Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Interim-bondscoach Wouda niet verder bij triatlonbond NTB

Interim-bondscoach Wouda niet verder bij triatlonbond NTB

ARNHEM (ANP) - Interim-bondscoach Marcel Wouda stopt bij de Nederlandse Triathlon Bond (NTB). De bond meldt dat de 52-jarige coach die de Nederlandse triatleten in aanloop naar, en tijdens, de Olympische Spelen in Parijs heeft begeleid, niet verdergaat.

Wouda versterkte als zwemtrainer de technische staf van de NTB in de zomer van 2022 en vervulde na het vertrek van Jelmer van Waveren in november 2023 de functie van interim-bondscoach.

De oud-zwemmer koos er in een eerder stadium al voor om niet verder te gaan bij de NTB, ongeacht de uitkomst van de toekenning van de topsportfinanciering van NOC*NSF, die later vrijdag wordt bekendgemaakt. "Superjammer natuurlijk, maar wel begrijpelijk", reageert NTB-directeur Thorwald Veneberg. "Marcel werd gedetacheerd vanuit de zwembond KNZB en kiest nu voor een andere weg. We zijn Marcel dankbaar voor de kennis en ervaring die hij bij de NTB heeft binnengebracht en vooral voor de fijne samenwerking."

Meer uit Sport

De Blois zet achtste tijd neer in kwalificatie snowboardcross

LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is goed begonnen aan de snowboardcross op de Olympische Spelen. De 30-jarige Westlander zette donderdag in de eerste run van de kwalificatie de achtste tijd neer. De Blois klokte 1.08,68. De Fransman Aidan Chollet was met 1.06,37 het snelst.

18 minuten geleden
Hele seizoen skeletonster Bos in teken om te pieken op Spelen

MILAAN (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat bij de Spelen voor haar tweede olympische medaille. De 32-jarige regerend wereldkampioene uit Ede won vier jaar geleden met brons de eerste olympische medaille ooit voor Nederland in deze sport. Ze heeft haar hele seizoen afgestemd om in Cortina d'Ampezzo te pieken.

21 minuten geleden
Schaatsster Groenewoud vervangt Kerkhoff op 5000 meter op Spelen

CORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.

53 minuten geleden
Verbanning skeletonner 'beschamend', vindt Oekraïense minister

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.

1 uur geleden
Oekraïense skeletonner gediskwalificeerd om oorlogshelm

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.

2 uur geleden
Tennissers Griekspoor en De Jong clashen over Davis Cup-kritiek

ROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.

2 uur geleden
Griekspoor naar laatste acht op tennistoernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.

12 uur geleden