'Interesse schoolvakken flink gedaald'
LEIDEN (ANP) - De belangstelling van scholieren voor schoolvakken is de afgelopen acht jaar flink afgenomen. Ook hun cijfergemiddelde is nog nooit zo laag geweest als vorig schooljaar. Het hardst daalde het gemiddelde van jongens op het vwo (6,8). Dat blijkt uit een onderzoek van Qompas, dat methodes voor loopbaanontwikkeling ontwikkelt, onder 170.000 havisten en vwo’ers uit klas drie.
De interesse in schoolvakken is volgens onderzoek het meest afgenomen bij jongens, vooral op de havo. Hun belangstelling daalt drie keer zo hard als die van havo-meisjes. Al zijn havo-meisjes van alle groepen het minst geïnteresseerd in hun schoolvakken. Het meest stabiel in hun interesse zijn vwo-meisjes. Slechts vier vakken zijn in deze acht jaar populairder geworden: natuurkunde, geschiedenis, economie en wiskunde. De rest is hetzelfde gebleven of minder populair geworden.
Op Engels na zijn talen impopulair. Vooral jongens zijn negatief over de talen. Meisjes zijn positiever, maar ook bij hen is een opvallende daling te zien. De waardering voor Nederlands is bij vwo-meisjes in acht jaar tijd met de helft afgenomen.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.
7 uur geledenZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.
7 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.
9 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Peter Vlemmix, de directeur van omroep Ongehoord Nederland (ON!), spreekt aankomende dinsdag met minister Rianne Letschert (Media, D66). Dat bevestigt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
10 uur geleden