Interesse voor controversiële American footballer Kaepernick
SEATTLE (ANP/DPA) - Colin Kaepernick, de American footballer die als eerste speler uit de NFL protesteerde tegen politiegeweld en racisme, keert na ruim drie jaar afwezigheid mogelijk terug in de Amerikaanse topcompetitie. Volgens hoofdcoach Pete Carroll van Seattle Seahawks is er interesse voor de 32-jarige Kaepernick. Niet van de Seahawks, maar van een andere club.
"De afgelopen jaren heb ik nooit met een andere hoofdcoach over Colin gesproken. Maar vandaag werd ik gebeld", zegt Carroll in een videogesprek met Amerikaanse journalisten. "Ik weet dat iemand geïnteresseerd is, maar ik kan niet zeggen wie. We zullen zien wat er gaat gebeuren."
Als speler van San Francisco 49ers werd Kaepernick in 2016 het symbool van het verzet tegen buitensporig politiegeweld tegen zwarte Amerikanen. De quarterback bleef tijdens het spelen van het volkslied niet staan, maar ging op één knie zitten. Het zorgde voor uiteenlopende reacties. Kaepernick kreeg medestanders, maar ook felle kritiek, onder anderen van president Donald Trump die zei dat clubeigenaren in de NFL spelers die zouden knielen moesten ontslaan.
Gemiste kans
De controversiële Kaepernick vertrok aan het einde van dat seizoen bij de 49ers en geen enkele andere club durfde het daarna aan om hem vast te leggen. Volgens Carroll voerden de Seahawks zowel in 2017 als 2018 gesprekken met Kaepernick. Carroll had toen echter al een andere goede quarterback in z'n selectie zitten en hij ging er vanuit dat Kaepernick ergens anders wel een vaste waarde kon worden. "Achteraf gezien heb ik daar wel spijt van. Hadden we het maar gewoon gedaan. Het was een gemiste kans."
De dood van de zwarte Amerikaan George Floyd door hardhandig optreden van de politie en de protesten die dat teweegbracht, hebben ervoor gezorgd dat Kaepernick weer vol in de schijnwerpers staat. Zijn manier van protesteren, geknield, krijgt nu over de hele wereld navolging.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
35 minuten geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
14 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.
16 uur geleden