Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Interim-bondscoach Völler ziet Duitsland winnen van Frankrijk

Interim-bondscoach Völler ziet Duitsland winnen van Frankrijk

DORTMUND (ANP) - Aan de hand van Rudi Völler weet Duitsland weer wat winnen is. De interim-bondscoach, die de taken van de ontslagen Hansi Flick even waarneemt, zag zijn ploeg met 2-1 winnen in een vriendschappelijke wedstrijd tegen vicewereldkampioen Frankrijk.

De Duitse voetbalbond ontsloeg Flick zondag na de 4-1-thuisnederlaag in een oefenduel met Japan. Het betekende dat het nationale elftal slechts vier overwinningen had geboekt in de laatste zeventien wedstrijden.

Met Völler, die tegenwoordig directeur is bij de bond, ging het beduidend beter. Thomas Müller bezorgde Duitsland tegen Frankrijk al in de vierde minuut een 1-0-voorsprong met een schot van dichtbij. Na een prima steekbal van Kai Havertz verdubbelde Leroy Sané de voorsprong drie minuten voor tijd. Antoine Griezmann deed twee minuten later wat terug vanaf de stip, 2-1.

Duitsland hoeft zich als gastland niet te kwalificeren voor het EK van volgend jaar en speelt zodoende slechts oefenduels. De ploeg speelt op 14 oktober een uitwedstrijd tegen de Verenigde Staten en treft vier dagen later Mexico. De bedoeling is dat er dan een nieuwe bondscoach is.

Meer uit Voetbal

Ajax in Conference League ruim (1-6) langs tiental Midtjylland

HERNING (ANP) - Ajax heeft de vijfde overwinning op rij geboekt. De Amsterdammers versloegen FC Midtjylland, dat een helft lang met een man minder speelde, in de Conference League: 1-6. Spits Tolu Arokodare was met twee doelpunten opnieuw de gevierde man bij Ajax. Linkervleugelverdediger Owen Wijndal, aanvoerder Davy Klaassen en aanvallers Oscar Gloukh en Marcos Leonardo scoorden ook.

11 minuten geleden
FIFA-baas Infantino bedankt Ronaldo voor momenten bij Portugal

ZÜRICH (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft voetbalvedette Cristiano Ronaldo bedankt voor zijn wedstrijden in het Portugese elftal. "Hij heeft generaties geïnspireerd, miljoenen fans verenigd en de hoop en trots van Portugal naar de grootste podia gebracht", prijst de voorzitter van de wereldvoetbalbond de 41-jarige voetballer, die eerder donderdag aankondigde te stoppen bij het nationale elftal.

31 minuten geleden
NEC boekt tegen Omonia Nicosia tweede zege in Europa League

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zijn tweede overwinning behaald in het hoofdtoernooi van de Europa League. De ploeg van trainer Dick Schreuder won in het eigen Goffertstadion met 3-1 van Omonia Nicosia uit Cyprus na twee treffers van Bryan Linssen en een van Clement Bischoff.

32 minuten geleden
Vuurwerk voor uitduel met Midtjylland afkomstig uit vak Ajaxfans

HERNING (ANP) - Het vuurwerk dat voor aanvang van de wedstrijd tussen FC Midtjylland en Ajax vanaf de tribunes werd afgestoken, was afkomstig uit het vak met meegereisde supporters van Ajax. Dat is te zien op beelden op sociale media.

1 uur geleden
Midtjylland tegen Ajax met kwartier uitgesteld door dichte rook

HERNING (ANP) - De uitwedstrijd van Ajax tegen FC Midtjylland in de Conference League is donderdag een kwartier later begonnen. Op het veld in Herning was sprake van dichte rook. Het zicht voor de spelers en arbitrage was daardoor minimaal.

2 uur geleden
Smaakmaker Raphinha langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.

7 uur geleden
Japanner Tashima stelt zich kandidaat voor voorzitterschap FIFA

TOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.

8 uur geleden