Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Interesse schoolvakken flink gedaald'

'Interesse schoolvakken flink gedaald'

LEIDEN (ANP) - De belangstelling van scholieren voor schoolvakken is de afgelopen acht jaar flink afgenomen. Ook hun cijfergemiddelde is nog nooit zo laag geweest als vorig schooljaar. Het hardst daalde het gemiddelde van jongens op het vwo (6,8). Dat blijkt uit een onderzoek van Qompas, dat methodes voor loopbaanontwikkeling ontwikkelt, onder 170.000 havisten en vwo’ers uit klas drie.

De interesse in schoolvakken is volgens onderzoek het meest afgenomen bij jongens, vooral op de havo. Hun belangstelling daalt drie keer zo hard als die van havo-meisjes. Al zijn havo-meisjes van alle groepen het minst geïnteresseerd in hun schoolvakken. Het meest stabiel in hun interesse zijn vwo-meisjes. Slechts vier vakken zijn in deze acht jaar populairder geworden: natuurkunde, geschiedenis, economie en wiskunde. De rest is hetzelfde gebleven of minder populair geworden.

Op Engels na zijn talen impopulair. Vooral jongens zijn negatief over de talen. Meisjes zijn positiever, maar ook bij hen is een opvallende daling te zien. De waardering voor Nederlands is bij vwo-meisjes in acht jaar tijd met de helft afgenomen.

Meer uit Binnenland

Tilburgse jongeren beschieten hulpverleners met vuurwerk

TILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.

2 uur geleden
Man (64) reed in Ede in op bekenden van 30, 40 en 51 jaar

EDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.

3 uur geleden
Gezochte Nederlander opgepakt in Oostenrijk

WENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.

3 uur geleden
Op diverse wegen ijsvorming in tunnels door krimpende voegen

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen in Nederland is gladheid ontstaan in of bij tunnels door opvriezing van water dat door de voegen lekt. Dat heeft te maken met de vrieskou, waardoor de voegen krimpen.

3 uur geleden
Waterstoring Drachten voorbij, kraan kan weer open

DRACHTEN (ANP) - De storing in de watervoorziening in Drachten is voorbij. Waterbedrijf Vitens voert de druk geleidelijk weer op, zodat overal weer water uit de kraan komt, zegt een woordvoerder.

4 uur geleden
Sprongetje van blijdschap in Winterswijk na 'jullie hebben hem'

WINTERSWIJK (ANP) - IJsmeester Hendrik van Prooijen heeft de jaarlijkse wedstrijd voor het organiseren van de eerste marathon op natuurijs van dit seizoen binnengehaald voor zijn Winterswijkse IJsvereniging (WIJV). Met zeker 35 millimeter is het ijs dik genoeg bevonden door schaatsbond KNSB. "Toen de man die de meting deed zei 'gefeliciteerd, jullie hebben hem', maakte ik wel een sprongetje hoor!"

5 uur geleden
Derde vogelgriepbesmetting in buurt van Limburgse Ysselsteyn

YSSELSTEYN (ANP) - Voor de derde keer in een week tijd is een besmetting met het vogelgriepvirus vastgesteld op een pluimveebedrijf in de buurt van de Limburgse plaatsen Ysselsteyn en Veulen, beide in de gemeente Venray. De drie bedrijven bevinden zich binnen 1 kilometer van elkaar.

6 uur geleden