Interim-bondscoach Wouda niet verder bij triatlonbond NTB
ARNHEM (ANP) - Interim-bondscoach Marcel Wouda stopt bij de Nederlandse Triathlon Bond (NTB). De bond meldt dat de 52-jarige coach die de Nederlandse triatleten in aanloop naar, en tijdens, de Olympische Spelen in Parijs heeft begeleid, niet verdergaat.
Wouda versterkte als zwemtrainer de technische staf van de NTB in de zomer van 2022 en vervulde na het vertrek van Jelmer van Waveren in november 2023 de functie van interim-bondscoach.
De oud-zwemmer koos er in een eerder stadium al voor om niet verder te gaan bij de NTB, ongeacht de uitkomst van de toekenning van de topsportfinanciering van NOC*NSF, die later vrijdag wordt bekendgemaakt. "Superjammer natuurlijk, maar wel begrijpelijk", reageert NTB-directeur Thorwald Veneberg. "Marcel werd gedetacheerd vanuit de zwembond KNZB en kiest nu voor een andere weg. We zijn Marcel dankbaar voor de kennis en ervaring die hij bij de NTB heeft binnengebracht en vooral voor de fijne samenwerking."
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
4 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
7 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
10 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
10 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
11 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
15 uur geleden