
Interim-president Peru stapt binnen een week al op
LIMA (ANP/RTR) - Manuel Merino stapt nog geen week na zijn beëdiging op als president van Peru. Hij reageert daarmee op het Congres dat hem zondag vroeg per direct af te treden omdat alle partijen dat willen.
Dat gebeurde na een nacht van protesten tegen het nieuwe staatshoofd, waarbij zeker twee doden vielen en tientallen mensen gewond raakten. Het Congres dreigde met een afzettingsprocedure als Merino niet uit zichzelf zou vertrekken.
Merino werd dinsdag beëdigd tot interim-president als opvolger van Martin Vizcarra. Die werd maandag door het parlement weggestemd als president. Vizcarra zou in 2014 als regionaal gouverneur steekpenningen hebben aangenomen van projectontwikkelaars. Hij ontkent die aantijgingen, maar heeft ook gezegd dat hij geen juridische stappen zet om aan de macht te blijven.
De politieke situatie in Peru is de laatste jaren instabiel. In de afgelopen vijf jaar was al tot drie keer toe geprobeerd een zittende president af te zetten. Vizcarra's vier voorgangers zijn allemaal verdachten geweest in corruptieonderzoeken.
Er staan voor april volgend jaar verkiezingen op het programma.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël wil de hele Palestijnse Gazastrook innemen. Premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat er een besluit is genomen om het gebied volledig te bezetten. Ook komen er speciale militaire operaties in gebieden waar gijzelaars worden vastgehouden, melden Israëlische media zoals The Jerusalem Post.
10 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Justitie in België onderzoekt mogelijke fouten bij de opslag van vuurwerk op het dancefestival Tomorrowland. Er is sprake van drie tekortkomingen, meldt de Vlaamse VRT. De zender benadrukt dat er geen verband lijkt te zijn met de grote brand die het hoofdpodium kort voor de opening in de as legde. Bij de brand ontplofte ook vuurwerk.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De elektrische autofabrikant heeft topman Elon Musk een aandelenpakket ter waarde van 29 miljard dollar toegekend. Daarmee hoopt het bedrijf de rijkste man ter wereld langer bij Tesla aan de slag te houden. Het aandeel won 1,3 procent.
14 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - Denemarken heeft maandag stilgestaan bij de 150e sterfdag van Hans Christian Andersen. Op veel plekken in het land werden gelijktijdig de kerklokken geluid op de wijze van door hem geschreven liederen, als eerbetoon aan de wereldberoemde sprookjesschrijver.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft opgeroepen om terughoudend te zijn met nucleaire dreigementen. Woordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de nucleaire onderzeeërs die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag richting Rusland heeft gestuurd.
17 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Vijf jaar na de verwoestende explosie in de haven van Beiroet heeft de Libanese president Joseph Aoun "gerechtigheid" beloofd. Tot nu toe is niemand vervolgd voor de ontploffing, waarbij meer dan 220 mensen omkwamen.
19 uur geledenCANBERRA (ANP) - Een Chinese vrouw is in Australië opgepakt op verdenking van "roekeloze buitenlandse inmenging". Ze verzamelde voor Beijing informatie over een groep boeddhisten, meldt de politie maandag.
20 uur geleden