuur het standpunt van de luchthaven dat hij teleurgesteld is dat de omwonenden van Schiphol wederom aan het kortste eind trekken. Tegelijkertijd vreest hij dus juridische stappen doordat mensen "bozer en bozer" worden. "Dan kan het nog wel eens veel slechter aflopen voor Schiphol en nog wel eens eindigen met veel minder vluchten."

"Er zijn andere plekken in Nederland waar de belangen van de buren te lang zijn veronachtzaamd", zei hij, verwijzend naar de gaswinning in Groningen. "Uiteindelijk wordt er geen gas meer geboord. Ik ben bang, en dat is echt een ernstig signaal, dat als dit verder escaleert, dat Schiphol dan risico loopt op nog meer krimp."

Sondag verwacht dat er dit jaar ongeveer 435.000 vluchten via Schiphol gaan. Nu het krimpplan is opgeschort, mag het maximale aantal vliegbewegingen per jaar weer naar 500.000. Maar dat gaat de luchthaven door capaciteitsproblemen niet redden, verwacht de interim-topman. "Ik denk dat 460.000 al echt wat vroeg van de mensen", aldus Sondag, die verwacht over drie weken meer duidelijkheid te hebben over wat de luchthaven volgend jaar aan kan.

Meer uit Financieel

Topman Frans Everts van Shell Nederland gaat TenneT leiden

ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.

16 minuten geleden
AWVN wil meer aandacht voor productiviteit in cao's

AMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.

18 minuten geleden
ING geeft AI grotere rol bij beoordelen hypotheekaanvragen

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.

1 uur geleden
AEX-index zakt na escalatie oorlog Midden-Oosten, olie duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israƫl en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.

1 uur geleden
Partijen detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.

1 uur geleden
Staking van 16 uur bij FrieslandCampina in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.

2 uur geleden
Intesa mengt zich in overnamestrijd rond oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.

2 uur geleden