Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Interesse voor controversiële American footballer Kaepernick

Interesse voor controversiële American footballer Kaepernick

SEATTLE (ANP/DPA) - Colin Kaepernick, de American footballer die als eerste speler uit de NFL protesteerde tegen politiegeweld en racisme, keert na ruim drie jaar afwezigheid mogelijk terug in de Amerikaanse topcompetitie. Volgens hoofdcoach Pete Carroll van Seattle Seahawks is er interesse voor de 32-jarige Kaepernick. Niet van de Seahawks, maar van een andere club.

"De afgelopen jaren heb ik nooit met een andere hoofdcoach over Colin gesproken. Maar vandaag werd ik gebeld", zegt Carroll in een videogesprek met Amerikaanse journalisten. "Ik weet dat iemand geïnteresseerd is, maar ik kan niet zeggen wie. We zullen zien wat er gaat gebeuren."

Als speler van San Francisco 49ers werd Kaepernick in 2016 het symbool van het verzet tegen buitensporig politiegeweld tegen zwarte Amerikanen. De quarterback bleef tijdens het spelen van het volkslied niet staan, maar ging op één knie zitten. Het zorgde voor uiteenlopende reacties. Kaepernick kreeg medestanders, maar ook felle kritiek, onder anderen van president Donald Trump die zei dat clubeigenaren in de NFL spelers die zouden knielen moesten ontslaan.

Gemiste kans

De controversiële Kaepernick vertrok aan het einde van dat seizoen bij de 49ers en geen enkele andere club durfde het daarna aan om hem vast te leggen. Volgens Carroll voerden de Seahawks zowel in 2017 als 2018 gesprekken met Kaepernick. Carroll had toen echter al een andere goede quarterback in z'n selectie zitten en hij ging er vanuit dat Kaepernick ergens anders wel een vaste waarde kon worden. "Achteraf gezien heb ik daar wel spijt van. Hadden we het maar gewoon gedaan. Het was een gemiste kans."

De dood van de zwarte Amerikaan George Floyd door hardhandig optreden van de politie en de protesten die dat teweegbracht, hebben ervoor gezorgd dat Kaepernick weer vol in de schijnwerpers staat. Zijn manier van protesteren, geknield, krijgt nu over de hele wereld navolging.

Meer uit Sport

Nusser ziet 'te groot verschil' met Noorwegen op WK handbal

ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.

3 uur geleden
Handbalsters verliezen halve finale WK van te sterk Noorwegen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.

3 uur geleden
Schaatser Nuis ook in Hamar tweede achter Stolz op 1500 meter

HAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.

4 uur geleden
Schaatser De Boo verliest onderling duel op 500 meter van Stolz

HAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.

5 uur geleden
Kok wint voor twaalfde keer op rij 500 meter in wereldbeker

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.

6 uur geleden
Zieke Verstappen feliciteert Norris via videoboodschap

TASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.

6 uur geleden
Handbalsters Duitsland verslaan Frankrijk en staan in finale WK

ROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.

6 uur geleden