Interim-bondscoach Wouda niet verder bij triatlonbond NTB
ARNHEM (ANP) - Interim-bondscoach Marcel Wouda stopt bij de Nederlandse Triathlon Bond (NTB). De bond meldt dat de 52-jarige coach die de Nederlandse triatleten in aanloop naar, en tijdens, de Olympische Spelen in Parijs heeft begeleid, niet verdergaat.
Wouda versterkte als zwemtrainer de technische staf van de NTB in de zomer van 2022 en vervulde na het vertrek van Jelmer van Waveren in november 2023 de functie van interim-bondscoach.
De oud-zwemmer koos er in een eerder stadium al voor om niet verder te gaan bij de NTB, ongeacht de uitkomst van de toekenning van de topsportfinanciering van NOC*NSF, die later vrijdag wordt bekendgemaakt. "Superjammer natuurlijk, maar wel begrijpelijk", reageert NTB-directeur Thorwald Veneberg. "Marcel werd gedetacheerd vanuit de zwembond KNZB en kiest nu voor een andere weg. We zijn Marcel dankbaar voor de kennis en ervaring die hij bij de NTB heeft binnengebracht en vooral voor de fijne samenwerking."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
58 minuten geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
3 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
3 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
1 dag geleden