Interesse voor controversiële American footballer Kaepernick
SEATTLE (ANP/DPA) - Colin Kaepernick, de American footballer die als eerste speler uit de NFL protesteerde tegen politiegeweld en racisme, keert na ruim drie jaar afwezigheid mogelijk terug in de Amerikaanse topcompetitie. Volgens hoofdcoach Pete Carroll van Seattle Seahawks is er interesse voor de 32-jarige Kaepernick. Niet van de Seahawks, maar van een andere club.
"De afgelopen jaren heb ik nooit met een andere hoofdcoach over Colin gesproken. Maar vandaag werd ik gebeld", zegt Carroll in een videogesprek met Amerikaanse journalisten. "Ik weet dat iemand geïnteresseerd is, maar ik kan niet zeggen wie. We zullen zien wat er gaat gebeuren."
Als speler van San Francisco 49ers werd Kaepernick in 2016 het symbool van het verzet tegen buitensporig politiegeweld tegen zwarte Amerikanen. De quarterback bleef tijdens het spelen van het volkslied niet staan, maar ging op één knie zitten. Het zorgde voor uiteenlopende reacties. Kaepernick kreeg medestanders, maar ook felle kritiek, onder anderen van president Donald Trump die zei dat clubeigenaren in de NFL spelers die zouden knielen moesten ontslaan.
Gemiste kans
De controversiële Kaepernick vertrok aan het einde van dat seizoen bij de 49ers en geen enkele andere club durfde het daarna aan om hem vast te leggen. Volgens Carroll voerden de Seahawks zowel in 2017 als 2018 gesprekken met Kaepernick. Carroll had toen echter al een andere goede quarterback in z'n selectie zitten en hij ging er vanuit dat Kaepernick ergens anders wel een vaste waarde kon worden. "Achteraf gezien heb ik daar wel spijt van. Hadden we het maar gewoon gedaan. Het was een gemiste kans."
De dood van de zwarte Amerikaan George Floyd door hardhandig optreden van de politie en de protesten die dat teweegbracht, hebben ervoor gezorgd dat Kaepernick weer vol in de schijnwerpers staat. Zijn manier van protesteren, geknield, krijgt nu over de hele wereld navolging.
Meer uit Sport
BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
24 minuten geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
50 minuten geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
2 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
4 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
6 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
7 uur geleden