'Interesse schoolvakken flink gedaald'
LEIDEN (ANP) - De belangstelling van scholieren voor schoolvakken is de afgelopen acht jaar flink afgenomen. Ook hun cijfergemiddelde is nog nooit zo laag geweest als vorig schooljaar. Het hardst daalde het gemiddelde van jongens op het vwo (6,8). Dat blijkt uit een onderzoek van Qompas, dat methodes voor loopbaanontwikkeling ontwikkelt, onder 170.000 havisten en vwo’ers uit klas drie.
De interesse in schoolvakken is volgens onderzoek het meest afgenomen bij jongens, vooral op de havo. Hun belangstelling daalt drie keer zo hard als die van havo-meisjes. Al zijn havo-meisjes van alle groepen het minst geïnteresseerd in hun schoolvakken. Het meest stabiel in hun interesse zijn vwo-meisjes. Slechts vier vakken zijn in deze acht jaar populairder geworden: natuurkunde, geschiedenis, economie en wiskunde. De rest is hetzelfde gebleven of minder populair geworden.
Op Engels na zijn talen impopulair. Vooral jongens zijn negatief over de talen. Meisjes zijn positiever, maar ook bij hen is een opvallende daling te zien. De waardering voor Nederlands is bij vwo-meisjes in acht jaar tijd met de helft afgenomen.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het noorden en noordoosten van het land kan het maandag plaatselijk glad zijn door ijzel. Die gladheid is in de middag op de meeste plaatsen weer voorbij. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse producer Roshwita Bacha, beter bekend onder haar artiestennaam Roselilah, heeft een Grammy gewonnen voor haar samenwerking met de Amerikaanse rapper Kendrick Lamar. Het nummer luther, waarop ook zangeres SZA te horen is, kreeg een onderscheiding voor Record of the Year.
1 uur geledenROCKANJE (ANP) - De grote woningbrand in Rockanje (Zuid-Holland) is onder controle. De brandweer gaf rond 23.40 uur het sein brand meester, meldt de veiligheidsregio. Bij de brand raakte een persoon gewond. Het betrof de bewoner van het huis waar de brand uitbrak. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht voor controle.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
22 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
1 dag geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geleden